Libor Došek ze Slovácka (vpavo) uniká Jiřímu Krejčímu z Příbrami.

Libor Došek ze Slovácka (vpavo) uniká Jiřímu Krejčímu z Příbrami. | foto: ČTK

Příbram - Slovácko 0:4, Došek nedal penaltu, ale i tak má hattrick

• 1
Příbramští fotbalisté ne zrovna povedené jaro završili domácím debaklem se Slováckem, které je tak přeskočilo a dostalo se do první poloviny tabulky až na sedmou příčku. Došek se blýskl hattrickem, navíc neproměnil penaltu. Jeden gól dal Volešák

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Příbram potvrdila nepodařený závěr sezony domácím debaklem, po kterém klesla na deváté místo. Tým, jenž ještě nedávno mohl pomýšlet na účast v pohárové Evropě, prohrál pátý zápas za sebou.

"Někteří hráči si v průběhu sezony udělali dobrý posudek, ale teď na konci sezony ho vzali a vyhodili do koše. Pár z nich si angažmá u nás prohrálo. Nemusíme mít v sestavě velké hráče, ale hráče s charakterem," posteskl příbramský trenér David Vavruška.

Domácí rozehráli ofenzivní partii, od začátku aktivně útočili a často se dostávali ke střelbě, jenže ta byla žalostná. První tři pokusy skončily vysoko nad brankou, i když Šlapák zakončoval ve vyložené šanci. Když se do velké možnosti dostal po centru Papšyse podruhé, trefil příbramský jarní kanonýr břevno.

A vrchol domácího střeleckého zmaru předvedl Tomáš Pilík, jenž po faulu na Šlapáka dostal příležitost kopat penaltu. Povedlo se mu sice oklamat brankáře Melichárka, jenže vystřelil jen do tyče. Na konci prvního poločasu tak přišel zákonitý trest. Doškovi sice brankář Hruška nejprve chytil hlavičku, ale po další akci už na jeho ránu k tyči nedosáhl.

"První poločas tak hrozný nebyl. Měli jsme tam šanci, břevno a penaltu. Nedali jsme a tam se utkání zlomilo. My bohužel neumíme třeba do sedmdesáté minuty udržet stav 0:0 a pak rozhodnout."

Ve druhé půli Slovácko domácí celek zcela vymazalo. Příbram se nestíhala vracet do obrany a Došek si užíval volnosti, jaká se mu možná už nikdy nenaskytne. Náskok hostů zvýšil střelou do protipohybu brankáře Hrušky nabíhající Volešák a pak už to bylo sólo pro nejvyššího muže na trávníku Doška.

Dal dva góly, nastřelil břevno, neproměnil penaltu po faulu Mareše na Kubáně, kterou gólman Hruška u tyčky skvěle lapil. Jemu ani celé Příbrami to však náladu příliš nezvedlo. Po pětibrankovém přídělu v Plzni zakončila sezonu dalším debaklem.

"Sedmé místo je pro klub velmi pozitivní. Na konci sezony jsem si napravili renomé," řekl hostující kouč Miroslav Soukup. "Mohl dát šest gólů. Ale obecně jsme  měli v týmu několik hráčů s velmi kvalitními individuálními výkony."