Jakub Mareš

Jakub Mareš - Jakub Mareš. | foto: Martin Adamec, MF DNES

Talent Mareš: Sparta? Konec! Zajímají mě Teplice

• 10
Počítal s tím, že se dostane na trávník od první minuty, přednost však dostal překvapivě Slovák Gašparík. Když se ale po osmnácti minutách nedělního prvoligového zápasu fotbalistů Teplic s Českými Budějovicemi zranil, přišla chvíle Jakuba Mareše.

A talentovaný záložník ji využil dokonale. Gólem přispěl k drtivému vítězství Teplic 4:0, skvělým výkonem si řekl o místo v základní sestavě.

"Povzbuzoval jsem se tím, že přijdu na hřiště a rozhodnu zápas. A naštěstí se to povedlo," byl po vítězné premiéře Teplic v podzimní části první ligy dobře naladěný Mareš. Dal nejen gól, ale také trefil tyč.

Takže jste nebyl naštvaný, že jste nehrál od začátku?
Trochu mě to zklamalo, čekal jsem, že bych mohl nastoupit. Ale trenér se rozhodl jinak a já to musel akceptovat. Být nějak negativně naštvaný, to by mi nepomohlo.

Na hřiště jste se nakonec dostal asi dříve, než jste čekal.
Jistě. Gašparík se zranil ještě před dvacátou minutou, šel jsem na hřiště prakticky bez rozcvičení. V prvním poločase jsem se hledal, ale postupně jsem se dostal do hry a už to bylo dobré.

. Kouč k Marešovi

Jiří Plíšek, trenér Teplic: "Mareš to vzal za správný konec. Má velký talent. Ne vždy dokáže nastoupit do utkání způsobem, který je nejlepší pro mužstvo. Dnes to bylo přesně tak, jak to mělo být. Věřím, že chápe, co je důležité pro tým."

Dal jste gól, zahrál výborně, Teplice vysoko zvítězily. Jste spokojený?
Určitě. První zápasy jsou pokaždé o bojovnosti, chcete získat tři body. My jsme je urvali, navíc předvedli i perfektní hru. Ale je před námi ještě 29 kol, jsme na začátku.

S Teplicemi před sezonou nikdo moc nepočítal. Dostaly se po přesvědčivé výhře nad Budějovicemi do okruhu kandidátů na titul? Určitě ne. Noviny ať si píšou, o kom chtějí. My jsme jen rádi, že jsme trochu v ústraní, že se o nás nikdo nestará. Můžeme se soustředit jen sami na sebe.

V letní přestávce vás lákala pražská Sparta. Je to uzavřená kapitola?
Je to za mnou, zajímají mě Teplice, chci se na ně soustředit. Mluvit o Spartě už nechci, je konec.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37