Sparťané začali dávat góly a vyhráli

• 155
Praha - Sparťanští fotbalisté konečně na soustředění ve Španělsku vyhráli. V posledním vystoupení před čtvrtečním odletem do Prahy zdolali dánský Silkeborg 3:0, když na vítězství zadělali už v prvním poločase. Gólově se prosadili oba útočníci Kulič s Rezkem, třetí branku přidal po přestávce Šimák parádní střelou z dálky.

Sparta - Silkeborg 3:0 (2:0)

Sparťané ve Španělsku remizovali s Legií Varšava (1:1), podlehli Esbjergu (0:2) a Rostovu 0:1. Za neúspěšnými výsledky byla především koncovka. Proti Silkeborgu si však chuť spravili.

Nejdřív se prosadil Kulič z deseti metrů, kterému po centru Matušoviče hlavou přiťukl míč Rezek. Také druhý gól zařídili oba útočníci, Kulič byl faulován a Rezek s přehledem proměnil penaltu.

Sparťané byli jasně lepším týmem, rozehrávali napádité kombinace a často stříleli. V 55. minutě se ujala pěkná střela Šimáka po rozehraném přímém kopu.

Smůla potkala záložníka Luboše Huška, který si poranil koleno.

"Přisedl si v pádu levou nohu a otočil v koleni. Po prvním vyšetření to vypadá na natažené postranní vazy. Snad to není přetržené, to ukáže až další vyšetření v Praze," řekl ke zranění sparťanský lékař Jiří Váchal na klubovém webu.

Trenér Michal Bílek však věří, že defenzivní záložník Hušek bude do utkání
s Příbramí v pořádku. "Z naší strany to bylo nejlepší utkání v přípravě. Hrálo se ve vysokém tempu, na týmu byla vidět touha vyhrát. Celé soustředění mohlo být výsledkově lepší, ale poslední utkání se nám povedlo nejen výsledkem, ale především po herní stránce," pochvaloval si trenér.

Branky: 19. Kulič, 31. Rezek, 55. Šimák.
Sparta: Blažek (46. Poštulka) - Pospěch, Řepka, Drobný, Zabavník (82. Mareš) - Kolář (82. Kóňa), Hušek (74. Kisel), Šimák (82. Sylvestre), Matušovič (65. Ančic) - Rezek (46. Došek), Kulič (57. Jun).

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 3:0 (0:0)

Zápas se hrál na přírodním trávníku v areálu městského stadionu a ve 20. minutě musel být pro silný liják na deset minut přerušen.

Do té doby byl souboj poměrně vyrovnaný, ale po návratu na trávník už byli domácí jasně lepší. Svou převahu ale mladoboleslavští hráči brankově vyjádřili až po přestávce trefami Rolka, Rajnocha a Kysely v rozmezí jedenácti minut.

Hosté mohli snížit v 71. minutě, Procházka však neuspěl. Po sólu se snažil přehodit brankáře Kučeru, ale trefil tyč a Sedlákovu dorážku srazil obránce Rajnoch na roh.

Poslední přípravný zápas sehraje Mladá Boleslav v neděli 4. března rovněž v domácím prostředí. Jejím soupeřem bude od 15:00 druholigová Viktoria Žižkov.

Branky: 52. Rolko, 60. Rajnoch, 63. Kysela. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 200.
Sestava M. Boleslavi - I. poločas: Kučera - Ševinský, Kopic, Rajnoch, Nesvadba - Nečas, Abraham, Ordoš, Fabián - Holub, T. Sedláček. II. poločas: Kučera - Brunclík, Rajnoch, Rolko, Nesvadba (66. Pára) - Dittrich, Matějovský, Pecka, Fabián - Kysela, Mikolanda.

Dynamo České Budějovice - Strakonice 9:0 (4:0)

Strůjcem hladkého vítězství byli především útočníci: Václav Mrkvička se blýskl hattrickem a své úvodní trefy v dresu Dynama se dočkala i nová posila Jan Holenda.

Nejvyšší výhra prvoligového celku v letošní zimní přípravě potěšila i kouče Českých Budějovic Františka Cipra. "Ve hře byly některé věci, které se mi líbily. Jinak to byl typický přípravný zápas, soupeř za stavu 3:0 odešel," řekl Cipro.

Generálku na ligu sehrají jeho svěřenci v pondělí od 15:30 v Liberci.

Branky Budějovic: Mrkvička 3, Táborský 2, Holenda, Poborský, Kladrubský,
Žižka.
Sestava Budějovic: Miski (46. Křížek) - Kladrubský, Horejš, Peroutka (46. Tischler), Žižka (68. Pravda) - Poborský (68. Gruber), Skála (46. Dvořák), Adamec (68. Hrbáč), Plocek (68. Černý) - Holenda (68. Schön), Táborský (46. Mrkvička).