Marek Kulič, Sparta

Marek Kulič, Sparta - Sparťanský útočník Marek Kulič | foto: Michal Sváček

Sparťané v přípravě už podruhé prohráli, zdolali až Sokolov

• 150
Sparťanští fotbalisté prohráli i druhé přípravné utkání. Na domácím stadionu na Letné podlehli Kladnu 1:2, když po Kuličově gólu vedli. Prvního vítězství se dočkali až proti druholigovému Sokolovu. Olomoučtí hráči v dalším utkání zvítězili nad Slováckem, příbramský tým remizoval s Ružomberkem.

Sparta - Kladno 1:2 (1:2)
Sparťanům vyšel úvod a po rychlé akci Kroba se Zemanem se dostal k odraženému míči Marek Kulič a protrhl svou střeleckou smůlu z posledních měsíců. Jenže ve 37. minutě nedlouho po zranění Hada se dostali hosté k bleskurychlé akci, na jejímž konci byl bek Procházka a svůj páteční přestup do Kladna oslavil gólem. Druhý a vítězný vstřelil ještě před pauzou technickou střelou Cigánek.

Domácí po pauze vytrvale tlačili, měli řadu slibných šancí, ale jejich muška byla znovu vychýlená. Pět minut před koncem tu největší z nich zmařil Kolářovi vyběhnutím gólman Kostolanský.

Branky: 10. Kulič - 37. Procházka, 45. Cigánek. Rozhodčí: R. Hrubeš. Diváci: 402.
Sparta: Blažek (46. Švenger) - Kúdela, Řepka, Had (34. Kadlec), Krob - Kušnír, Berger, Vacek, Zeman - Kulič (46. Kolář), Došek (46. Slepička).
Kladno: Kostolanský - Bartoš, Killar, Farbák, Procházka - Mašanský (60. Dubský), Šisler (80. Beneš), Holub (68. Kabele), Gross (79. Hajník), Cigánek (85. Šilhan) - Zachariáš.

Sokolov - Sparta 1:2 (0:0)
Za Spartu nastoupili s výjimkou Kadlece hráči, kteří dopoledne při souboji s Kladnem odpočívali, ale také oni se na branku pořádně natrápili. Šancí měli dostatek, ale klid v koncovce jim chyběl. A když v 73. minutě Salák dostal k radosti více než dvou tisíc Sokolov do vedení, zdála se být další sparťanská prohra neodvratná.

Jenže v 85. a v 87. minutě zafungovala spolupráce Wilfrieda s Holendou a letenský útočník výsledek otočil ve prospěch favorita. Do své premiéry ve Spartě nastoupil slovinský záložník Nejc Pečnik, první zápas v áčku odehrál nakonec i Jakub Podaný, který jinak patří do kádru sparťanské rezervy.

Branky: 73. Salák - 85. a 87. Holenda. Diváci: 2365.
Sestava Sparty: Grigar (46. Kozáčik) - Voříšek, Kučera, Kladrubský, Kadlec (63. Švec) - Kóňa, Kisel (45. Wilfried), Pečnik (72. Jungr), Matušovič (80. Podaný) - Holenda, Jeslínek (46. Žofčák).

Kladno - Dukla Praha 1:2 (1:0)
Kladenští fotbalisté podlehli v přípravě 1:2 Dukle Praha. Proti druholigovému soupeři nastoupili zcela jiní hráči, než kteří dopoledne zdolali Spartu 2:1.

"Snažili jsme se dát možnost některým hráčům, kteří přišli na zkoušku. Některým se dařil více, jiným hůře. O naší prohře rozhodly dvě individuální chyby ve druhé půli," řekl kladenský trenér Martin Hřídel.

Branky: 43. Kabele - 56. Palša, 62. Uhlíř.
Sestava Kladna: Tesař - Nešpor, Samek, Beneš (10. Himl), Hajný - Kabele, Vincenc, Dubský (60. Chalupa), Lukáč - Šilhan (60. Mašanský), Bačík.

Ostrava - Vítkovice 5:2 (3:0)
Zahajovací jedenáctka ligového favorita v úvodní půli soupeře převálcovala. Vítkovice nedokázaly chytat akce jeho zálohy a Baník se hlavně z křídel často dostával do šancí. První gól si dal po Střihavkově střele obránce Doležal sám, ale další branky Lukeše a Rajtorala padly po rychlých kombinacích, kterými Ostravští obranu rivala úplně vyšachovali. Další možnosti Střihavky a Ličky ještě gólman pochytal.

Do druhé půle trenér Karel Večeřa poslal devět nových hráčů a Vítkovice si proti chybující defenzivě dokonce vytvořily mírnou převahu, ze které v 55. minutě snížily. Baník pak sice neměl tlak, ale další gólové příležitosti
ano: aktivní Srb Markovič pavedenou hlavičkou zaznamenal svůj první gól za áčko Baníku a další trefu mu překazil brankář. V závěru ještě na druhý gól Vítkovic odpověděl Zeher, jenž po zaváhání obrany obešel gólmana a skóroval do prázdné branky.

Branky Baníku: 15. vlastní Doležal, 16. Lukeš, 33. Rajtoral, 64. Markovič, 86. Zeher. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 400. Sestava Ostravy: I. poločas: Vašek - Řezník, Neuwirth, Ricka, Tomašák - Rajtoral, Marek, Lukeš, Otepka - Střihavka, Lička. II. poločas: Vašek - Cigánek, Ricka, Pavlík, Križan - Mucha, Metelka, Markovič, Wojnar - Zeher, Přecechtěl.

Olomouc - Slovácko 1:0 (0:0)
O jedinou branku duelu se Slováckem se v Slatinicích postaral Martin Hudec, jenž se prosadil hlavou v 53. minutě po rohovém kopu Melinha.

"V prvním poločase hrálo několik mladých hráčů, na naší hře byla patrná velká nervozita. Druhý poločas, se zkušenými hráči v sestavě, byl již dobrý. Vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel bez gólu. Ale byly tam již vidět nacvičené akce," uvedl na oficiálním webu olomouckého klubu trenér Zdeněk Psotka.

Branka: 53. Hudec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. Diváci: 200.
Sestava Olomouce: Lovásik (46. Drobisz) - Hrdlovič, Šuškavčevič, Ulma, Heidenreich - Doležal (76. J. Hořava), Melinho, J. Hořava (46. Bajer), Onofrej, Javůrek (46. Pulkert) - Ordoš. Trenér: Psotka.

Nitra - Olomouc 1:1 (0:0)
Ve vyrovnaném utkání se Hanáci v prvním poločase dostali do několika šancí, ale žádnou neproměnili, navíc sudí odpustil domácím penaltu po průniku Hořavy. Ve druhé půli Sigma zvýšila tlak a dostala se do vedení.

Standardní situaci z rohu velkého vápna zahrál Stroupek a obránce Škerle prodloužil hlavičkou míč k zadní tyči. Hosté však vedení neudrželi, minutu před koncem při dlouhém nákopu se po chybě olomoucké obrany dostal k míči Kolár a sám před Bártou nezaváhal.

Branky: 89. Kolár - 78. Škerle.
Sestava Olomouce: Bárta - Nuc, Komárek (68. Dreksa), Škerle, Kazár (73. Janotka) - Nepožitek, Kaščák - Hubník, T. Hořava (68. Hajčík), Janotka (59. Stroupek) - Pospíšil (64. Schulmeister). Trenér: Psotka.

. Zpravodajství z turnaje v Čelákovicích

Příbram - Ružomberok (v Písku) 1:1 (0:0)
Fotbalisté ligového nováčka Příbrami v přípravném utkání remizovali 1:1 s Ružomberkem. Příbram měla k výhře blíž, když po hodině hry střídající Matěj Štochl zařídil vedení. Hosté, vedení od nové sezony Michalem Bílkem, však srovnali díky Sivčevičovi. Příbram sehraje další přípravný zápas 9. července s rezervním týmem slavného Bayern Mnichov.

Branky: 60. M. Štochl - 79. Sivčevič.
Sestava Příbram: Michalík - Mácha (46. Pleško), Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Klesa, Pilík (46. Borek), Tarczal, Hloušek - Huňa (46. M. Štochl), Jirouš.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Už minutu po pauze se trefil bulharský útočník Emil Stojev, gól však nebyl uznán pro ofsajd. V 55. minutě už se tým v zelenobílých dresech radoval oprávněně, po centru Martina Zbončáka otevřel skóre belgický útočník Mayola Biboko, jenž nastoupil do druhého poločasu místo jiné posily Bohemians Marka Kincla. O šest minut později se Biboko změnil v nahrávače a Josef Semerák, který přišel z Kladna, zvýšil na 2:0.

"Bohemka vystřídala dvě jedenáctky, my jsme střídali až v závěru zápasu. Bylo to znát, soupeř byl živější a pracovitější. Chybovali jsme vinou únavy, takové chyby dělat normálně nebudeme," řekl plzeňský kouč Jaroslav
Šilhavý. "První poločas byl oboustranně bojovný, ve druhém nám pomohla nejen střídání, ale i vítr k výhře 2:0. Každé vítězství potěší, i když raději bych porazil Plzeň až v lize," uvedl trenér vítězů Luboš Urban.

Branky: 55. Biboko, 61. Semerák. Rozhodčí: Ochotnický. ŽK: Lencevič (Bohemians). Diváci: 60.
Bohemians Praha: Winter (46. Šimon) - Buryán (46. Janů), Obermajer (46. Dimov), Lencevič (70. Grznár), Grznár (46. Turtenwald) - Adjei Kwame (46. Birhanzl) - Zoubek (46. Fenyk), Galbavý (46. Semerák), Zbončák - Kincl (46. Biboko), Stojev (58. Jandzik). Trenér: Urban.
Plzeň: Ilizi (46. Ticháček) - Vaculík, Müller (63. Knakal), Navrátil, Lecjaks - Trapp - Malcharek (80. Staněk), Horváth, Roth (73. Puchmertl) - Varadi, Mlika. Trenér: Šilhavý.