Útočník Slovácka Libor Došek na archivním snímku.

Útočník Slovácka Libor Došek na archivním snímku. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Jarní část sezony mělo Slovácko špatnou, tvrdí „mistr Moravy“ Došek

• 0
Po osmém kole byli na překvapivém třetím místě, v polovině ligy se nacházeli na deváté příčce a na stejné pozici jsou nakonec i po závěrečném kole. Fotbalisté Slovácka ukončili ligový ročník 2014/15 výhrou na Slavii 3:1 a prolomili sérii pěti zápasu bez vítězství.

„Tak rychle, chlapi, už mám dovolenou,“ začal zvesela kapitán Slovácka Libor Došek, když po utkání přišel mezi novináře. A kam se sedmatřicetiletý útočník chystá? „S rodinou do Chorvatska, ale ještě je čas,“ vyprávěl.

Téměř dva metry vysoký kanonýr nasměroval svůj tým v pražském Edenu ke třem bodům, když se v 17. minutě trefil hlavou. Slovácko nakonec Slavii porazilo 3:1, což její kapitán bere jako takovou náplast po nevydařené jarní části.

Jak hodnotíte vítězný zápas se Slavií?
První poločas byl dobrý, ve druhém jsme na začátku trošku povolili, ale potom jsme dali na 2:0. Od té doby už nebylo, co řešit. I když posledních pět minut jsme si zbytečně zkomplikovali. Ztráta balonu, roh a gól. Mám z toho ale dobrý pocit. Zasloužená výhra.

Před posledním kolem jste pět utkání za sebou nevyhráli. Měli jste tedy o to větší motivaci?
Samozřejmě. Chtěli jsme to zakončit výhrou a oplatit Slavii prohru z prvního kola, kdy jsme byli jasně lepší a prohráli jsme 1:2. Motivace tedy určitě byla.

A úvodní gól jste Slavii vstřelil právě vy...
Po krásném balonu od Jardy Diviše. Nadýchaný míč na zadní tyč, stačilo trefit bránu.

Vám osobně to na jaře nestřílelo tolik, jako na podzim. Je gól proti Slavii takovou útěchou?
S góly jsem spokojený, ale jinak všichni víme, že jaro nebylo dobré. Doma jsme poztráceli moc bodů a ani hra nebyla dobrá.

Znáte příčiny toho, proč jste nedokázali navázat na podzimní výkony?
To kdybych věděl, tak už jsme před pěti zápasy hráli lépe. Nevím, je to těžké hodnotit. Ale bylo to špatné.

Budete to ještě rozebírat?
Teď už to je pryč. Už ani nevím, jak jsme hráli. Už jsem na dovolené.

Ale s trenéry se k hodnocení sezony ještě vrátíte, ne?
Určitě. Bude příprava a v ní bude spousta času. Trenéři nám to ještě ukážou.

Vnímal jste souboj o krále střelců mezi Škodou a Lafatou? Sám jste útočník a v sezóně jste dal 16 gólů...
Ne. Já jsem mistr Moravy mezi střelci, to mi stačí. Oni si to dali o Čechy. (smích) Ne, mně to bylo fakt jedno. Oba dva měli fantastickou sezónu, takže klobouk dolů.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37