Slavia - Ostrava 4:0, snadná práce pro mistra, u dvou gólů byl mladík Samek

• 559
Jestli si fotbalisté Baníku Ostrava po posledních výkonech a výsledcích troufali na bodový zisk také na stadionu mistra, slávisté je v duelu pátého ligového kola rázně uzemnili. Při výhře 4:0 zářil zejména sedmnáctiletý mladík Daniel Samek.

Fotbalista, který nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě, nejdřív v první půli připravil gól pro Tecla a druhou branku dal povedenou střelou levou nohou sám. Byl to jeho velký den.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

A důležité utkání to bylo pro celou Slavii.

Zatímco její čtvrteční soupeř v play off Evropské ligy, polská Legia Varšava, si víkendový duel domácí soutěže odložila a chystá se na pohárovou bitvu o všechno, slávisté si zvedli sebevědomí. A navíc pošetřili síly.

Stanciu nenastoupil vůbec, Holeš až do druhého poločasu a Oscar se Simou v jeho průběhu. Slávisté poprvé v sezoně vyhráli o více než dvě branky, po pauze se trefili ještě Lingr a Kúdela, který proměnil pokutový kop.

Trenér Slavie Trpišovský udělal hned sedm změn oproti čtvrtečnímu utkání s Legií. I přes řadu změn však Pražané proti rozjetému Baníku dominovali a popadesáté v řadě v lize neprohráli.

Hosté museli už 22. minutě poprvé střídat, když zraněného Potočného nahradil De Azevedo. O šest minut později měl dobrou šanci Bořil, ale minul. Po půlhodině už slávisté otevřeli skóre. Na Samkův centr z přímého kopu si naskočil Tecl a hlavou dal svůj první gól od dubna.

Domácí pokračovali v převaze a ve 40. minutě mohl zvýšit Schranz, na zadní tyči však neumístil balon do sítě. Pojistku přidal úřadující mistr až ve 45. minutě. Samek si narazil se Schranzem a z vápna střelou k tyči překonal Laštůvku. Připsal si svůj první soutěžní gól za první tým Slavie a v 17 letech, šesti měsících a třech dnech stal druhým nejmladším střelcem v novodobé historii klubu.

Dvě minuty po pauze protáhl domácího brankáře Koláře střelou střídající Klíma, ale skóre se zanedlouho měnilo na opačné straně. Schranz přiťukl Lingrovi a ten z levé strany vápna propálil Laštůvku.

Na druhé straně se chvíli nato Kaloč neprosadil proti Kolářovi. V 64. minutě Tecla vychytal Laštůvka, ale akce pokračovala a po faulu Lischky na Baha v 66. minutě suverénně proměnil penaltu Kúdela. Slavia dala z pěti střel na branku čtyři góly.

Slezané dohrávali ve velkém útlumu. Ndefe v 78. minutě dostal při strkanici druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Poté ještě velkou šanci neproměnili Tecl a Sima. Závěr pozdrželi fanoušci ze severní tribuny, kteří použili pyrotechniku a způsobili několikaminutové přerušení. Červenobílí si připsali nejvyšší výhru v sezoně a Baník doma porazili 4:0 potřetí z posledních čtyř zápasů.