Rosický se chystá na Ligu mistrů i maturitu

P r a h a - Nevídaným přehledem, bleskovými tahy v blízkosti soupeřova pokutového území i dvěma skvostnými góly udivil hlediště v sobotním zápase s Českými Budějovicemi (7:0) sparťanský odchovanec Tomáš Rosický, za tři týdny teprve devatenáctiletý. Když do druhého poločasu nenastoupil, každý si říkal, že ho trenér Ivan Hašek šetří na zítřejší pohárový zápas s Bordeaux.

"Tak to nebylo. Ale trenér se o přestávce ptal, jestli jsme všichni v pořádku. Poctivě jsem přiznal, že mám nakopnutý nárt, a Hašek mě nechal v kabině," vysvětlil talentovaný záložník.

V sobotu to nejspíš byl zatím váš nejlepší zápas v lize.¨
Dal jsem sice dva první ligové góly, ale řekl bych, že v minulém zápase s Příbramí jsem hrál ještě líp.

Jenže to jste se po sedmdesáti minutách vytratil, což trenér vysvětloval tím, že jste si coby fotbalový zajíc nedokázal rozvrhnout síly.
Měl pravdu. První půli jsem opravdu přepálil a pak jsem najednou neměl z čeho brát. Měl jsem toho plné zuby.

Až proti Budějovicím jste předvedli fotbal, jaký příznivci očekávali od prvních kol. V čem byl problém?
Přišlo hodně nových hráčů, hledala se sestava, mužstvo se sehrávalo. Díky bohu, že i nepříliš povedené zápasy se vyhrály. Navíc s Budějovicemi nám hodně pomohlo, že jsme dali rychle góly.

V hlavě se vám prý nehoní jen Liga mistrů, ale také opakovaný maturitní pokus na soukromé střední škole výpočetní techniky.
Naštěstí jen z jednoho předmětu. Udělal jsem češtinu, němčinu a ekonomiku, ale počítačové sítě musím opakovat. Škola mi vyšla vstříc individuálním studijním plánem, jenže u počítačů to chce sedět a já se k nim kvůli fotbalu nedostal tak často, jak bylo zapotřebí. Takže den po poháru v Moskvě mě čeká zkouška praktická a po domácím zápase s Tilburgem zase ústní. Zrovna do školy na ty počítače jedu, protože trénujeme až večer.