JEDEM, HOŠI! Miroslav Beránek, trenér fotbalistů pražské Slavie, takto...

JEDEM, HOŠI! Miroslav Beránek, trenér fotbalistů pražské Slavie, takto povzbuzoval svůj tým v utkání s Jabloncem. | foto: Michal Šula, MAFRA

Slavia zakončila soustředění remízou, Bednář dal opět dva góly

• 210
Fotbalisté pražské Slavie odehráli dva poslední zápasy na soustředění v Turecku. Dopoledne nejdříve prohráli s Radem Bělehrad 1:2, poté remizovali s Amkarem Perm 0:0. Brno ve svém duelu deklasovalo lotyšský celek Daugava Riga 5:0. Příbram porazila čínský tým Kuej-čou 2:1 díky dvěma gólům Romana Bednáře.

Slavia se v nedělním utkání musela obejít bez tří zraněných hráčů. Obránce Jiřího Bílka a útočníka Michala Škodu trápí zablokovaná záda, záložník Levan Kenia má nakopnutý prst u nohy.

Navíc se po hodině hry proti srbskému Radu zranil útočník Dame Diop a trenér Miroslav Beránek neměl jinou možnost, než vrátit zpět do brány již vystřídaného Rakovana a na hrot útoku poslat dvacetiletého gólmana Řeháka. Ten se však do žádné gólové šance nedostal.

Dlouho to vypadalo, že duel skončí nerozhodným výsledkem. Nejprve v 16. minutě proměnil Miloševič nařízenou penaltu, v 61. minutě si stejně úspěšně počínal Boudjemaa. Slavisté mohli zápas dokonce obrátit, jenže o šest minut později další pokutový kop neproměnil Dostál.

O vítězství Radu ale rozhodl v závěrečném nastavení Markovič, který se trefil přesně k levé tyči Rakovanovy brány.

V odpoledním zápase proti Amkaru Perm nasadil kouč Beránek jinou sestavu a Pražané s čtrnáctým celkem ruské ligy remizovali 0:0. Ze soustředění se tak vracejí s bilancí jedné výhry, dvou nerozhodných výsledků a dvou porážek. Příští víkend čeká Slavii generálka na jarní část sezony proti druholigovému Žižkovu.

Bednář chytil v Příbrami střeleckou formu

Poslední utkání na soustředění v Turecku má za sebou také Příbram. Středočeský celek porazil čínský klub Kuej-čou 2:1 a stejně jako v minulém střetnutí s Lokomotivem Sofia (2:0) byl hlavní hvězdou duelu Roman Bednář.

Sparťanský útočník, který bude na jaře hostovat v Příbrami, totiž vstřelil ve dvou posledních zápasech dva góly. První branku proti Kuej-čou dal v 17. minutě poté, co využil zaváhání soupeřova brankáře.

Čínsky celek poté vyrovnal díky pokutovému kopu po nedovoleném zákroku obránce Matějů. Ještě před koncem prvního poločasu ale vedení Příbrami vrátil znovu Bednář, který se tentokrát prosadil hlavou.

Číňané mohli po změně stran znovu srovnat, když po ruce smolaře Matějů kopali druhou penaltu, ale brankář Boháč ji zneškodnil a uhájil vítězství.

Příbram tak v Turecu dvakrát výhrála a jednou remizovala. Ve třech střetnutích vstřelila čtyři branky, které si všechny připsal Roman Bednář. Jedenatřicetiletý útočník tak ukázal, že by mohl být pro Příbram velkou posilou.

Generálkou na start jara bude pro Příbram 14. února duel s Libercem.

České Budějovice nestačily na Rapid Vídeň

Fotbalisté Českých Budějovic sehráli svůj předposlední přípravný zápas před začátkem jarní části ligy. Za hustého sněžení v něm podlehli čtvrtému celku rakouské ligy Rapidu Vídeň 0:2.

Úvodní branku utkání mělo s nádsazkou na svědomí počasí. Kainz kopal roh a silný vítr pomohl míči do brány Českých Budějovic. Druhý gól Rapidu vstřelil po faulu Hanzlíka v pokutovém území v 62. minutě z penalty Schwab.

Jihočeši tak prohráli potřetí v řadě, poslední přípravné klání odehrají 14. února proti Teplicím.