Ivan Hodúr (vlevo) v mladoboleslavském dresu

Ivan Hodúr (vlevo) v mladoboleslavském dresu | foto: MF DNES

Polách si oddechl: tým splnil půlku ultimáta

• 1
Mladá Boleslav - Jako by brněnským fotbalistům vyhovovala ultimáta. Dokázali po nich zabrat na podzim a zdá se, že působí i na jaře. Naposled to přineslo výhru 3:1 v Mladé Boleslavi. Trenér Petr Uličný před svěřence postavil povinnost uhrát ze dvou duelů následujících po prohře v Jablonci a domácím fiasku s Kladnem šest bodů.

"První polovinu jsme splnili," oddechl si střelec prvního brněnského gólu v Boleslavi Marek Střeštík. "Teď ještě vyhrát doma s Mostem," myslel už na dalšího protivníka, kterého Brno přivítá v neděli.

Hostům včera hodně pomohla právě Střeštíkova branka. Běžela teprve první minuta, když se brněnský forvard dostal z pravé strany ke střele placírkou. A svou levačkou nedal brankáři Millerovi šanci, míč poslal ke vzdálenější tyči.

"Rolko, který mě bránil, si asi myslel, že jsem pravák, tak mně nechal docela volný prostor," divil se trochu Střeštík.

Blesková branka, nejrychlejší ve Střeštíkově kariéře, pak citelně poznamenala obraz hry. Domácí nebyli schopni se s náhlou změnou stavu vyrovnat a Lejsala na druhé straně neohrozili.

Po přestávce však brzy vyrovnal Kopic. Jenže už v 57. minutě šli hosté zase ke třem bodům. Do uličky vyslal Polách zakončujícího Bestu. "Od té chvíle jsme začali hrát náš fotbal," pochvaloval si Polách.

Domácí i nadále byli schopni ohrozit Lejsala jen ze standardních situací, kterých měli dost a také z nich dali svůj jediný gól.

"To bylo hodně důležité, že jsme tyhle situace dokázali ubránit. Myslím, že jsme měli větší vůli po vítězství. I když před zápasem jsem se trochu bál, aby nás domácí nepředčili v agresivitě. A hodně nám pomohl ten první gól," povídal po utkání v dobrém rozmaru kouč Uličný.

Radost Brna pak ještě v 89. minutě znásobil Polách, který ze 23 metrů z trestného kopu posadil balon přesně k tyčce. "Ale to je jen o štěstí, hezky to tam zapadlo," komentoval lakonicky svoji lahůdku.

Brno se tak zase dotáhlo na duo Teplice a Ostrava, a stále je tedy zcela reálně ve hře o třetí příčku, která zajišťuje start v Poháru UEFA.

Aby se tam ale nakonec borci v červených dresech propracovali, nesmí fanouškům připomínat jízdu na rozbouřeném moři, kdy se jejich loď pohupuje tu na vrcholu vlny a tu klesá zase náhle pod vodu. Přesně tak zatím vypadají letošní výsledky v brněnském podání.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44