Plzeňští v Mostu uhráli cennou remízu

• 2
Most - Opticky šlo mezi domácím Mostem a Plzní o vyrovnanou partii, která nakonec skončila i nerozhodným výsledkem 1:1. V prvním poločase měli větší šance domácí a ve 25. minutě slavili úspěch díky brance makedonského útočníka Toleskiho, který tak dokonale oslavil svou premiéru v české lize. Plzeňští stačili ve druhé části už jen srovnat díky Psohlavcovi.

Po změně stran vyrovnal plzeňský Psohlavec.

V dresu Mostu se v jeden moment objevilo na hřišti hned šest cizinců, kteří nabídli divákům atraktivní kombinační fotbal, ale ani to na běhavé a důrazné hráče Plzně nestačilo.

Domácí trenér Robert Žák vsadil od začátku utkání hned na pětici cizinců, mezi ofenzivní hráče se vešel z Čechů jen záložník Pilař. A právě nově poskládaná ofenziva Mosteckých se od úvodních minut starala o pohledný fotbal.

Velmi slušně zaplněný mostecký stadion se dočkal branky ve 25. minutě. Domácí Alexandre Mendy si pokryl uprostřed pole míč před dvěma protihráči a dlouhým pasem vybídl Oboyu, nabíhajícího po pravé straně. Keňan místo střely před brankou zvolil přihrávku na zadní tyč, kam zabíhal Trubila a po jeho přiťuknutí poslal míč k tyči ze druhé vlny nabíhající Toleski.

Za deset minut se v podobné akci řítil na branku Plzně opět Toleski, ale jeho střelu stihl zblokovat na roh jeden z obránců, po následném rohu se branka neurodila ani ze skrumáže na malém vápně.

Plzeň se sice po celý první poločas snažila držet krok s aktivitou domácích, ale takřka všechny její akce se tříštily na hranici šestnáctky. Až v poslední minutě prvního dějství se probil na dostřel Psohlavec, ale jeho slabá střela jen projela kolem pravé Svobodovy tyče.

Obraz hry se tak začal měnit až po změně stran. Plzeň přidala na pohybu a brzy se jí to vyplatilo. V 54. minutě potáhl míč na levé straně malého vápna Fillo a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Psohlavce, který z pěti metrů poslal míč nekompromisně pod břevno.

Inkasovaná branka opět srazila hru Mosteckých do průměru. Po hodině hry sice ještě utekl po pravé straně opět Toleski a po jeho zpětné přihrávce pálil Mendy těsně vedle, to už ale byla poslední pěkná akce Mostu.

V 81. minutě prošel přes několik hráčů Fillo, na pravé straně našel rozeběhnutého Smejkala, který na hraně šestnáctky napřáhl ke tvrdé střele, míč směřující k bližší tyči ale dokázal domácí brankář Svoboda vytěsnit na roh.

V nervózním závěru jinak pohledného utkání se už dokázal dostat do koncovky jen mostecký Bogdanov, ale když se ani jeho točená střela z levého rohu šestnáctky neujala, dospělo utkání k remíze.

"Vedení nás trochu uspokojilo a začali jsme ztrácet míče, což dokázali hosté
potrestat," hodnotil zápas stručně domácí trenér Robert Žák. "Vyrovnání nás sice na chvíli opět nakoplo, ale nestačilo to."

Jeho protějšek Stanislav Levý měl z nečitelnosti Mostu obavy. "Pro nás to bylo podle očekávání těžké utkání. Čekal jsem, že Most bude mít rychlejší, agresivnější a dá se říct i lepší mužstvo než loni. To se nakonec v podstatě splnilo."

Góly:
25. G. Toleski
Góly:
54. M. Psohlavec

Žluté karty:
34. J. Jedinák , 36. J. Škoda , 61. J. Procházka , 76. V. Štípek , 87. L. Jamrich
9. T. Rada , 39. M. Psohlavec , 80. V. Procházka

Rozhodčí: Racek - Pelikán , Ubias
Počet diváků: 5650 (75% z kapacity 7500 diváků)

Domácí Alexandre Mendy v souboji s hostujícím Tomášem Borkem během utkání 1. kola Gambrinus ligy Most - Plzeň.

Střelec první branky Mostu Goče Toleski v souboji s brankářem Plzně Michalem Daňkem v utkání 1. kola fotbalové ligy.

Patrick Oboya z Mostu (vpravo) v hlavičkovém souboji s Martine Müllerem z Plzně v utkání 1. kola fotbalové ligy.

Střelec jediné branky domácího Mostu Goče Toleski se snaží prosadit přes z plzeňského Marka Smolu v utkání prvního kola fotbalové ligy.