Plzeňský útočník Michael Krmenčík lituje spálené šance v utkání proti Mladé...

Plzeňský útočník Michael Krmenčík lituje spálené šance v utkání proti Mladé Boleslavi. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň - Boleslav 1:2, nevýrazný lídr nedokázal bodovat ani proti deseti

• 190
Plzeňští fotbalisté na jaře na svém stadionu porazili Partizan Bělehrad i Sporting Lisabon v Evropské lize, ale v domácí soutěže doma pořád tápou. Ve 22. kole podlehli Mladé Boleslavi 1:2, která před zápasem byla jen bod od sestupové příčky.

Plzeň v jarní části ligy na svém hřišti podlehla Jihlavě a remizovala s Libercem, další remízu si připsala v Olomouci a jedinou výhru ve Zlíně, který je na jaře nejslabší ze všech. A v soboru večer padla s Mladou Boleslaví.

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Mladá Boleslav v Plzni obvykle prohrává, ale loni skončil duel remízou 3:3, když hosté ještě třiadvacet minut před koncem vedli 3:0. Nyní se jim náskok udržet podařilo. A to v závěrečné půlhodině dohrával v deseti bez vyloučeného Komličenka.

Ten šel ven po druhé žluté kartě, dvanáct minut před koncem po ukázkově vyřešeném brejkz zvýšil Hubínek. Domácí tlačili, do vápna posílali jeden centr za druhým, ale skórovat se povedlo jen Bakošovi a to ještě hodně šťastně.

A možná že střídající útočník dokázal dostat míč za brankovou čáru v nastavení i podruhé, ale v nepřehledné situace to sudí neviděli a televizní záběr rovněž zcela průkazný nebyl.

„Myslím, že ty jarní zápasy se trošku opakují. Asi se nad tím budeme muset zamyslet. Přiznejme si, že Boleslav hlavně v prvním poločase, kdy hrála v jedenácti, byla lepší a důraznější. To dnes ve fotbale rozhoduje a my byli všude pozdě,“ řekl plzeňský trenér Pavel Vrba.

K první zajímavé možnosti se ve třetí minutě dostali hosté. Mareš však z přímého kopu trefil jen připraveného brankáře Kozáčika. Na druhé straně volný Řezník po rohu hlavičkoval těsně nad břevno.

Boleslavští ve 26. minutě nevyužili slibný brejk. Konaté v šestnáctce našel Mareše, který nepřekonal Kozáčika. Jeho protějšek Polaček s problémy zlikvidoval Krmenčíkovu střelu a poté vytáhnul i Kopicův pokus.

V době, kdy Plzeňští měli převahu a stupňovali tlak, otevřeli skóre hosté. Mareš si ve 40. minutě vyměnil míč s Komličenkem a povedenou akci zakončil přízemní střelou podél Kozáčika. Chvílí poté navíc s poraněným kotníkem odkulhal ze hřiště nejlepší plzeňský střelec Krmenčík, kterého nahradil Bakoš.

Do druhého poločasu naskočil i druhý klasický útočník Chorý, jenž v sestavě Viktorie vystřídal nevýrazného Koláře. Krátce po změně stran po Kovaříkově centru hlavičkoval Bakoš, ale Poláček si míč u tyčky pohlídal. Hrošovský technickou ranou pak těsně minul boleslavskou branku.

Komplikace pro Mladou Boleslav přišla v 58. minutě, kdy ruský útočník Komličenko loktem fauloval Hubníka a rozhodčí Zelinka ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Západočeši si však se zataženou obranou soupeře nevěděli rady a dlouho si nevypracovali ani větší šanci. Naopak Mladoboleslavští v 79. minutě po brejku přidali druhý gól. Jánoš vyslal střídajícího Hubínka a ten tváří v tvář překonal Kozáčika.

Plzeň si vytvořila závěrečný tlak a v 89. minutě snížila, kdy se Bakošova hlavička odrazila od břevna do sítě. Drtivý nápor domácích už vyrovnání nepřinesl, i když po další Bakošově hlavičce nebylo zcela jasné, zda míč přešel celým objemem brankovou čáru. Boleslav zaznamenala teprve druhou výhru z posledních devíti kol.

„Hodně se mi líbil výkon hlavně v první půli. Hráli jsme nahoře docela dobře aktivně, získávali jsme balony. Šli jsme do vedení a měli ještě nějaké situace, které jsme mohli vyřešit líp. Ve druhé půli to bylo ovlivněné tím vyloučením. Pro nás už to bylo velmi složité se bránit. Byla jen otázka času, kdy Plzeň vyrovná. Naštěstí se nám povedl brejk, který ráz utkání malinko změnil. Musím říct, že jsem nebyl klidný ani ty poslední tři minuty. Moc si toho vítězství vážíme,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber.

Plzeň - Mladá Boleslav 1:2

Branky: 89. M. Bakoš - 40. P. Mareš, 79. M. Hubínek. Rozhodčí: M. Zelinka - R. Kotík, S. Pochylý. ŽK: 90. T. Chorý - 45. A. Šušnjar, 50. T. Přikryl, 52. N. Komličenko, 89. M. Polaček. ČK: 58. N. Komličenko.

Plzeň: M. Kozáčik - R. Řezník, R. Hubník (74. M. Zeman), T. Hájek, D. Limberský - J. Kopic, T. Hořava, P. Hrošovský, J. Kovařík - M. Krmenčík (42. M. Bakoš), D. Kolář (46. T. Chorý)

Mladá Boleslav: M. Polaček - L. Pauschek, A. Šušnjar, M. Chaluš, A. Křapka - T. Konaté (86. L. Magera), A. Jánoš, M. Matějovský (66. M. Hubínek), P. Mareš, T. Přikryl (74. T. Ladra) - N. Komličenko