Šimon Falta (uprostřed v modrém) z Olomouce vede balon v zápase proti Příbrami.

Šimon Falta (uprostřed v modrém) z Olomouce vede balon v zápase proti Příbrami. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomouc - Příbram 1:1, domácí vedli z penalty, pak si nechali dát gól v závěru

• 10
Olomoučtí fotbalisté podruhé za sebou přišli o vítězství v samém závěru. V 10. kole Fortuna ligy třetí tým tabulky nedokázal porazit dosud poslední Příbram. Domácí vedli gólem z penalty, hosté srovnali dvě minuty před koncem a v tabulce se dostali před Opavu.

Olomouc na Příbram neumí, dlouhodobě s ní ztrácí body.

Tentokrát to vypadalo, že vydře těsné vítězství, zvlášť když přežila dvě velké šance hostujícího mužstva.

„I když náš výkon určitě nebyl dobrý, tak jsme zase ztratili dva body. V prvním poločase to ještě bylo celkem v pořádku. Chybí nám ale zakončení, na centry máme ve vápně málo hráčů. Bohužel druhý poločas jsme zahráli velice špatně,“ uznal olomoucký trenér Radoslav Látal.

„Příbram přidala a dokonce nás i přestřílela. Dostat se do vyložené šance a zakončit je teď náš největší problém. V posledních dvou zápasech jsme ztratili čtyři body v posledních minutách. Bohužel budeme muset něco změnit, protože naše hra teď není dobrá.“

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Těsné vedení přinesl domácím Houska z pokutového kopu, ale v 88. minutě po centru z pravé strany hlavou vyrovnal střídající Antwi. Na přední tyči byl dřív než Látal.

V minulém kole Olomouc inkasovala na 1:1 na hřišti Pardubic v nastavení a propásla možnost se dotáhnout na druhou Spartu.

Olomouc podle očekávání začala aktivněji. Už v druhé minutě se po centru z pravé strany do střelecké pozice uvnitř vápna dostal Nešpor, jeho pokus ale zamířil nad.

Sigma držela míč a dobývala příbramskou obranu. Do šance se znovu dostala o 20 minut později z podobné akce jako na začátku. Tentokrát zakončoval Falta, který ale také pálil nad. Po půlhodině Hanáci rozehráli nakrátko roh a Houska po krátké kombinaci vystřelil těsně vedle. O tři minuty později trefil Poulolo pouze boční síť.

Ve 35. minutě po centru z pravé strany fauloval hostující Nový ve vápně Nešpora a rozhodčí Petřík nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Houska a střelou k pravé tyči otevřel skóre. Gólem oslavil svůj 150. ligový start.

Příbram v první půli ani jednou nevystřelila, po změně stran však vyrovnala hru. V 65. minutě měl blízko ke gólu hostující Voltr, který dostal přesný centr do vápna a z voleje zamířil jen těsně vedle. V 81. minutě pak Hanáky zachránila tyč poté, co Voltr tečoval Folprechtovu střelu.

Na druhé straně střídající Zifčák jen trefil brankáře Kočího a Sigma za to pykala. Agilní Voltr v 88. minutě našel centrem na přední tyči nabíhajícího Antwiho a ten hlavou srovnal. Příbram stejně jako v minulém venkovním utkání v Brně gólem v závěru vydřela remízu 1:1 a s Olomoucí bodovala podeváté z posledních deseti vzájemných ligových duelů.

„Myslím si, že je to pro nás zasloužený bod. Zápas měl určité fáze. První poločas jsme byli zakřiknutí, nedostávali jsme se do soubojů a byli jsme všude pozdě. Sigma měla dvě střelecké příležitosti. Pak jsme soupeři špatným postavení darovali penaltu a prohrávali jsme zaslouženě 0:1,“ poznamenal příbramský kouč Pavel Horváth.

„V poločase jsme si k tomu něco řekli. Hlavně že musíme být odvážnější a agresivnější. Vyrovnání pak už viselo ve vzduchu a zaslouženě jsme vyrovnali. Od 70. minuty jsme byli lepší uprostřed hřiště a dostávali se do situací, které vyhledáváme.“