Odvaha fotbalovému Brnu vynesla bod

• 7
Brno - Jeden poločas skvělý, druhý průměrný. A konečný výsledek 1:1. Takové je resumé včerejšího výkonu brněnských fotbalistů v Liberci. "Za první poločas jsme si zasloužili vyhrát my, za druhý Liberec. Remíza je spravedlivá," prohlásil brněnský záložník Luboš Kalouda.

Jeho tým se tak přesně v půlce ligy posunul na 6. místo, i když mohl být i čtvrtý. Za první poločas na půdě Liberce by přitom Brnu slušelo i mnohem lepší umístění. Odvážně hrající hosté svého soka úplně vymazali z trávníku.

"Vadila nám kvalita soupeře," pravil uznale liberecký kouč Ladislav Škorpil. "To, jak je poslouchal balon a jak jsou schopní s ním pod vedením Polácha zacházet." Brno v první půli dominovalo, jako by ani nehrálo na půdě soupeře.

Zatímco jeho hráči předváděli série krátkých narážeček, Liberečtí místy jen bezradně běhali po hřišti. Navíc marně. Ve 32. minutě se zblokovaná střela Luboše Kaloudy odrazila k Marku Střeštíkovi, který do odkryté branky skóroval.

"Stál jsem se na správném místě. Pak jsem se na těžkém terénu jenom soustředil na to, abych trefil branku," popisoval svůj první zásah v sezoně. Chvilku na to pak Tomáš Došek hlavou trefil tyč. "Škoda. To by asi bylo hotovo," litoval Střeštík.

V poločase sice Brňané i tak vedli 1:0, jenže po pauze si oba týmy role prohodily. Lepší byl najednou Liberec. "Byla na něm vidět větší vůle," všiml si brněnský trenér Petr Uličný.

Už v 57. minutě bylo vyrovnáno. Brňané Kalouda se Střeštíkem, kteří zařídili úvodní gól, tentokrát propadli v obraně a Dohnálek hlavou vyrovnal.

Jenže další nápor Liberce už se nekonal, Brno svůj zasloužený bod bez větších problémů uhájilo. Završilo tak svou úchvatnou bilanci z posledních 10 kol: v jejich součtu jsou totiž Brňané nejlepším týmem celé ligy!

Nebylo to nic proti Liberci, hájil Střeštík svou oslavu

Liberec (rkr) - Obvykle fotbaloví trenéři střelce gólu svého týmu pochválí, brněnský kouč Petr Uličný ale včera Marka Střeštíka v Liberci pokáral. I když ne přímo za jeho trefu, ale za následnou oslavu.

"Tohle nebylo vhodné. Nějaká pokora tam musí být a nás pak potrestal fotbalový pánbůh. Ještě mu to vytknu, takové věci se mi nelíbí," vyčinil Uličný na dálku Střeštíkovi.

"Nechápu to, nic provokativního v tom nebylo," hájil se Střeštík.

Co tedy vaše oslava znamenala? Vypadalo to, jako byste předváděl "dýdžeje".
Přesně tak, to jste asi jediný, kdo to pochopil. Měl to být 50 Cent (americký rapper). S Mario Holkem a Martinem Kunclem jsme se dívali na jeho klipy, tak jsme chtěli udělat takovou srandu. Ale slyšel jsem na to nějaké špatné ohlasy, což mě mrzí. Určitě to nebylo nic proti Liberci ani proti nikomu, byla to jen taková naše oslava. Na motiv našeho oblíbeného zpěváka.

Vy jste slyšel nějaké výtky na toto téma?
No slyšel jsem, že v televizi na to nadávali. Ale říkám, nebylo to nic proti nikomu, na nikoho jsem nemířil. Měli jsme s klukama takovou domluvu, že když dáme gól, tak předvedeme toho 50 Centa. Byla to jenom sranda, nebylo v tom nic provokativního. Vůbec ty ohlasy nechápu.

Po gólu jste asi musel mít velkou radost, když byl váš první v sezoně.
Určitě. Už mě to trošku štvalo a jsem moc rád, že jsem se konečně trefil. A doufám, že se mi podaří dát gól ještě proti Žižkovu, takže dám za podzim aspoň ty dva góly.

Zároveň jste ale byl i u libereckého vyrovnání, když jste neuhlídal hlavičkujícího Dohnálka. Proč se vám to nepovedlo?
Byl tam strašně prudký centr. Já jsem to chtěl hrát za sebe, ale on byl blízko mě a vůbec nevím, jak to trefil. Byla to těžká situace, s (brankářem) Martinem Lejsalem jsme se bavili, že jsem asi měl hlavičkovat dopředu. Já jsem se ale bál, že bych si dal vlastňáka, tak jsem to chtěl hlavičkovat za sebe.

Jak se tedy díváte na konečnou remízu?
Po zápase bylo trošku zklamání, že se nevyhrálo. Ale před zápasem bychom bod brali a myslím, že je dobrej.

Brněnského Holka (uprostřed) se snaží zbavit míče liberecký Bílek (vlevo) a Šinglár; z utkání Liberec - Brno 1:1.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41