Zásah olomouckého brankáře Matúše Macíka proti Spartě.

Zásah olomouckého brankáře Matúše Macíka proti Spartě. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Macíka trefil míč do hlavy při rozcvičce, otřesený odchytal ještě poločas

• 1
Poločas odchytal bez zjevných potíží, udržel čisté konto, ale do druhé půle domácího utkání s Hradcem Králové otřesený brankář fotbalové Olomouce Matúš Macík nenastoupil. Odjel do nemocnice, kde vyšetření nepotvrdila otřes mozku. Zranění si nešťastně přivodil už na předzápasové rozcvičce, kdy jej balon odražený od tyče trefil do hlavy. „Kluci říkali, že dostal těžký direkt,“ vysvětloval překvapivé střídání trenér Sigmy Václav Jílek.

„Matúš Macík strávil noc v nemocnici na pozorování s podezřením na otřes mozku, vyšetření neprokázala žádný závažný problém. Nyní už se cítí lépe. O jeho opětovném zapojení do tréninku se teprve rozhodne v následujících dnech,“ informoval tiskový mluvčí klubu Jiří Fišara.

Náhradník Tadeáš Stoppen zvládl záskok bravurně - dvěma dobrý zákroky pomohl Hanákům aspoň k bezbrankové plichtě.

Filip Novák z Olomouce sleduje jak brankář jeho týmu Tadeáš Stoppen chytá míč v zápase s Hradcem Králové.

Dvacetiletý olomoucký odchovanec musel hned po třech minutách řešit šanci Pudhorockého, jehož přízemní střelu na zadní tyči dokázal rukou vyrazit před sebe. A ještě těžší zákrok si připsal osm minut před koncem utkání, kdy vytěsnil ránu Vašulína zblízka na tyč. „To měl být gól,“ povzdechl si útočník Hradce, který chtěl využít náhlé změny v olomoucké brance. „Říkali jsme si, že bude nový gólman, tak zkusíme střílet, ale nevyužili jsme toho.“

Stoppen se nachytat nenechal. „Jednoznačně spokojenost,“ ocenil Jílek záskok v bráně. „Táda to vzal dobře. Dal i průnikovou přihrávku po zemi,“ pochválil sebevědomý projev mladého brankáře také obránce Filip Novák.

Stoppen si připsal v lize pátý zápas, v této sezoně první. Výkony na sebe upozornil také v zimní přípravě, ale nakonec Jílek vsadil na zkušenějšího Macíka, který odchytal dobrý mač minule v Liberci navzdory porážce 0:2.

Teď ho čeká nejspíš zase pauza, středeční dohrávku v Teplicích odchytá Stoppen. Sigma však potřebuje vyladit hlavně dopředu, na jaře čeká na gól a herní projev neodpovídá pohárovým ambicím.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41