Karel Jarolím

Karel Jarolím | foto: Michal Šula, MF DNES

Kouč Jarolím: Věřím, že náskok už udržíme

• 45
Praha - V derby dvoubodový náskok v čele tabulky před Spartou uhájili. "A věřím, že ho udržíme až do konce ligy," prohlásil trenér slávistických fotbalistů Karel Jarolím po pondělním 267. vzájemném souboji pražských S. Utkání skončilo remízou 1:1. "Bod je pro nás dobrý, i když jsme vedli," poznamenal kouč.

Derby v 3D animacích

Jarolímovi se nelíbil výkon jeho týmu v první půli, hráče chválil za nástup po přestávce a sepsul střídajícího záložníka Davida Kalivodu, který si po vstřeleném gólu svlékl dres a po druhé žluté byl vyloučen.

"Byl to jeho nepochopitelný zkrat, prostě školácká chyba. Dostali jsme se na koně a hned jsme z něj zase slezli," zlobil se slávistický kouč.

Co jste mu řekl?
Po zápase jsem s ním ještě nemluvil. Spíš čekám, co řekne on mně.

Čeká ho trest?
Teď nevím, uvidíme. Ale celý týden upozorňuje na to, že derby musíme zvládnout disciplinovaně, vyvarovat se oplácení a dalších věcí. To všechno bylo v pořádku, ale Kalivoda nás zaskočil.

Vyčítáte mu i první žlutou kartu, kdy se vehementně dožadoval rohového kopu?
Nevím, za co ji dostal. Myslím si, že to bylo v rámci pravidel. Že tam sprosté slovo nepadlo.

Ale za to chvíli poté padl do vaší branky gól.
Bylo mi jasné, že ve zbytku zápasu půjde o to, abychom uhlídali standardky. Bohužel, jednu jsme nezvládli. Ale i tak je bod pro nás dobrý.

I vzhledem k tomu, že v první půli byl soupeř lepší a poslední půlhodinu jste dohrávali v deseti?
My jsme byli zbytečně nervózní, dělali jsme nevynucené chyby. A pak získat zpátky míč nás stálo spoustu sil. Naší hře chyběla plynulost. Sparta měla brzy šanci, i při dalších možnostech nás podržel Vaniak. Ale i my něco měli. Pudil se dobře uvolnil, ale jeho střelu z vápna Grigar vyrazil nohama.

Co jste mužstvu řekl o přestávce?
Bylo toho víc, nehráli jsme podle představ. Ale začátek druhé půle už byl dobrý. Dali jsme gól, jenže přišlo to vyloučení.

Gól připravil Belaid, kterého jste do hry na jaře poslal vůbec poprvé. Proč jste se tak rozhodl?
On umí dát kolmici do prostoru za obranu, takhle jsme chtěli hrát. Proto tam šel.

Po vašem gólu byl zápas kvůli výtržnostem dvakrát přerušen, několik minut se nehrálo. Měl sudí utkání ukončit?
To není otázka pro mě, nechci se do toho pouštět. Samozřejmě že jsem pro to, aby se fanoušci chovali slušně.

Co řeší remíza pro další boj o titul?
Zůstal nám náskok, máme lepší vzájemný zápas. Do každého utkání jdeme s tím, že ho vyhrajeme. A věřím tomu, že náskok uhájíme.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 33 24 7 2 70:23 79
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 21 5 7 74:38 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44