Karol Mondek (v pruhovaném) z Opavy vede balon, z levé strany ho stíhá Tomáš...

Karol Mondek (v pruhovaném) z Opavy vede balon, z levé strany ho stíhá Tomáš Ostrák z Karviné. | foto: ČTK

Karviná - Opava 3:1, hosté vedli, domácí skóre otočili i díky Papadopulosovi

• 2
Opavští fotbalisté znovu prohráli. Přitom v utkání 18. kola v Karviné krátce po poločase dostali do vedení, ale domácí třemi góly skóre otočili. Zápas provázely velké emoce, opakovaná penalta, červená karta pro kondičního trenéra Opava, která zůstává poslední.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Pro Karvinou to je první vítězstvím v novém roce, po třech porážkách a remíze se zmátořila. A regionálního rivala porazila v sezoně i podruhé.

Opava naopak na vítězství čeká od 6. kola celkem už dvanáct zápasů a její situace je vážná.

„Hodnotí se to složitě, protože si myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Šli jsme do vedení a pak stoprocentně rozhodlo to, že Helešic nedal gól na 2:0. To byl klíčový moment, taková šance by se měla proměnit. Myslím, že pro soupeře už by to bylo složité. Prohráli jsme si to sami, darovali jsme soupeři góly zbytečnými chybami,“ litoval opavský kouč Radoslav Kováč.

Opavští přitom začali aktivněji a po rohu Nešického mnoho nechybělo, aby míč po Dedičově hlavičce zapadl k tyči. Na opačné straně pálil domácí Čmelík vysoko nad. Více ze hry měli opticky hosté, ale nadějné příležitosti nedotáhli do úspěšného konce.

Branky začaly padat až po změně stran. Na konci 50. minuty našel Mondek přesným centrem Nešického, který střelou bez přípravy propálil domácího brankáře Ciupu. Opavská zimní posila dala i druhý gól svého týmu v jarní části sezony.

Krátce nato našel Hellebrand Helešice, jenž z ideální pozice těsně minul bránu Karviné. Hosty to následně mrzelo, protože soupeř o chvíli později srovnal. Po centru Bartošáka se hlavou prosadil Papadopulos a trefil se počtvrté v ligové sezoně.

Za dalších 10 minut rozehrál Qose prudký přímý kop a balon na přední tyči protečoval až do brány střídající Tavares. Brazilský ofenzivní hráč navázal na gól z minulého kola v Teplicích.

Opavu obrat rozhodil a o 10 minut později bylo s hosty ještě hůře. Sudí Klíma po poradě s videorozhodčím nařídil penaltu za Helešicovu ruku a Qose opakovaným pokusem zvýšil. Jeho dloubák sice Fendrich chytil, ale sudí nechal pokutový kop zahrávat znovu a albánský záložník už tentokrát nezaváhal.

Karviná naplno bodovala po čtyřech kolech a doma zvítězila poprvé od 8. listopadu. Opava se slezským soupeřem prohrála i druhé utkání v této sezoně.

„Herně absolutně nesedí to, kde se Opava nachází. Hrají velmi dobrý fotbal, musím je pochválit. Na spodku tabulky je drží jen to, že nedávají góly. Opava byla hodinu určitě lepším týmem. Ale my jsme se po vyrovnávacím gólu a střídáních naštěstí dostali na koně a zápas jsme zvládli. Ještě pak přišla hororová penalta, která nás uklidnila. Tři body jsou pro nás velmi důležité,“ řekl karvinský kouč Juraj Jarábek.