Jasmin Ščuk z Boleslavi střílí vedoucí gól Boleslavi. Neúspěšně ho brání Lukáš...

Jasmin Ščuk z Boleslavi střílí vedoucí gól Boleslavi. Neúspěšně ho brání Lukáš Kryštůfek a Milan Mišůn. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hosté vedli, ale na pohárovou jistotu musí čekat. Jihlava - Boleslav 1:1

• 26
O záchranu bojující fotbalisté Jihlavy remizovali v předehrávce 27. ligového kola s Mladou Boleslaví 1:1. Hosté si tak na jistotu postupu do pohárové Evropy, kterou mohli získat v případě výhry, musí ještě počkat.

Středočeši vedli po brance Jasmina Ščuka, třináct minut před koncem ale zařídil dělbu bodů Petr Hronek. Jihlava tak má náskok šesti bodů na pásmo sestupu. Pro Mladou Boleslav to byl už 13 soutěžní zápas v řadě bez porážky.

Vysočina proti třetímu týmu tabulky začala odvážně a v průběhu prvního poločasu byla lepším týmem, jenže svoji převahu nedokázala vyjádřit brankově. Hostům se navíc po deseti minutách zranil útočník Chramosta, kterého nahradil na hrotu Přikryl.

První gól zápasu měl na noze po dvaceti minutách hry Hronek, který ale po centru Nerada pálil slabě, takže hostující gólman Diviš neměl s udržením čistého konta větší problémy.

ON-LINE

zápas jsme sledovali podrobně

V 29. minutě centroval nejlepší nahrávač ligy Vaculík na hlavu Krejčího, ale ten míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. O tom, proč je Vysočina druhý nejhorší tým soutěže co do počtu vstřelených branek, se diváci na stadionu mohli přesvědčit šest minut před přestávkou, když Urdinov našel centrem přesně Nerada, ale ten v jasné příležitosti selhal a vůbec netrefil branku.

Lekci z efektivity udělili hosté Jihlavě krátce před koncem poločasu, když obrana ve vápně úplně zapomněla na Ščuka, který po přihrávce Čermáka propálil Hanuše. Potvrdil tak, že se mu proti Jihlavě daří, když jí dal gól v pátém z posledních šesti zápasů.

Mladá Boleslav měla po pauze několik šancí vedení navýšit. Nejprve Přikryl místo centru vystřelil a překvapil tak domácího gólmana, jenže trefil jen tyč. Následně z voleje pálil Magera jen těsně vedle.

A trest přišel v 77. minutě, kdy se Jihlavané dočkali z ojedinělé akce vyrovnání. Hronek si 25 metrů před brankou připravil střeleckou pozici a umístěnou střelou po zemi k tyči zařídil dělbu bodů.

„Chtěli jsme bodovat naplno hlavně proto, že jsme chtěli udržet třetí místo. Teď je to pro nás komplikace, protože se Liberec může dostat před nás,“ litoval ztráty kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

„Myslím si, že vstup do prvního poločasu a celý jeho průběh jsme zvládli velmi dobře. Měli jsme velmi dobré příležitosti, které jsme nedokázali dotáhnout do konce. V závěru poločasu přišel blesk z čistého nebe, kdy hosté šli do vedení,“ zhodnotil domácí kouč Michal Hipp.