Jablonecký Martin Pospíšil vede míč.

Jablonecký Martin Pospíšil vede míč. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Chybí nám hladovost po gólu, tvrdí jablonecký Pospíšil

• 2
Paradoxní situace: fotbalisté Jablonce nasbírali nejvíce střel i útoků ze všech týmů první ligy, přesto dali během úvodních 15 kol v průměru jen necelých 1,7 branky na utkání. A na malou gólovou potenci doplatili i v pondělní domácí dohrávce 15. kola s Plzní, s níž prohráli těsně 0:1.

„Ta produktivita nám zase chyběla. Měli jsme šance, ale nedohráli jsme to gólem. Naopak Plzeň měla v prvním poločase ojedinělou možnost a hned nás potrestala brankou. A právě tohle umí velké kluby. Nám tohle ještě chybí. Na góly potřebujeme strašně moc šancí,“ konstatoval Martin Pospíšil, motor jablonecké zálohy.

Nechybí tomu na podzim z vaší strany ještě častější střelba?
To právě ne, myslím, že střílíme docela často. Byly tam v první půli dvě velmi nadějné střely, gólman Kozáčik to vyrážel jen před sebe, ale asi nám teď chybí taková ta hladovost po gólu. Málo jsme to dobíhali, i když jsme věděli, že je těžký terén a brankář to bude spíš jen vyrážet. U všeho jsme prostě byli až ti druzí.

Vy jste měl v konci prvního poločasu velmi dobrou možnost, proč to neskončilo gólem?
Měl jsem ideální pozici na středu pokutového území a chtěl jsem to jen placírkou uklidit k tyči. Bohužel Koza (Kozáčik) to dobře chytil. Měl jsem to tlačit ještě víc na stranu a byl by to gól. Škoda.

V Plzni jste hrával, cítil jste zvýšenou motivaci?
To ani ne, už to tak neberu. Proti Plzni sem totiž odehrál asi už čtvrtý zápas od té doby, co tam nejsem. Proti Plzni je ale vždycky zvýšená motivace pro všechny hráče, protože je to asi aktuálně nejlepší tým u nás. Každý ji chce porazit, ale nám se to s Jabloncem už dlouhodobě nedaří.

Byla Plzeň k poražení?
Právě že byla, a to mě mrzí. Kdybychom v prvním poločase dali ty góly..., to nám na podzim prostě chybí. V minulé sezoně jsme měli štěstí, skoro ze všeho jsme dokázali dát gól, ale teď nám to tam nepadá.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41