ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Plzeň inkasovala od Limberského, Olomouc přehrála Zbrojovku i Sereď

• 3
Od nedávného parťáka Davida Limberského dostali gól, ale větší senzaci v přípravném utkání proti Domažlicím plzeňští fotbalisté odmítli a zvítězili 4:2. Jablonec zdolal Varnsdorf 2:0, Liberec si poradil s rezervou pražské Sparty 3:1 a Mladá Boleslav zvítězila nad jiným druholigovým soupeřem Příbramí 2:0.

Plzni se už v sedmé minutě zranil záložník Kalvach. V zápase hraném na 4x30 minut se dvakrát za Viktorii prosadil z pokutového kopu Chorý, po jednom gólu přidali Beauguel s Matějkou. Také bývalý dlouholetý hráč Plzně Limberský, který klub opustil po minulé sezoně, se prosadil z penalty.

„Chtěl jsem, aby všichni měli stejnou zátěž, proto jsme hráli takto. Bylo vidět, že je to trošku utahané, protože hráči toho mají dost. Končíme druhý týden přípravy a těžce trénujeme,“ citoval plzeňský web trenéra Michala Bílka.

Sedmatřicetiletý Limberský si zápas před zraky 1050 diváků vychutnal. „Byl to zvláštní pocit, ale užil jsem si to. Fanoušků přišlo hodně a byl to skvělý zápas, i pro nás se super výsledkem. Všichni jsme spokojení. Viktorka vyhrála a my máme dobrý výsledek,“ řekl.

„S kluky a vedením jsem v každodenním kontaktu, takže mě nějaká nostalgie nepřepadla. Jsem pořád součástí klubu, a tak to zůstane celý život, i kdyby jen jako řadový fanoušek. Tento klub nikdy neopustím,“ dodal pětinásobný ligový mistr s Viktorií.

Výhru Jablonce, který ve středu podlehl druholigovým Drážďanům 1:3, zařídili Martinec s Kratochvílem. „V pátek měli kluci hodně vydatný trénink, hodně se běhalo, takže je bolely nohy. Dneska toho měli dost. Rozložili jsme síly na všechny hráče, protože v pátek dostali hodně do těla. Ale myslím si, že zápas splnil účel, dali jsme dva góly,“ citoval web Jablonce asistenta trenéra Zdeňka Kluckého.

Liberec zvítězil ve třetím ze čtyř přípravných duelů. Proti sparťanskému B-týmu se dvakrát mezi střelce zapsal Nečas a jednou Faško. V sestavě Slovanu opět nastoupil i bývalý český reprezentant Gebre Selassie. „Jednalo se o utkání v dobrém tempu. Hráči předvedli kvalitní výkony na to, v jaké jsou momentálně zátěži. Ve hře je mnoho nevynucených chyb, tlačíme hráče, aby se více koncentrovali na práci s míčem v únavě,“ řekl kouč Severočechů Pavel Hoftych.

Mladá Boleslav porazila Příbram 2:0 po trefách Skaláka z penalty a Píchala. Pardubice si poradily 3:1 s druholigovou pražskou Duklou. Za Východočechy se do střelecké listiny zapsali Černý, Tischler a Huf. Zlín remizoval s Trenčínem 1:1. Nerozhodný výsledek vystřelil Reiter.

Olomouc díky dvěma gólům Daňka v rozmezí jediné minuty porazila Brno 2:0 a poté si po obratu poradila i se slovenskou Seredí 2:1. Obě trefy zaznamenala letní posila Růsek.

Také Ostrava sehrála dva zápasy v jeden den. Nejprve si poradila s Prostějovem 3:0, přičemž dvě trefy zaznamenala nová posila Budínský a jednu Kuzmanovič. S dalším druholigovým mužstvem Třincem ale Baník remizoval 2:2, i když v poločase prohrával 0:2. O srovnání se zasloužili Veliký a Jaroň.

Bohemians 1905 dvakrát porazili Teplice. V prvním duelu uspěli 2:0, o což se brankami postarali Koubek a Hronek. Druhou výhru Pražanů nad Severočechy 3:2 zařídili Chramosta, Puškáč a Koubek. Za Teplice skórovali Laňka a Ledecký.

Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové po Bohemians 1905 zdolal i třetiligový Písek 4:0. Dvakrát skóroval Dvořák, z toho jednou z pokutového kopu. Další góly přidali Kubala a Vlkanova. „Soupeř byl houževnatý, agresivní, dokud měl síly, nebylo to pro nás jednoduché. Zápas nás stál síly, to je správné,“ uvedl trenér vítězů Miroslav Koubek.

Karviná porazila ve slezském derby Opavu díky Kychovi 1:0. „Každé vítězství se počítá, navíc jsme uhráli nulu vzadu a to je důležité,“ konstatoval kouč Jozef Weber.

České Budějovice podlehly druholigovému Táborsku 1:2. Jediný zásah Dynama zařídil Brandner. „Mrzí mě, jakou hrou jsme se proti Táborsku prezentovali. První poločas byl z naší strany pomalý,“ prohlásil trenér David Horejš.

Přípravné zápasy

FC Písek - FC Hradec Králové 0:4 (0:2)

Branky: 36. Dvořák, 41. Kubala, 49. Dvořák, 72. Vlkanova. Rozhodčí: Matyš – Toucha, Žemlička..

FC Písek Satrapa – Sajtl, Mařík, Kulík, Kotrba, Velek, Pícha ml., Koreš, Kalousek, Sigmund, Bílý.

FC Hradec Králové 1. pol.: Fendrich – Mejdr, Klíma, Leibl, Urma – Soukeník, Donát – Záviška, Kateřiňák (32. Dvořák), Rezek – Kubala.
2. pol.: Vízek – Harazim, Klíma, Král, Novotný – Kodeš, Rada – Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 34. Daněk, 35. Daněk. Rozhodčí: Černý – Antoníček, Mayer.

SK Sigma Olomouc Macík (61. Stoppen) – Almeida, Hubník, Beneš, Vepřek – Sedlák, Breite – Hála (76. Matoušek), Daněk, Zifčák (46. Chytil) – Nešpor (61. Fiala)

FC Zbrojovka Brno Floder (61- Formánek) – Moravec, Štěrba, Endl (61. Hlavica), Kosek (61. Lhotecký) – Texl – Ševčík (61. Sedlák), Zavadil (46. Hrabina), Čermák, Štepanovský – Hladík.

SFC Opava - MFK Karviná 0:1 (0:0)

Branky: 79. Zych. Rozhodčí: Proske – Žurovec, Dudek. Diváci: 441.

SFC Opava 1. poločas: Digaňa – Janoščín, Helebrand, Hnaníček, Celba, Helešic, Tiéhi, Didiba, Putyera, Holík, Kramář
2. poločas: Digaňa – Putyera, Rychlý, Vrána, Kadlec – Darmovzal, Večerka, Gorčica, Ščudla – Smékal.

MFK Karviná 1. poločas: Bolek – Křapka, Eduardo, Dramé, Bartošák – Jean Mangabeira, Nešický – Mikuš, Čmelík, Sinjavskij – Svoboda
2. poločas: Ciupa – Křapka, Eduardo (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) – Jean Mangabeira (62. Jursa), Nešický – Sinjavskij, Mikuš, Jurásek – Zych

FC Baník Ostrava - 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Branky: 35. Kuzmanovič, 70. Budínský, 78. Budínský. ŽK:20. Bialek.

FC Baník Ostrava 1. poločas: Murin – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný – Zajíc
2: poločas: Hrubý- Sor, Jánoš, Harušťák, Sanneh, Klíma, Svozil, Budínský (C), Granečný, de Azevedo, Almási

1. SK Prostějov Bárta – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž, Žák, Hausknecht, Omale, Jiráček, Kušej, Vrba

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:2)

Branky: 5. Koubek, 15. Hronek.

FK Teplice Němeček – Vondrášek, Mazuch, Hasil, Hyčka – Jukl – Kodad, Trubač, Štursa, Moulis – Mareš

Bohemians Praha 1905 Valeš – Lehovec, Levin, Hronek, Kovařík, Osmančík, Kadlec, Krch, Vacek, Necid, Koubek

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:3 (1:1)

Branky: 4. Laňka, 84. Ledecký - 1. Chramosta, 52. Puškáč, 69. Koubek. Rozhodčí: Nedvěd – Flimmel, Krejsa.

FK Teplice Čtvrtečka – Švanda, Knapík, Chlumecký, Droehnle – Mareček – Černý, Kronus (60. Vachoušek), Laňka, Horák – Ledecký

Bohemians Praha 1905 Le Giang – Dostál, Köstl, Vondra, Bartek (46. Lehovec) – Květ (60. Koubek), Hůlka – Novák (73. Vacek), Chramosta, Fulnek – Puškáč

SK Sigma Olomouc - ŠKF Sereď 2:1 (0:1)

Branky: 49. Růsek, 67. Růsek - 35. Haša. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý. ŽK:22. Haša, 55. Kullaj. Diváci: 180.

SK Sigma Olomouc Mucha – Chvátal, Kodr, Poulolo, Zmrzlý – Zahradníček, Greššák, Slaměna, Růsek, Šíp – Vaněček

ŠKF Sereď Yakubu – Popović, Michalík, Hučko, Katunský, Kříž, Potoma, Morong, Kullaj, Jureškin, Haša

FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec 2:2 (0:2)

Branky: 49. Veliký, 70. Jaroň - 18. Habusta, 35. Habusta.

FC Baník Ostrava Číž – Zálešák, Blahuta, Stoklásek, Sotorník (46. Říha) – Jaroň, Boháč, Holaň (46. Fulnek), Šmiga (Veliký) – Tijani (46. Smékal), Martiník (68. Góral).

FK Fotbal Třinec Adamuška (46. Hasalík) – Omasta (59. Bolf), Foltyn (59. Burgo), Bedecs (79. Klusák), Klusák (59. Szewieczek), Hýbl (59. Puchel) – Kania (59. Mooc), Habusta, Weber (59. Buneš), Javůrek – Petráň (59. Nieslanik).

FC MAS Táborsko - SK Dynamo Č. Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 41. Boula, 52. Icha - 51. Brandner. ŽK:30. Icha - 39. Skovajsa, 56. Malecha.

FC MAS Táborsko Pecháček (46. Slávik) – Tusjak, Brabec, Dybala, Icha – Plachý (85. Kubovský), Drozd, Boula, Vozihnoj (80. Pavlík) – Provazník (77. Matoušek), Čapek (70. Pravda).

SK Dynamo Č. Budějovice Šípoš – Čolić (46. Havel), Talovierov (46. O. Novák, 58. Kousal), Králik, Skovajsa (46. Mašek) – Hora (46. Malecha), Hellebrand (46. Čavoš), Tolno (46. Mihálik), Javorek (46. Mršić), Valenta (46. Bassey) – Škoda (46. Brandner).

FC Viktoria Plzeň - TJ Jiskra Domažlice 4:2 (0:0, 1:0, 2:2, 1:0)

Branky: 38. Beauguel, 67. Chorý, 76. Chorý, 103. Matějka - 71. Limberský, 82. Mužík. Rozhodčí: Švagr – Duda, Špindlerová. Diváci: 1050.

FC Viktoria Plzeň 1. poločas: Staněk – Havel, Kaša, Pernica (C), Falta – Bucha, Kalvach (7. Ndiaye), Čermák – Ba Loua, Beauguel, Kopic
2. poločas: Staněk – Kayamba, Gabriel, Hybš, Koželuh – Hlavatý, Ndiaye (74. Káčer), Matějka – Pachlopník, Chorý, Mosquera

TJ Jiskra Domažlice Brych (91. Růžička) – Mlynařík, Bauer (61. Jahn), Limberský (100. Pavlík), Rychnovský (109. Došlý) – Uzlík (73. Teršl) – Holík, Mužík (83. Kuhajda), Pavlík (83. Brabec), Došlý (73. V. Černý) – Dvořák (61. D. Černý)

FC Fastav Zlín - AS Trenčín 1:1 (0:0)

Branky: 73. Reiter - 65. Kmeť.

FC Fastav Zlín 1. poločas: Šiška – Vraštil, Kolář, Simerský, Nečas – Hrdlička, Tkáč, Hlinka, Drame, Pedrito, Bobčík.
2. poločas: Dostál – Fillo, Cedidla, Procházka, Nečas – Drame, Hrubý, Cabadaj, Vakho – Janetzký, Poznar.

AS Trenčín Babka – Zubairu (C), Yem, Kadák, Gaži, Lavrinčík, Azango, Kozlovský, Ramón, Križan, Ibrahim.

FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 27. Skalák, 76. Píchal. Rozhodčí: Hrubeš – Matoušek, Ratajová. Diváci: 72.

FK Mladá Boleslav I. pol.: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Dancák, Matějovský – Skalák, Ladra, Jurásek – Mešanović
II. pol.: Halouska – M. Douděra, Šimek, Plechatý, Preisler – D. Mašek, Smrž – Píchal, L. Mašek, Hönig – Mužík (66. D. Douděra)

1.FK Příbram I. pol.: Kočí – Sus, Vilotić, Halinský, Cmiljanović – Pilík, Švestka, Langhamer, Soldát – Dočekal, Vávra
II. pol.: Smrkovský – Schindler, Mezera, Kvída, Kolář – Procházka, Obdržal, Petrák, Vávra – Hájek, Vokřínek

FK Pardubice - FK Dukla Praha 3:1 (2:1)

Branky: 6. Černý, 16. Tischler, 60. Huf - 14. Kozel.

FK Pardubice 1. poločas: Markovič – Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kostka, Beran, Solil, Tischler – Černý
2. poločas: Markovič – Prosek, Šejvl, Jakab, Kurka – Ramos Junior – Dufek, Beran, Červ, Sokol – Huf

FK Dukla Praha Šťovíček – Barac, Kovernikov, Konan, Březina, Jeřábek, Kott, Bin, Šebrle, Kozel, Pázler

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha B 3:1 (2:1)

Branky: 14. Nečas, 45. Faško, 48. Nečas - 37. Sejk.

FC Slovan Liberec Vliegen – Fukala, Lehoczki, Chaluš, Mikula – Gebre Selassie, Nečas, Faško – Bína, Rabušic, Matoušek.

AC Sparta Praha B Tůma – Tvaroh, Piško, Červak, Dudl, Jonáš, Okeke, Ryneš, Sejk, Patrák, Frýdek.