Dominik Mašek z Bohemians (v zeleném) mezi dvěma brněnskými protihráči ve...

Dominik Mašek z Bohemians (v zeleném) mezi dvěma brněnskými protihráči ve finále Tipsport ligy - vlevo je Rafael Acosta, vpravo pak Jan Polák. | foto: ČTK

Chramosta debutoval za Jablonec rychlými góly, Brno porazilo Austrii

• 9
Jan Chramosta při své premiéře za fotbalový Jablonec vstřelil dva góly a pomohl Severočechům k výhře 2:1 nad Hammarby v úvodním utkání přípravného turnaje Atlantic Cup v Portugalsku. Brno zvítězilo na hřišti Austrie Vídeň 2:0 díky dvěma zásahům ruské posily Konstantina Bazeljuka.

Jabloneckým dokonale vyšel úvod. Chramosta už v první minutě otevřel skóre a sedmadvacetiletý útočník, který by do mužstva trenéra Petra Rady měl přijít z Mladé Boleslavi, hned ve třetí minutě zvýšil. Švédský tým ve druhém poločase stihl pouze zkorigovat výsledek.

„Hráči dnes odvedli maximum, vítězství i s ohledem na další přípravu je to cenné. Soupeř byl kvalitní a možná je už i dál v přípravě než my. Měli tam posledních deset minut nějaké náznaky. Naši hráči v prvním trochu ostřejším zápase a na dobrém hřišti odehráli kvalitní utkání,“ citoval Radu jablonecký web.

Bazeljuk se ve Vídni poprvé prosadil v sedmé minutě hlavou. Krátce po změně stran hráč hostující z CSKA Moska zvýšil. Za Austrii odehrál úvodní poločas český obránce Patrizio Stronati. Brno v jiné sestavě remizovalo s druholigovým Hradcem Králové 1:1 a v devátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězilo.

Ostrava vyhrála oba přípravné duely v Turecku bez inkasovaného gólu. Baník nejprve porazil Jaroslavl 2:0, v jiném složení pak prvoligový nováček zdolal dánské Sönderjyske 1:0. Brankář Jan Laštůvka udržel čisté konto při obnovené premiéře za ostravský tým, kam nedávno přišel ze Slavie.

Olomouc v prvním utkání na tureckém soustředění remizovala 1:1 se srbským týmem Radnički Niš. Karviná podlehla Vratislavi 1:2, Mladá Boleslav rovněž na Kypru prohrála s dalším srbským soupeřem Čukarički 0:1.

Ostrava - Sönderjyske 1:0 (1:0)
Branka: 17. Diop.
Ostrava: Laštůvka - Breda, Psyché, Šindelář, Fleišman - Jirásek - Fillo, Diop, Hrubý, De Azevedo - Baroš (66. Stáňa). Trenér: Kučera.

Ostrava - Šinnik Jaroslavl 2:0 (2:0)
Branky: 24. Poznar z pen., 36. Granečný.
Ostrava: Budinský - Pazdera, Pokorný, Azackij, Helešic - Hlinka - Stáňa, Mičola, Sus, Granečný - Poznar. Trenér: Kučera.

Olomouc - Radnički Niš 1:1 (0:1)
Branka Olomouce: 68. Plšek.
Olomouc: Reichl - Sladký (60. Surzyn), Kotouč (46. Radakovič), Jemelka (46. Polom), Sláma (46. Zahradníček) - Hála, Plšek (69. Zlatohlávek), Kalvach, Texl (69. Houska), Falta (60. Manzia) - Řezníček (60. Yunis). Trenér: Jílek.