Brno - Liberec 0:1, čtvrtou výhru z pěti utkání zařídil Rybalka

• 8
Čtyři výhry, jedna porážka. Taková je bilance fotbalistů Liberce po pěti ligových kolech. Tentokrát zvítězili 1:0 v Brně, tři body jim zařídil přímý kop záložníka Sergeje Rybalky z 19. minuty. Severočeský tým má jistotu, že po tomto kole nebude horší než třetí.

Brňané sice dostali ve druhém poločase soupeře pod tlak, gólově se však neprosadili a prohráli třetí zápas za sebou. Liberec zároveň vyhrál nad Zbrojovkou čtvrtý z posledních pěti vzájemných zápasů.

"Měli jsme hned v první minutě vyloženou šanci. Takové možnosti musíme proměňovat. Chybí nám důrazný útočník, který se nebojí nekompromisně zakončovat," posteskl si brněnský trenér Ludevít Grmela.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí se sice po dvou předcházejících prohrách snažili útočit, ovšem jejich úsilí končilo na častých nepřesnostech. Slovan těžil z jistější souhry i lepší středové řady a navíc hrozil rychlými protiútoky.

V 19. minutě Pernica fauloval pronikajícího Pavelku před trestným územím a z následného trestného kopu zatočil Rybalka míč do horního růžku brněnské branky.

"Faul na pronikajícího hráče už byl o něco dříve. Soupeř pouze přes mě přepadl. S rozhodčím jsem si situaci vysvětlil. Ale žlutou kartu jsem dostal z mého pohledu neprávem," posteskl si zadák Brna Pernica.

Za tři minuty hrubě chyboval domácí lídr Zavadil, jehož zpětnou přihrávku vystihl Rabušic. Bývalý útočník Brna, který si ve středu odbyl debut v reprezentaci, ale s pokusem o lob ztroskotal na brankáři Hrubém.

"Je škoda, že Rabušic tuto vyloženou šanci neproměnil. Mohli jsme mít více klidu. Na druhé straně nás ale podržel v závěru poločasu brankář Kovář," poznamenal trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Po inkasovaném gólu sice získala Zbrojovka převahu, z níž vytěžila dvě příležitosti k vyrovnání. Ve 29. minutě exliberecký Frejlach trefil spojnici tyče a břevna, těsně před přestávkou mířil do brankáře a také Traorého dorážka postrádala přesnost.

NERUŠ, VEDU SI MÍČ. Brněnský záložník Pavel Zavadil vyráží do útoku. Neskončilo to úspěchem, Zbrojovka podlehla Liberci 0:1.

Liberec se po změně stran zatáhl do defenzivy. V útoku zůstával pouze osamocený Rabušic, jenž měl hodně těžkou úlohu se po nakopávaných míčích prosadit proti přesile domácích zadáků.

"Nebylo součástí taktiky, že budeme zatažení v defenzívě. Brno nás ve druhém poločase přehrávalo. Ale dobře jsme bránili a soupeře nepustili k žádné vážnější šanci," pochvaloval si kouč Liberce.

Naopak Slovan měl několik dalších příležitostí rozhodnout definitivně o svém vítězství. Největší šance propásli Rabušic a Šural. "První poločas jsme měli v naší režii. Škoda, že jsem nepřidal druhou branku. Měli jsme po protiútocích hodně šancí na zvýšení náskoku," tvrdil Rabušic.

I když byl tlak Brňanů oproti úvodní části zápasu výraznější, k bezprostřednímu ohrožení brankáře Kováře se dostávali jen zřídka. Jedinou vážnější šanci propásl Pašek, jenž z bezprostřední blízkosti hlavou přestřelil. Brno tak doma vyšlo střelecky naprázdno teprve podruhé z posledních 21 zápasů.