OSLAVA VYROVNÁVACÍ TREFY. Antonín Rosa (vlevo) právě vyrovnal proti Ostravě na

OSLAVA VYROVNÁVACÍ TREFY. Antonín Rosa (vlevo) právě vyrovnal proti Ostravě na 1:1, gratuluje mu Jakub Podaný. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Teplice - Ostrava 3:2, Severočeši mají po dramatu záchranu na dosah

• 14
Prohrávali, vedli, pak museli náskok zase získávat zpátky. Fotbalisté Teplic se po dramatickém utkání s Ostravou díky výhře 3:2 výrazně přiblížili k záchraně, poskočili na jedenácté místo a tři kola před koncem mají na předposlední Hradec Králové náskok pět bodů. Třináctou Ostravu dělí od sestupových příček nadále čtyři body.

"Jsem nadmíru spokojený, i když tam vidím nedostatky. Musíme v těch třech kolech ještě něco uhrát, nicméně hrajeme s fotbalovějšími soupeři, kteří nám sedí víc. Myslím, že záchrana je blízko, tahle výhra nás k ní hodně posunula," prohlásil po zápase teplický kouč Zdeněk Ščasný.

Utkání Teplice versus Ostrava ve videoreportáži

Jeho tým udělal velké kroky k setrvání v nejvyšší soutěži v posledních dvou kolech - před týdnem vyhrál v Olomouci a nyní zvládl i duel s Ostravou. Zato Baník bez střelce Milana Baroše potrestaného za žluté karty na vítězství nad Příbrami nenavázal.

V Teplicích ho sice dokázal nahradit překvapivý střelec - stoper Frydrych, ale ani jeho dva góly na bodový zisk nestačily.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hosté díky němu šli do vedení, ještě do poločasu však otočili skóre Rosa a Litsingi. Frydrych po přestávce srovnal, ale poslední slovo si vzal jedenáct minut před koncem nejlepší teplický střelec Mahmutovič.

Teplicím tak k dosažení pomyslné hranice třiceti bodů, které by měly stačit k záchraně, chybí jediný bod. Ostravě dva.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, už ve druhé minutě hlavičkoval Ljevakovič do břevna a minutu nato střílel těsně nad Litsingi. Jenže gól padl na druhé straně, když Ostravští proměnili svou vůbec první šanci - na Lukešův centr z rohového kopu si naskočil nehlídaný Michal Frydrych a hlavou dal svou druhou branku v sezoně.

Teplice na chvíli zkoprněly a přestaly hrát, pak zase začaly tlačit soupeře k jeho brance. Dlouhý nákop Matuly ve 20. minutě sice brankář Bárta ještě stihl vyškrábnout nad břevno, ale po následném rohu jeho spoluhráči nechali hlavičkovat beka Antonína Rosu a bylo vyrovnáno.

Za další tři minuty udělal hrozivou chybu sám Bárta. Přízemní centr z levé strany chtěl sebrat do koše, jenže místo toho si nechal míč projít mezi nohama napříč malým vápnem. Dobíhající Jindráček však branku z nulového úhlu trefit nedokázal.

Domácí byli dál aktivnější a pět minut před pauzou se dočkali druhého gólu. Jindráček prošel středem, posunul doprava na záložníka Franciho Litsingiho a ten rychlý brejk zakončil střelou k tyči.

Dobře rozehraný zápas z pohledu Teplic se začal rychle kazit. Hned vzápětí dostal za skluz na půlce dvanáctou žlutou kartu v sezoně klíčový záložník Ljevakovič, pro nějž kvůli tomu sezona skončila, a po pauze přišlo vyrovnání.

Srážku Chovance se Staškem na hranici vápna vyhodnotil rozhodčí jako faul, přímý kop napálil na branku Kukec a od jeho spoluhráče Frydrycha míč zapadl do sítě.

Gól Baníku hodně pomohl - dalších patnáct minut měl navrch a tlačil se dopředu, ale šance si prakticky nevypracoval a postupně zase vyklidil střed pole domácím.

Ti své první dvě šance nevyužili, ale v 79. minutě už do vedení šli - dva pasy na samé hranici ofsajdu skončily u Aidina Mahmutoviče, který pálil do odkryté branky. Hosté už se ve zbytku zápasu zmohli jen na platonický tlak.

"Teplice nepatří na ty pozice, o které hrají, s tím jsme sem i jeli," myslí si ostravský trenér Martin Pulpit. "V první půli byly Teplice mírně aktivnější, přesto jsme šli do vedení, ale dvěma chybami jsme o to přišli," dodal.