Slavia - Jablonec 0:2, prohra i v lize, Škoda neproměnil penaltu

• 445
Fotbalisté Slavie už nejsou v lize stoprocentní. Čtyři dny po evropské porážce od Dynama Kyjev se neprosadili ani v 5. kole domácí soutěže. Jablonci na vlastním stadionu podlehli 0:2, přičemž góly dostali od Doležala a Holeše. Domácí kapitán Škoda ve druhém poločase neproměnil penaltu.

Výkonem chtěli dát zapomenout na bolestivé vyřazení z předkola Ligy mistrů od Dynama Kyjev. Chtěli Jablonci vrátit jarní domácí porážku 1:3. A nepovedlo se jim ani jedno.

„Postrádali jsme pohyb, zápas nebyl z naší strany vůbec kvalitní. Jablonec vyhrál zaslouženě,“ hlesl domácí kouč Jindřich Trpišovský.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Rozhodla situace ze závěru úvodního poločasu. Ztráta při rozehrávce, nepozornost při bránění.

Stocha obral na levé straně hřiště o míč obránce Holeš, Masopust bleskově odcentroval na Doležala, který byl důraznější než bránící Ngadeu. A ve 44. minutě vstřelil vedoucí branku.

Nutno dodat, že zaslouženou. Jablonec měl v první půli optickou převahu, více střel i rohových kopů.

Velkou šanci spálil už Kubista, k němuž prostrčil míč aktivní Jovovič. Slávisté však jeho střelu z vyložené pozice zablokovali.

Sami byli v útoku dlouhé minuty bezradní. Měli pár rohových kopů, pokusy z dálky, ale nic nebezpečného. Snad až na pěknou akci Baluty, jenž našel přesným pasem Sýkoru a ten pohotově střílel z patnácti metrů mimo.

To na startu druhého poločasu byli gólu daleko blíž. Škoda překvapil váhajícího Hovorku, vystihl rozehrávku Jablonce a založil brejk. Baluta zprava ideálně nahrál Sýkorovi, jenže jeho volej perfektně vyrazil Vlastimil Hrubý. Brankář Jablonce byl mužem zápasu.

Krátce nato totiž chytil i penaltu, kterou Škoda po ruce Trávníka kopl mizerně. A vzápětí ještě jeden Hrubého povedený zákrok - proti další prudké ráně Sýkory.

Slavia hrála ve druhém poločase o poznání lépe než v prvním. A soupeře, který se převážně bránil, chvílemi i výrazně mačkala. Jenže podruhé během jediného týdne nevstřelila gól.

Navíc v závěru, kdy hru ve snaze o vyrovnání otevřela, ještě jednou inkasovala. Jovovič korunoval povedený výkon individuálním průnikem a přesným centrem na hlavu Holeše, který poslal míč do protipohybu slávistického gólmana Koláře.

„Ten gól by se mohl někde promítat, ukázková akce. Pak jsme nasadili Chramostu, který mohl dát třetí gól, ale nepovedlo se. Místo toho měli ještě nějaké šance domácí,“ přiblížil jablonecký trenér Petr Rada.

Od slávistů to už ale bylo spíš trápení, marná snaha o kontaktní gól. Blízko byl Rumun Baluta, ale v nastaveném čase nejprve trefil břevno a pak Masopusta na brankové čáře.

Slavia kromě špatné nálady nespravila ani hrozivou sérii v zápasech s Jabloncem. Soupeře ze severu Čech v lize neporazila už pojedenácté v řadě. Psal se rok 2013, když se jí to podařilo naposledy.

Slavia - Jablonec 0:2

Branky: 44. M. Doležal, 77. T. Holeš. Rozhodčí: O. Berka - M. Flimmel, Z. Dobrovolný. ŽK: 43. T. Souček, 58. M. Škoda, 85. J. Sýkora, 87. L. Pokorný . Diváci: 13 263 (64 % z kapacity 20 800)

Slavia: O. Kolář - V. Coufal, S. Deli (17. L. Pokorný), M. Ngadeu Ngadjui, J. Zelený (71. S. Tecl) - M. Stoch (80. J. Bořil), J. Sýkora, T. Souček, J. Hušbauer, A. Baluta - M. Škoda

Jablonec: V. Hrubý - T. Holeš, D. Hovorka, D. Lischka, M. Hanousek - L. Masopust, M. Trávník (77. J. Považanec), T. Hübschman, V. Kubista, V. Jovovič (88. J. Chramosta) - M. Doležal (83. T. Břečka)

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40