Plzeňský Cadu během utkání s Hradcem Králové. | foto: ČTK

Mladá Boleslav - Plzeň 1:3, rozhodly Šulcovy trefy v úvodech poločasů

• 53
Plzeňští fotbalisté zvládli dohrávku 6. kola v Mladé Boleslavi. Za výhrou je nasměroval útočník Pavel Šulc, který se nejprve prosadil v páté minutě. Na jeho trefu sice odpověděl gólem těsně před přestávkou Martin Suchomel, Šulc se však trefil i na začátku druhé půle. V závěru pak vítězství 3:1 pečetil Robin Hranáč.

„Velmi cenné vítězství, moc jsme ho potřebovali. Bylo nám jasné, že Boleslav prahne po třetím místě a půjde po nás velmi koncentrovaně, s velkým úsilím a odhodlaně. Asi jsme v zápase byli efektivnější a šťastnější,“ řekl plzeňský trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci.

Viktoria si utkání v původním srpnovém termínu nechala odložit kvůli účasti ve 4. předkole Evropské konferenční ligy. Středočeši nebodovali ve třetím z posledních čtyř kol a patří jim šestá příčka. Plzeňští v nejvyšší soutěži neprohráli s Boleslaví poosmé za sebou, z toho pošesté zvítězili.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Obě mužstva kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému hřišti o víkendu neodehrála zápasy 17. ligového kola. Boleslav nenastoupila doma proti Karviné a Plzeň v Ostravě. Výkop středečního duelu byl kvůli úklidu trávníku posunut o sedm minut.

„Hřiště bylo fantastické. Velké poděkování jak správcům, tak pár divákům, kteří přišli na zápas. Ale jak chumelí, je to bohužel komplikované,“ zhodnotil domácí kouč Marek Kulič. „Trávník byl výborně připravený, vůbec jsme nepochybovali o tom, že se bude hrát,“ doplnil Koubek, jenž v minulosti vedl Boleslav.

Domácí začali aktivněji, přesto v páté minutě inkasovali. Po Kalvachově rohu a Dwehově zblokované střele se míč dostal k volnému Šulcovi, který zakončil pod břevno. V nejvyšší soutěži se gólově prosadil poprvé od září. „Řekli jsme si, že půjdu na zadní tyčku. To, že ke mně míč takhle propadl, je trošku štěstí. Jsem za to rád,“ popsal střelec.

Domácí mohli rychle odpovědět. Staňkovi vypadl míč, ale reprezentační brankář své zaváhání rychle napravil a Kušeje v šestnáctce nepustil ke střele. Mladoboleslavští se poté hodně zlobili na Chorého, jenž zasáhl gólmana Trmala, když už měl míč v rukavicích. Hostující útočník dostal ve 28. minutě žlutou kartu.

„Nesmyslné došlápnutí do gólmana, když měl balon v ruce. To je spíš otázka na rozhodčí a specialisty z VARu (videorozhodčí),“ povzdechl Kulič. „Když za tohle není červená karta, tak to je výsměch,“ měl jasno obránce Suchomel.

Na konci první půle mohli Západočeši podruhé skórovat po rohu, ale Hranáče tentokrát zblízka vychytal Trmal. Ve třetí minutě nastaveného času domácí srovnali. Po rohovém kopu Staněk odvrátil míč k Suchomelovi, který se prosadil tvrdou ranou z hranice šestnáctky. Obránce hostující ze Sparty se v ligovém ročníku trefil podruhé.

Do druhé půle vstoupili lépe Západočeši a v 51. minutě dali druhý gól. Šulc po Traorého přihrávce sice napoprvé nepřekonal Trmala, ale z dorážky už uspěl. Ofenzivní záložník sedmým gólem v ligové sezoně v týmové tabulce střelců předstihl Durosinmiho.

Mladoboleslavští po chvíli zahodili obrovskou šanci na vyrovnání. Matějovský vyslal do samostatného úniku Kušeje, jehož střelu ale Staněk reflexivně vyrazil. „Staněk ho perfektně vychytal. Vasil to měl asi řešit přihrávkou na volného Júsufa (Hilála),“ řekl Kulič.

Po následném rohu a zakončení domácích stoper Hejda vyhlavičkoval míč nad branku. Na druhé straně Trmal zneškodnil Hejdův pokus.

Domácí v závěru soupeře sevřeli, na rohové kopy do plzeňské šestnáctky vyrazil i Trmal. Střídající Holík však soupeři vypíchl míč a Hranáč v páté minutě nastavení snadno zakončil do prázdné branky. Vstřelil druhý gól v ligové sezoně. Plzeň bodovala v sedmém z posledních osmi ligových zápasů v Boleslavi.

„Museli jsme ustát stupňující se nápor Boleslavi. V čele s Jindrou Staňkem jsme to ustáli,“ pochvaloval si Koubek.