Fanoušci čekají před branami stadionu v Ďolíčku v Praze, utkání mezi Bohemians...

Fanoušci čekají před branami stadionu v Ďolíčku v Praze, utkání mezi Bohemians a Hradcem Králové bylo kvůli podmáčenému hřišti odloženo. | foto: ČTK

Bohemians s Hradcem až v pondělí, zápas odložen kvůli podmáčenému hřišti

• 36
Ze sobotního programu 4. kola fotbalové ligy se v původním termínu neuskuteční už druhý zápas. Duel Bohemians - Hradec Králové sudí Miroslav Zelinka kvůli nezpůsobilému terénu odložil, hřiště bylo silně podmáčené. Dohrávat se bude v pondělí od 19:00.

Rozhodčí Zelinka se svými asistenty se po hřiště prošli a 75 minut před plánovaným výkopem, který byl stanoven na 16:00, vynesl verdikt.

„Hrozil neregulérní průběh a možné zranění hráčů. Zkoušeli jsme na hřišti i přihrávky, ale po dvou třech metrech se míč ve vodě zastavil,“ líčil hlavní sudí před kamerou televize O2 TV Sport.

Situace v pražských Vršovicích se zhoršila krátce po poledni, původně drobný déšť vydatně zesílil, z nebe padaly provazy vody.

Asi půl kilometru od Ďolíčku se už málem nedohrál ligový souboj starších žáků v kategorii U14 mezi Bohemians - Hradcem Králové (3:2).

Během druhého poločasu byl trávník stadionu Lokomotivy Vršovice tak podmáčený, že se rozhodčí ptal trenérů obou týmů, jestli chtějí pokračovat. Do konce zbývalo deset patnáct minut.

Dohrálo se, ale déšť v Praze neustával, takže bylo jasné, že zápas Fortuna ligy se hrát nebude. Déšť byl příliš silný a vytrvalý.

„Mrzí nás, že se nehraje, byli jsme připravení. Ale musíme to respektovat, počasí je vis maior, vyšší moc, to neovlivníme,“ řekl hradecký kouč Miroslav Koubek.

Oba kluby hned řešily náhradní termín a domluvily se, že hrát se bude už v pondělí 22. srpna od 19.00.

Bohemians by do utkání 4. kola nastupovali z pozice lídra, po třech kolech mají sedm bodů, ale svůj jediný domácí zápas dosud nevyhráli, s Baníkem remizovali 3:3. Stoprocentně bodovali v Teplicích a v Jablonci.

Hradec Králové na úvod ligy porazil Slavii, ale naposledy podlehl Plzni. Jeho jediný venkovní zápas nové sezony skončil na Slovácku porážkou 0:1.

Sobotní program zchudl o další utkání, už dřív vedení LFA odložilo duel Plzně s Brnem. Plzeň má totiž mezi dvěma zápasy proti Karabachu v play off o postup do Champions League. Před ligovým duelem se pozdě vrátila z utkání v Ázerbájdžánu a nebyla by dodržena 72hodinová pauza, jak je zaneseno v řádech, mezi příletem a výkopem utkání.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44