Ostravský fotbalista Nemanja Kuzmanovič se raduje z gólu do olomoucké sítě.

Ostravský fotbalista Nemanja Kuzmanovič se raduje z gólu do olomoucké sítě. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomouc - Ostrava 2:3, hosté ovládli první půli, Sigma jen snižovala

• 23
Ostravští fotbalisté se radují z prvního vítězství po restartu první ligy, ve 28. kole zdolali Olomouc na jejím hřišti 3:2. O třech bodech pro Baník rozhodl úvodní poločas, ve kterém hosté nastříleli tři branky. Sigmě se vždy podařilo pouze snížit.

Už v první půli se prosadili hostující Milan Jirásek, Ondřej Šašinka a Nemanja Kuzmanovič. Za Hanáky snižovali Lukáš Juliš a těsně před koncem utkání David Houska.

„Je to pro nás velmi cenné vítězství. Vážíme si ho a je pro nás důležité hlavně po psychické stránce,“ řekl ostravský trenér Luboš Kozel na tiskové konferenci. „Fotbal rozhoduje efektivita a my jsme dnes byli daleko efektivnější než v minulých zápasech,“ dodal.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zápas týmů s nepříliš dobrou aktuální formou přinesl zajímavou šanci pro Juliše už v první minutě. Olomoucký útočník střelou z voleje uvnitř vápna těsně přestřelil.

V páté minutě už se ale změnilo skóre na druhé straně. Šašinka vrátil z pravé strany míč do vápna na Jiráska, který měl až příliš času na překonání bezmocného brankáře Mandouse.

„Do zápasu jsme vstoupili velice špatně. Dostali jsme první gól, který nás určitě poznamenal,“ konstatoval olomoucký kouč Radoslav Látal.

Domácí inkasovaná branka nakopla a do 10. minuty si vytvořili dvě vyložené šance. Juliše v samostatném úniku vychytal Laštůvka a stejně úspěšný byl brankář Baníku také proti zakončení Gonzáleze po centru na zadní tyč.

Série velkých šancí pokračovala i nadále a v úvodních 20 minutách ještě Kuzmanovič střílel z pravé strany těsně nad a Mandous musel zasahovat proti hlavičce Šašinky. Hostující Laštůvka se naopak vyznamenal proti střele Breiteho zpoza vápna a hlavičce Jemelky z následného rohového kopu.

Ostrava se dostala do dvoubrankového vedení ve 23. minutě, kdy se po dlouhém nákopu za obranu hostí prosadil Šašinka. Po druhé brance hostů se divoké tempo zápasu trochu zklidnilo. Přesto se ke zajímavým pokusům zpoza vápna dostali postupně domácí Falta, Houska a Juliš.

Falta střílel ještě těsně vedle a Houskovu střelu zastavil Laštůvka. Na Julišovu střelu ve 34. minutě už byl ale ostravský gólman krátký, zamířila totiž přesně k pravé tyči.

Olomouc si ale nepohlídala úplný závěr prvního poločasu a inkasovala gól přímo do šatny. Baník využil nepovedeného vhazování domácích a tečovaná střela Kuzmanoviče z dvaceti metrů zapadla přímo do právě šibenice.

„První poločas mohl skončit 2:2, ale dostali jsme na 0:2. Ve 45. minutě pak uděláme chybu při vhazování, kdy to Vepřek dá přímo na hlavu soupeři a dostaneme z toho třetí gól přímo do šatny,“ litoval Látal.

V druhém poločase se do první velké šance dostali hosté, konkrétně Jirásek. Mandous mu ale tentokrát včas zmenšil úhel a ostravský záložník svoji druhou branku nepřidal. V 62. minutě zajímavě napřáhl z dálky Jánoš, jehož přízemní střela zamířila těsně vedle.

„Domácí měli více ze hry, byli jsme pod tlakem, ale do šancí už se domácí tolik nedostávali. Bohužel pro nás jsme nedokázali dohrát nějaké brejkové situace, abychom šli do vedení 4:1, které by to definitivně rozhodlo,“ uvedl Kozel.

Hosté pak v průběhu druhého poločasu zkušeně bránili svůj náskok a Sigma se i přes výraznou územní převahu nedostávala do žádných šancí. Příliš dopředu už se netlačili ani hosté.

V nastaveném čase se přece jen Olomouc dočkala snížení, když do sítě propadla tečovaná střela Housky z přímého kopu. Hanáci už víc nestihli, nezvítězili pošesté za sebou a na desáté Bohemians 1905 ztrácí tři body.