Petr Galuška z Karviné se snaží přejít přes Adama Jánoše z Ostravy.

Petr Galuška z Karviné se snaží přejít přes Adama Jánoše z Ostravy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Karviná - Ostrava 2:0, poslední tým překvapil, rozhodl druhý poločas

• 69
Ostravští fotbalisté dál tápou. Třetí tým po podzimu prohrál v jarní části čtvrté utkání ze sedmi, v předehrávce 26. kola nestačil na dosud poslední Karvinou, která na domácím stadionu vyhrála 2:0. Oba góly padly po poločase, trefili se Budínský a Galuška.

Karviná se odlepila ze dna, kam klesla po minulé porážce na Dukle. Její nový kouč František Straka tak ve druhém zápase poprvé bodoval.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutu

Oba celky se pokoušely ukončit sérii bez výhry. Domácí čekali na tři body už sedm kol. Baník nezvítězil čtyřikrát za sebou, v Karviné sérii protáhl. A brzy může vypadnout z elitní šestky.

V Karviné hosté podali velmi slabý výkon, neměli šance, nic. Nepomohl ani návrat Milana Baroše po zranění, bývalý reprezentant nastoupil do druhého poločasu. A ani se nestačil pořádně rozehřát a Baník prohrával. Po rohovém kopu se hlavou trefil Budínský. Ač o hlavu menší, díky dobře načasovaného náběhu se dostal před Stronatiho.

Druhý gól dal Galuška, ke kterému z pravé strany doputoval míč přes celou šířku vápna. Brankář Laštůvka byl vzteky bez sebe, když se zlobil na spoluhráče v defenzívě.

„Domácí zaslouženě vyhráli, do zápasu dali srdce, protože hrají o život. My bohužel hrajeme bezstarostný fotbal a myslíme si, že to uhrajeme bezbolestně. Musíme se probrat,“ prohlásil ostravský kouč Bohumil Páník.

I v prvním poločase slezského derby byli domácí aktivnější, nebezpečnější. Do jediné šance se dostal ve čtvrté minutě Ba Loua, který šel sám na gólmana Laštůvku, ale neuspěl.

Záložník z Pobřeží slonoviny v závěru mohl přidat třetí gól, vystihl rozehrávku soupeře, ale jeho střelu z hranice vápna Laštůvka vyrazil.

„Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Hráčům i fanouškům musím moc poděkovat. Kluci do puntíku plnili pokyny a musím znovu říct, že jsem moc rád za tři body. Vážím si jich. Základním článkem obrany byl navrátilec Pavel Dreksa. Ale celá obranná čtyřka odehrála kvalitní utkání,“ radoval se karvinský kouč Straka.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41