Teplický záložník Daniel Trubač (vpravo) ve vzdušném souboji s Erikem Prekopem...

Teplický záložník Daniel Trubač (vpravo) ve vzdušném souboji s Erikem Prekopem z Bohemians | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice - Bohemians 1:1, góly od mladých střelců. Bod vystřelil útočník Kozák

• 1
Schylovalo se k jejich třetímu hubenému vítězství v řadě, nakonec tepličtí fotbalisté v šestnáctém kole Fortuna ligy doma remizovali 1:1 s Bohemians. Premiérový gól si připsal dvacetiletý stoper Chaloupek. Chvíli před koncem srovnal dvaadvacetiletý útočník Kozák.

„Bohemka byla těžkým soupeřem. Asi těžko budeme pořád vyhrávat zápasy 1:0. Myslím, že jednoznačně tomu od nás chyběl druhý gól. Hrozně nás mrzí, že jsme to neudrželi, ale to je sport,“ řekl na tiskové konferenci teplický trenér Zdenko Frťala.

Jako první v husté chumelenici zahrozili Bohemians, ale v šesté minutě odraz od Dostála brankáře Grigara nezaskočil. Vzápětí na druhé straně nebezpečně vystřelil Havelka, ale Jedlička vyrazil na roh.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ve 13. minutě se k míči na vápně dostal Prekop, proti jeho střele však Grigar dobře vyběhl. Sedm minut nato se už skóre měnilo. Po rohu se o to postaral teplický stoper Chaloupek a připsal si první gól v ligové kariéře.

„Všichni mu to přejeme, za poslední půlrok udělal obrovský progres. Je stabilní součástí reprezentace od 21 let. Je odměněný za to, jak přistupuje k fotbalu, jak je cílevědomý,“ řekl Frťala. „Domácí hrozili spíš ze standardních situací. Z jedné z nich skórovali, na což navázal takový náš blackout. Na nějakých 10 minut jsme úplně vypadli ze zápasu,“ uvedl trenér Bohemians Jaroslav Veselý.

Na další šance se poté čekalo až do konce poločasu. Nejprve v dobré pozici netrefil branku Havelka a poté převzali aktivitu hosté. Nejdříve vystřelil Puškáč nad a v posledních sekundách po odraženém míči těsně minul Prekop.

Po přestávce se do první příležitosti dostali domácí Mičevič s Havelkou, ale oba mířili těsně mimo. V 57. minutě se po rohu neprosadil Chaloupek a na druhé straně šest minut nato neuspěl s tvrdou ránou Köstl.

Teplický stoper Štěpán Chaloupek se raduje ze svého gólu proti Bohemians.

Poté se na zhoršujícím se terénu čekalo na další výraznější šanci až do 87. minuty a hned z toho bylo vyrovnání. Hála dostal míč za obranu a přesnou přihrávkou našel ve vápně volného střídajícího Kozáka, který uklidil míč k bližší tyči.

„Po naší hlavičce do středu hřiště jsme nezachytili náběh do volného prostoru a pak to soupeř ve vápně vyřešil dobře,“ uvedl Frťala. „Vsadili jsme na riziko, což se nám vyplatilo. Vyrovnání bylo zasloužené, minimálně na bod jsme měli,“ dodal Veselý.

V nastavení ještě mohl strhnout vítězství na teplickou stranu Jukl, ale ve velké šanci pouze trefil brankáře Jedličku. Severočeši potvrdili, že doma se jim nedaří, na Stínadlech vyhráli jediný z posledních sedmi ligových zápasů.