Matěj Mršić z Budějovic (vlevo) s Dominik Simerský z Opavy v souboji o balon.

Matěj Mršić z Budějovic (vlevo) s Dominik Simerský z Opavy v souboji o balon. | foto: ČTK

České Budějovice - Opava 0:1, úvod nováčkovi nevyšel, rozhodl Jurečka

• 11
Fotbalistům Českých Budějovic zhořkl návrat do nejvyšší soutěže – v utkání prvního kola totiž doma podlehli Opavě 0:1. O těsném triumfu hostí rozhodl po půlhodině hry Jurečka.

„Prohráli jsme se ctí. Soupeř nás potrestal z jediné nebezpečné šance,“ charakterizoval utkání českobudějovický kapitán Jiří Kladrubský.

První poločas nabídl málo fotbalových momentů. Na obou týmech byla patrná lehká nervozita a zároveň snaha o to, aby nikdo nechyboval.

ONLINE

Duel jsme sledovali minutu po minutě.

Domácí, kteří se do ligy vrátili po čtyřech letech, mohli skórovat jako první, když po faulu zahrávali trestný kop. Kladrubský obstřelil zeď, ale mířil na stranu, kde stál připravený brankář Fendrich, jenž míč vyrazil.

Hosté se nikam netlačili, ale pokud se jim naskytla šance zaútočit, většinou vypadali nebezpečně a potvrdili to po půl hodině hry. Českobudějovický Provod v ofenzivě ztratil míč, Opava se dostala do otevřené obrany Jihočechů a Jurečka překonal gólmana Staňka. Vzápětí mohl po centru ze strany vyrovnat Ledecký, ale nehlavičkoval důrazně.

Ve druhém poločase se České Budějovice tlačily do koncovky, ale nebezpečnou šanci si prakticky nevytvořily. Zahrávaly řadu rohů, ale s nimi si Opavští dokázali poradit. Také proto si hosté z jihu Čech odváží tři body a v první lize vyhráli venku po osmi zápasech.

„Vítězství si velmi vážíme, ale bereme to s pokorou. První poločas byl z naší strany dobře organizovaný, druhá část nebyla vůbec podle našich představ,“ uvedl opavský trenér Ivan Kopecký.