Sparťanský útočník David Lafata zkouší v utkání proti Slovácku střelu z voleje. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Sparta 1:1, hosté vedli, za domácí vyrovnal Šumulikoski

• 0
Sparťanští fotbalisté jarní mizérii na hřištích soupeřů nevylepšili ani v posledním dějství. Na Slovácku sice vedli od 68. minuty 1:0 gólem Juliše, ale domácí vzápětí po rohovém kopu vyrovnali.

Nerozhodný výsledek zklamal trenéra Petra Radu, který ve Spartě končí. „Myslel jsem, že tady urveme tři body, což se nám nepodařilo,“ řekl, ale pak uznal: „Remíza je spravedlivá. Už o nic nešlo, ale Sparta by měla cíl pokaždé vyhrát.“

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovácko vstoupilo do utkání aktivněji, mělo po většinu úvodního poločasu mírnou územní převahu. Sparta se snažila o kombinační hru ve středu pole, přes pozorné domácí zadáky se ale do střeleckých šancí nedostávala. Pouze po deseti minutách zahrozil Lafata, jehož střela z hranice trestného území o metr minula branku.

Domácí fotbalisté se dostávali častěji do náznaků šancí. Nebezpečí hrozilo zejména z protiútoků po levé straně, které vedl devatenáctiletý Rezek. Ve 22. minutě našel po přesném centru zcela volného Zajíce, jehož hlavička ale postrádala razanci. Ve 38. minutě po Navrátilově centru Zajícova střela minula branku.

V závěru poločasu zahrozila ještě jednou Sparta, po Hybšově centru z levé strany však Lafata postrádal opět přesnost. Těsně před koncem prvního dějství měl nejblíže ke skórování domácí Rezek, jeho střelu ale stačil brankář Bičík vyrazit.

„V prvním poločase jsme nehráli dobře, byli jsme u všeho pomaleji, neměli držení míče. Každou třetí přihrávku jsme ztratili,“ řekl trenér Sparty Rada, který sáhl před začátkem druhého poločasu ke dvěma změnám. Do hry zařadil Frýdka s Julišem místo Vatajelua a Václava Kadlece.

A vyplatilo se. „Zařazení čerstvých hráčů, vysunutí Lafaty na hrot a Frýdka doprostřed se projevilo v tom, že jsme byli aktivnější, měli jsme častěji míč v držení. A také byla naše hra o poznání lepší,“ dodal Rada.

V 68. minutě se po Šuralově střele dostal míč k Julišovi, který jej na druhý pokus dotlačil do sítě.

Z vedení se Sparta radovala pouze čtyři minuty. Po Havlíkově centru nechali zadáci letenského celku volný prostor Šumulikoskému, který vyrovnal. Navzdory závěrečné snaze se už Spartě strhnout vítězství na svou stranu nepodařilo.

„Už jsem myslel, že dám na tiskovce klasickou dlouhohrající desku, že předvádíme fotbal, na který se dá dívat. Mužstvo udělalo pokrok, který není oceněn bodovým ziskem. Nakonec se nám podařilo dosáhnout na remízu,“ řekl Stanislav Levý, trenér Slovácka. „Co se týče šancí a průběhu hry, tak jsme si možná zasloužili tři body. Přesto musím říci na závěr kompliment, jakým způsobem se tým k zápasu postavil a jaký výkon předvedl.“

Už před utkáním se vedení Slovácka oficiálně rozloučilo s Lubošem Kaloudou, který ve třiceti letech kvůli zdravotním problémům skončil s aktivní činností.