Liberecký Milan Baroš (vlevo) střílí gól v utkání proti Příbrami.

Liberecký Milan Baroš (vlevo) střílí gól v utkání proti Příbrami. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Příbram 2:1, drama v závěru, hosté stačili jen snížit

• 24
Liberečtí fotbalisté konečně dali gól a v přímém souboji o záchranu v 19. kole první ligy porazili Příbram 2:1. Zápas se rozhodoval v závěrech obou poločasů, v prvním skóroval Baroš, který krátce předtím neproměnil pokutový kop. Dvě minuty před koncem zvýšil Vůch, ale Tregler vzápětí duel zdramatizoval.

Liberec se odpoutal od sestupové příčky, na kterou má po prvním jarním vítězstvím tříbodový náskok.

ON-LINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Naopak Příbrami se šance na záchranu zase o kus zmenšila, na místo zajišťující udržení v soutěži ztrácí osm bodů.

„Výsledek neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Ale to je naše klasické utkáni, kdy neproměníme spoustu šancí a z jedné střely na branku dostaneme gól. Jsem spokojený s výkonem, nebylo to jednoduché. Jsem rád, že hráči nezmatkovali, hráli dobře a že nás nepoložil krizový moment, kdy jsme neproměnili penaltu, a pak dali gól ze hry,“ řekl liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Liberec se snažil od začátku dobývat obranu hostů, ale dlouho dokazoval, proč je nejméně produktivním týmem soutěže. Do první velké šance se dostal až po půl hodině hry Mikula. K bekovi Slovanu v šestnáctce propadl míč, který však trestuhodně napálil nad břevno.

Domácí zabrali až na konci poločasu. Ve 43. minutě zahrál Lupták v pokutovém území rukou, ale Barošův nepříliš umístěnou penaltu zneškodnil brankář Hruška. Pětatřicetiletý útočník své zaváhání napravil těsně před pauzou, kdy ho před odkrytou brankou ideálně našel Bartl. Baroš snadno oslavil druhou ligovou trefu v sezoně, na niž čekal od začátku srpna.

Příbram po přestávce otevřela hru a domácí vepředu získávali víc a víc prostoru. Blízko druhém gólu byli v 69. minutě, kdy Bartl pěknou střelou trefil břevno a Barošovu dorážku hlavou na brankové čáře zastavil obránce Divíšek. Slovan měl převahu, ale dál zahazoval slušné příležitosti. Bartl z dalšího přečíslení mířil vedle a Součkovu hlavičku vytáhl dobrým zákrokem Hruška.

Až v 88. minutě zvýšil na 2:0 křížnou střelou Vůch. Jenže Příbram zápas ještě zdramatizovala, když se po zmatcích v liberecké obraně nadvakrát prosadil Tregler. Další branku už hosté nepřidali a utrpěli 14. porážku v ligovém ročníku.

„Utkání jsme nesehráli vůbec dobře. A myslím si, že to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Nebyli jsme vůbec nebezpeční dopředu a po hrubých chybách v defenzivě jsme inkasovali a prohráli. Je to pro nás určitě zklamání,“ řekl příbramský kouč Kamil Tobiáš.