SELFIE Z HRACÍ PLOCHY. Neuvěřitelný suvenýr si odnesl výtržník ze zápasu...

SELFIE Z HRACÍ PLOCHY. Neuvěřitelný suvenýr si odnesl výtržník ze zápasu Evropské ligy mezi Tottenhamem a Partizanem Bělehrad. Dříve, než ho zadrželi pořadatelé, si udělal společné foto s domácím Erikem Lamelou. | foto: Reuters

Průšvih při Evropské lize. Výtržník si na hřišti fotil selfie s hráči

• 29
Nehorázná drzost, nebo snad skrytá reklama? Čtvrteční zápas Evropské ligy mezi Tottenhamem a Partizanem Bělehrad třikrát přerušili výtržníci, kteří vběhli na hrací plochu. Jeden si dokonce stihl pořídit selfie fotografie s domácími fotbalisty! Všichni muži měli na sobě dresy se stejnou reklamou, což vede k podezření z marketingové akce.

Londýnský klub čeká nepříjemné vyšetřování a hrozí mu trest od evropské federace UEFA. Pořadatelé nedokázali třikrát včas zasáhnout, výtržníci volně běhali po trávníku, fotografovali se a s jejich chytáním pomáhali sami fotbalisté.

Trika, do nichž byli všichni tři muži oblečeni, nesla stejnou reklamu a podle britských médií šlo dokonce o jednoho z partnerů Tottenhamu. Společnost i vedení klubu ale podobné spekulace popřelo.

Nešťastný pořadatel skončil v běžeckém souboji s narušitelem na kolenou.

Roberto Soldado z Tottenhamu zastavuje fanouška, který vběhl na hřiště.

Přerušený zápas! Hráči i rozhodčí na devět minut opustili hřiště.

První fanoušek vběhl na hrací plochu ve 22. minutě a než ho pořadatelé odchytili, stačil si pořídit selfie fotografie s dvěma hráči. Klid vydržel jen pět minut, než se objevil další vetřelec, kterého pomohl zpacifikovat domácí fotbalista Roberto Soldado. Třetího muže srazil ve 41. minutě k zemi pro změnu Mousa Dembélé.

To už došla ukrajinskému rozhodčímu Aranovskému trpělivost a odvolal hráče do šaten. Nehrálo se devět minut.

Po neplánované přestávce se duel nakonec dohrál a Tottenham si výhrou 1:0 pojistil postup ze skupiny.

Všichni výtržníci byli předáni policii. „Něco takového bych čekal kdekoliv, jen ne v Anglii. Navíc hned třikrát za sebou, to bylo hodně zvláštní,“ citovala agentura Reuters hostujícího trenéra Marka Nikoliče.

Bez konečného výsledku však nakonec zůstal jiný zápas čtvrtečního programu. Utkání mezi Estorilem a Eindhovenem bylo po prvním poločase za stavu 3:2 pro domácí přerušeno kvůli promáčenému trávníku. Dohrávat se bude v pátek odpoledne.