RADOST A SMUTEK. Zatímco hráči Barcelony se radují, brankář Almunia z Arsenalu je smutný. | foto: AP

Už se s ním nepočítalo. Třetí brankář Almunia však zabránil debaklu

• 4
V Arsenalu byl zvyklý na úplně jinou pozici - byl jasnou jedničkou. Momentálně je ale až brankářem číslo tři. Pro očekávanou osmifinálovou odvetu Ligy mistrů v Barceloně se s ním nepočítalo, přesto odchytal většinu zápasu. A nakonec Manuel Almunia zabránil debaklu.

Ani skvělé zákroky španělského brankáře však na vyřazení Barcelony nestačily, Arsenal prohrál 1:3 a z Ligy mistrů tak vypadl zase po roce se stejným soupeřem.

Do odvety šel přitom s náskokem, doma vyhrál 2:1 a navíc do poslední chvíle tajil své eso v rukávě. V novém roce skvěle hrající kanonýr Van Persie měl být kvůli zranění kolene mimo hru ještě dva týdny, ale nakonec překvapivě figuroval v základní sestavě.

V průběhu utkání ale přišel zvrat, se kterým trenér anglického mužstva Arsene Wenger nepočítal.

Za normálních okolností by Manuel Almunia neseděl ani mezi náhradníky. První dvě brankářská místa zabrali Poláci. Jenže Fabianski je dlouhodobě na marodce a Szczesny se zranil během úterního zápasu.

BRZKÉ STŘÍDÁNÍ. Náhradní gólman Almunia (uprostřed) střídá jedničku Szczesného v utkání s Barcelonou už v 19. minutě.

Po čtvrthodině prudkou střelu obránce Alvese z přímého kopu kryl tak nešťastně, že si při zákroku poranil prst a musel střídat. Almunia se ani nestačil pořádně rozcvičit a už stál mezi tyčemi. Věřím ti, ukázal Wenger brankářskému záskoku vztyčený palec.

Kouči Arsenalu nic jiného nezbývalo. Třiatřicetiletý gólman se postupem času propadl z místa jedničky až do role diváka na tribuně. Ovšem nyní je paradoxně jediným zdravým brankářem Wengerova výběru.

"Vypadá to, že sezona pro mě skončila," prohlásila totiž současná jednička Szczesny v poločasovém rozhovoru pro televizi Sky Sports. To už vedla Barcelona 1:0, v nastavení první půle si domácí hvězda Messi obhodila Almuniu a rozjásala většinu z devadesáti tisíc fanoušků.

Ani dalším dvěma gólům Barcelony nemohl Almunia zabránit. Svůj tým naopak podržel, když pokryl několik dalších nájezdů. Bez odepsaného gólmana by Arsenal možná naději na postup až do poslední minuty neměl.

Fotbalové EURO 2024 se hraje od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků je rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.