Spartak dohnal dvoubrankovou ztrátu

• 3
Moskva - V Moskvě začala fotbalová Liga mistrů tradičně dřív než na ostatních stadiónech a Spartak v dramatickém utkání remizoval s Feyenoordem Rotterdam 2:2. Ve skupině H, v níž hraje také pražská Sparta, nizozemský tým vedl už 2:0, ale během osmi minut náskok ztratil. Domácí tým celý zápas ze všech sil útočil, dvanáctkrát vystřelil na branku, patnáctkrát mimo, a tak je pro něj remíza navzdory nepříznivému vývoji ztrátou.On-line reportáž ze zápasu Bayern Mnichov - Sparta

On-line reportáž

Ruský mistr se už v šesté minutě dožadoval penalty, když míč trefil v šestnáctce Pauweho ruku. První se však radovali hosté, ve dvanácté minutě se o to postaral obránce Bosvelt.

V 59. minutě se Dán Tomasson řítil na osmnáctiletého gólmana Kabanova, mladík sice jeho první střelu zblokoval, ale proti dorážce byl bezmocný.

Útočný tandem domácích však vytrvale dobýval nizozemskou obranu, zvláště Brazilec Robson byl velmi aktivní. V 62. minutě se po Besčastnychově patičce protáhl mezi obránci a vykřesal Spartaku naději. O sedm minut později Ananko rozehrál přímý kop a zatímco Nizozemci marně reklamovali ofsajd, Besčastnych vyrovnal.

Před zápasem Spartaku Moskva s Feyenoordem Rotterdam se, podobně jako na dalších stadionech, držela minuta ticha za oběti teroristického útoku na New York a Washington.

Victor Bultov (vpravo) v souboji se střelcem prvního gólu Feyenoordu Paulem Bosveltem.

Paul Bosvelt(vlevo) přijímá gratulaci ke vstřelenému golu od spoluhráče Bretta Emertona.