Anthony Reveillere z Lyon se raduje z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů, za ním zklamaní hráči Realu Madrid. | foto: Daniel Ochoa de OlzaAP

Senzace v Lize mistrů, Real nestačil na Lyon. AC Milán skončil ostudně

• 251
Fotbalová Liga mistrů těžko mohla zažít větší senzaci, outsider vyřadil jednoho z největších favoritů. Real Madrid vypadl už v osmifinále, nad jeho síly byl Lyon. Po porážce v úvodním zápase ve Francii 0:1 ve středu v noci v domácí odvetě jen remizoval 1:1.

Real Madrid, který loni v létě utratil za posily přes 200 milionů eur, skončil v osmifinále pošesté za sebou. Na celkově desátý triumf v Lize mistrů čeká Real od roku 2002.

Naopak Manchester United, předloňský vítěz a loňský finalista, jde dál. Po výhře před třemi týdny v Miláně 3:2 dal italskému soupeři doma dokonce čtyři góly, když zvítězil 4:0. Za snadný postup vděčí především Rooneymu, který se v obou zápasech trefil celkem čtyřikrát, z toho třikrát hlavou. Debakl musel na hřišti protrpět i český obránce Marek Jankulovski.

Manchester a Lyon tak ve čtvrtfinále doplnily Arsenal a Bayern Mnichov. O další čtyřech postupujících se rozhodne za týden.

Real Madrid měl přitom skvělý začátek, po pár minutách si Ronaldo naběhl na kolmici Guttiho a levačkou propálil Llorise. A soupeře dál válcoval. Jenže Higuaín trestuhodně promarnil dvě obrovské šance a po přestávce se vývoj hry změnil.

Hugo Lloris (vlevo) a Cris se radují po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.Cristiano Ronaldo z Realu Madrid nechápe, jak jeho tým mohl vypadnout z Ligy mistrů.

Hosté během deseti minut druhé půle zahrozili třemi nadějnými příležitostmi, jejich nápor ještě zesílil a vedl až ke kýžené brance. Bosenský mladík Pjanič v 76. minutě zakončil parádní kombinační akci. Real v tu chvíli musel dát dvě branky, ale zbývajícími minutami se protrápil. Navíc hostující Lisandro a Delgado běželi sami na Casillase, ale netrefili branku. Mrzet je to však nemuselo.

Real Madrid - Lyon 1:1

Branky: 6. Ronaldo - 76. Pjanič. Rozhodčí: Nicola Rizzoli (Itálie). ŽK: Granero, Van der Vaart - Cris, Delgado. Poločas: Diváků: 80 000.

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa (84. M. Diarra) - Granero (62. Van der Vaart), L. Diarra, Kaká (78. Raúl), Guti - Cristiano Ronaldo, Higuaín.
Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong (46. Källström), Cissokho - Govou, Toulalan, Makoun (46. Gonalons), Pjanič (84. Ederson), Delgado - Lisandro Lopez.

Wayne Rooney (vpravo) v objetí Garyho Nevilla poté, co v osmifinále Ligy mistrů dal gól AC Milán.David Beckham se vrátil na Old Trafford jako soupeř v dresu AC Milán, osmifinále Ligy mistrů však začal jako náhradník.

Po sedmi letech se vrátil na Old Trafford anglický záložník David Beckham, ale v dresu soupeře. Když po hodině hry šel na hřiště, domácí fanoušci mu aplaudovali vestoje. Ale to už všichni věděli, že postup nemine Manchester.

Manchester United - AC Milán 4:0

Branky: 13. a 46. Rooney, 59. Park, 88. Fletcher. Rozhodčí: Massimo Busacca (Švýcarsko). ŽK: Scholes - Ronaldinho, Flamini. Poločas: 1:0 Diváků: 76 000.

Manchester United: Van der Sar - Neville (66. Rafael), Ferdinand, Vidič, Evra - Nani, Fletcher, Scholes (73. Gibson), Park Či-Sung - Rooney (66. Berbatov), Valencia.
AC Milán: Abbiati - Abate (64. Beckham), Bonera (46. Seedorf), Thiago Silva, Jankulovski - Pirlo, Ambrosini, Flamini, Ronaldinho - Borriello (69. Inzaghi), Huntelaar.