Mnichovský útočník Gomez (v červeném) střílí vítězný gól na 2:1 do sítě Realu

Mnichovský útočník Gomez (v červeném) střílí vítězný gól na 2:1 do sítě Realu Madrid. | foto: Reuters

Do finále Ligy mistrů nakročil Bayern, gólem v závěru zdolal Real 2:1

• 117
Fotbalisté Bayernu Mnichov vykročili do souboje o květnové finále Ligy mistrů úspěšně. V prvním semifinálovém duelu porazili Real Madrid 2:1. Bayern vedl od 17. minuty gólem Ribéryho, krátce po přestávce vyrovnal Özil. Poslední slovo však měl v samotném závěru zápasu mnichovský útočník Gomez.

První poločas vyhrál Bayern zaslouženě, Real si až na výbornou střelu Benzemy z úvodu zápasu gólovou příležitost nevytvořil.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Mnichovský tým byl o něco lepší a mírnou převahu zúročil už po čtvrthodině. Po rohovém kopu se míč odrazil k Ribérymu a ten nekompromisní střelou z hranice penalty skóroval. Pět minut před pauzou mohl vedení domácích navýšit Gomez, avšak madridský gólman Casillas jeho dělovku do "šibenice" skvěle vyrazil.

Sprcha pro domácí přišla v 53. minutě. Po rychlém protiútoku hostů promarnil stoprocentní šanci Ronaldo, akce však pokračovala a na jejím konci byla snadná gólová trefa Özila. Ronaldo tentokrát od zadní tyče přihrával před branku, gólman Neuer v pádu míč nezasáhl a Özilovi stačilo nastavit nohu - 1:1.

V dalším průběhu zápasu byl lepším týmem domácí Bayern, na jehož hráčích byla zjevná snaha o vítězný gól. Dvakrát mohl skórovat Gomez, ale z velmi dobrých šancí nejprve přestřelil a podruhé hlavičkoval těsně nad. Další slibné akce mnichovští fotbalisté do úspěšné koncovky dlouho dotáhnout nemohli.

Až přišel velký okamžik Gomeze, který napravil dvě svá předchozí zaváhání. Vítěznou branku vstřelil odvážným skluzem v 89. minutě po přízemním centru Lahma. Gomez v tomto soutěžním ročníku Ligy mistrů zaznamenal už dvanáctou branku. Bayern tak ani v desátém domácím utkání s Realem neprohrál, naopak podeváté zvítězil.

Odveta se hraje ve středu 25. dubna v Madridu. Realu k postupu stačí vyhrát 1:0 či o dvě branky. Bayernu stačí remíza, či jakákoli jednogólová porážka od stavu 2:3 výš.