S Ligou mistrů se loučila první desítka

Praha - První desítka klubů se ve středu rozloučila s vidinou účasti ve fotbalové Lize mistrů. Odveta prvního předkola rozhodla o tom, že soupeřem Interu Bratislava bude běloruský klub Slavia Mozyr. Běloruský mistr na svém hřišti nadělil hostům z Faerských ostrovů už v prvním poločase pět gólů. Tři z nich dal v rozpětí dvaceti minut Stripeikis. Ještě rychlejší hattrick předvedl Maďar Kovács ve službách finského klubu Haka Valkeakoski. Ázerbájdžánský mistr Šamkir, s nímž před rokem bojovala o postup Slavia, prohrál doma s Barry Townem z Walesu.

Domácí oslabil už v osmé minutě útočník Kvaracchelja, který nakopl brankáře a dostal červenou kartu. Velšští fotbaloví amatéři se tak mohou těšit na hvězdy z FC Porto. Také moldavský Šerif Tiraspol si vybojoval atraktivní duel s Anderlechtem. Do druhého kola postoupil i přesto, že těsně před odvetou rezignoval jeho trenér.

Odvetná utkání 1. předkola Ligy mistrů
FK Šamkir (Ázerb.) - Barry Town (Wal.) 0:1 (0:0)
Branka:
57. Phillips. První zápas 0:2, postupuje Barry Town.

Slavia Mozyr (Běl.) - VB Vágur (Faer. ostr.) 5:0 (5:0)
11., 28. a 31. z pen. Stripeikis, 3. Jacobsson vlastní, 23. Rybakov. První zápas 0:0, postupuje Mozyr.

Šerif Tiraspol (Mold.) - Araks Ararat (Arm.) 2:0 (1:0)
11. Komlenok, 90. Dadu. První zápas 1:0, postupuje Tiraspol.

Skonto Riga (Lot.) - F91 Dudelange (Luc.) 0:1 (0:0)
Branka:
88. Cicherillo. První zápas 6:1, postupuje Skonto Riga.

Haka Valkeakoski (Fin.) - FC Valletta (Malta) 5:0 (4:0)
16., 23. a 29. P. Kovács, 3. Torkkeli, 89. Marco. První zápas 0:0, postupuje Haka Valkeakoski.

Torpedo Kutaisi (Gruz.) - Linfield Belfast (Sev. Ir.) 1:0 (0:0)
Branka:
70. Ašvetija. ČK: 80. Chvadagiani - 81. Bailly. První zápas 0:0, postupuje
Kutaisi.

Levadia Maardu (Est.) - Bohemians Dublin 0:0
První zápas 0:3, postupuje Bohemians Dublin.

FBK Kaunas (Lit.) - Sloga Jugomagnat Skopje (Mak.) 1:1 (0:0)
65. Papeckys - 54. Nuchiju. První zápas 0:0, postupuje Skopje.

Vllaznia Skadar (Alb.) - KR Reykjavík (Isl.) 1:0 (0:0)
Branka:
61. Duro. První zápas 1:2, postupuje Skadar.

Željezničar Sarajevo (Bos.) - Levski Sofie 0:0
První zápas 0:4, postupuje Levski.

Program 2. předkola

Anderlecht - Šerif Tiraspol, Šachťor Doněck - Lugano, Ferencváros Budapešť - Hajduk Split, Bohemians Dublin - Halmstad, Torpedo Kutaisi - FC Kodaň, Omónia Nikósie - CZ Bělehrad, Haka Valkeakoski - Maccabi Haifa, Levski Sofie - Brann Bergen, Galatasaray Istanbul - Vllaznia Skadar, FC Porto - Barry Town, Steaua Bukurešť - Sloga Skopje, Skonto Riga - Wisla Krakov, Slavia Mozyr - Inter Bratislava, NK Maribor - Glasgow Rangers.

Zápasy se budou hrát 25. července a 1. srpna. Fotbalisté pražské Slavie se však už v pátek při losování dozvědí, z které dvojice vzejde jejich soupeř pro třetí předkolo.

Miodrag Pantelic (ve žlutém) z bulharského celku NK Levski v souboji s Denis Karičem ze Železničaru Sarajevo.