Škoda Xanthi: Petr Pižanowski

Škoda Xanthi: Petr Pižanowski - Český gólman Petr Pižanowski v přípravném utkání s pražskou Spartou. Jeho tým, Škoda Xanthi, odjel poražen 2:1. | foto: Dan Materna, MF DNES

Od Rivalda dostal dres, od jeho spoluhráče gól

• 2
Mladá Boleslav - Když si podával ruce s protihráči, v hlavě mu ožily vzpomínky na nedávné řecké angažmá. "Tři kluky si dobře pamatuju, tak jsme se krátce zdravili," říkal Petr Pižanowski, brankář fotbalistů Mladé Boleslavi, po utkání s AEK Atény. "Mluvil jsem hlavně s Rivaldem, když jsem chytal za Xanthi, pár gólů mi dal."

Od největší hvězdy řeckého týmu, brazilského mistra světa z roku 2002, si vzal na památku žlutý dres s číslem deset. Připomínat však bude porážku, boleslavští fotbalisté v utkání základní skupiny Poháru UEFA podlehli 0:1. Už mohli mít jistý postup, takhle se o něj musí porvat za dva týdny na hřišti Fiorentiny.

"Je to velká škoda. My jsme nehráli vůbec špatně, ale ten výsledek...," povzdechl si Pižanowski.

Tentokrát to ovšem nebyl Rivaldo, kdo ho pokořil, byť se o to pokoušel dvakrát: nejprve přízemní střelou z pětadvaceti metrů, potom nebezpečně zahraným přímým kopem.

Obě rány gólman Pižanowski zneškodnil, ale krátce po začátku druhého poločasu byl bezmocný.

A zlobil se: "Zaspali jsme. Vůbec nevím, jak k tomu došlo, ale něco takového se prostě stát nesmí."

Sotva si fotbalisté nejlepšího týmu řecké ligy na půlící čáře rozehráli, už se k boleslavské brance blížila pohroma. Po levém křídle unikl čerstvý náhradník Manduca, jeho prudkou přihrávku trefil z plného běhu Nsaliwa.

"Takhle rychlý gól hned po začátku poločasu si nepamatuju," poznamenal Pižanowski.

Jako by byli boleslavští hráči nepoučitelní. Hned minutu po inkasovaném gólu jim Manduca pláchl po levé straně znovu. Tentokrát ale jeho sólo Pižanowski zneškodnil bravurně.

"Škoda, že jsme začátek druhého poločasu nezvládli. Nedostat gól, bylo by to jiné."