HURÁ, DOKÁZAL JSEM TO! Petr Čech se raduje, i díky jeho úspěšným zákrokům v

HURÁ, DOKÁZAL JSEM TO! Petr Čech se raduje, i díky jeho úspěšným zákrokům v penaltovém rozstřelu Chelsea vyhrála Ligu mistrů. Proti domácímu Bayernu hrála v Mnichově po základní hrací době 1:1. V prodloužení pak Čech chytil jednu penaltu, v závěrečném rozstřelu další dvě. Na prvním triumfu Chelsea v prestižní soutěži měl tak český reprezentační gólman velký podíl. | foto: Reuters

Německý tisk velebí za Ligu mistrů Čecha. Kouzelník v bráně, píše se

• 72
Slova chvála míří k fotbalovému brankáři Petru Čechovi z Chelsea také z německých médií. Přesto za výkon ve finále Ligy mistrů proti Bayernu se dočkal i jedné výtky. "Při inkasovaném gólu zůstal přilepený na brankové čáře," zhodnotil Čechův výkon renomovaný magazín Kicker.

Třicetiletý český brankář byl strůjcem triumfu Chelsea, po remíze 1:1 určil vítěze penaltový rozstřel. Čech zlikvidoval jeden pokutový kop v prodloužení a dva v rozstřelu.

"Kouzelník v bráně," napsal německý deník Süddeutsche Zeitung. "Čech znovu oslňoval svou mimořádnou kontrolou nad pokutovým územím. Fantasticky zakročil proti Robbenově penaltě a všechny ostatní střely magicky vytlačil nad bránu nebo vedle ní."

"Při penaltovém rozstřelu při každém pokusu zvolil správnou stranu a zastavil střely Schweinsteigera a Oliče. Tento večer prostě magický brankář," shrnul výkon opory Chelsea deník vycházející právě v Mnichově.

"Čech měl vedle Drogby největší zásluhu na tomto úžasném večeru," ocenil českého gólmana také Die Welt.

Sportovní magazín Kicker mu udělil známku 1,5, přičemž nejlepší jedničku dostal pouze druhý hrdina sobotního duelu, útočník Didier Drogba.

"Čech chytil tři penalty, skvěle zareagoval proti Robbenovi v 21. minutě, zářil jistotou. Pouze při Müllerově gólu zůstal přilepený na brankové čáře," zhodnotil Čechův výkon Kicker.

"Petr Čech patřil ve finále k nejlepším hráčům na hřišti," konstatoval rovněž Badische Zeitung.

Hamburger Abendblatt označil Čecha za velkou oporu zadních řad nových šampionů Ligy mistrů a citoval přitom vyjádření Drogby: "Petr je nejlepší brankář na světě."