Liga mistrů zná prvního osmifinalistu, Barceloně stačila remíza

• 39
Fotbalisté Barcelony jsou prvním osmifinalistou Ligy mistrů. I přes remízu 1:1 ve 4. kole s Interem Milán už nemohou přijít o postup ze skupiny B. Ten si mohl zajistit i Dortmund, jenže prohrál 0:2 s Atlétikem Madrid.

Barceloně stále chybí zraněný Lionel Messi, na hře to však zejména v prvním poločase nebylo znát. Hosté se dostávali do šancí a Inter k ničemu nepouštěli, gól se jim ale vstřelit nepodařilo.

Až na konci druhé půle udeřil po dvou minutách na hřišti střídající Malcom. Navedl si míč na levačku a z hranice šestnáctky prostřelil Samira Handanoviče.

Inter je však známý tím, že střílí góly v posledních minutách zápasu a ten úterní nebyl výjimkou. V 87. se prosadil z otočky Mauro Icardi.

O postup ze skupiny se pere ještě Tottenham. Přestože s PSV prohrával již po 61 sekundách, kdy se hlavičkou prosadil Luuk de Jong, dvěma brankami strhl vítězství na stranu Spurs Harry Kane.

Liverpool před dvěma týdny doma vyhrál nad bělehradským týmem jednoznačně 4:0. Jenže doma je Crvena zvezda výrazně silnější, v evropských pohárech tam bodovala už poosmé za sebou a počtrnácté z posledních 15 zápasů.

Zasloužil se o to útočník Milan Pavkov, který vstřelil oba góly. Ve 22. minutě vyskočil nejvýše po rohovém kopu a hlavou otevřel skóre. Za dalších sedm minut napřáhl z 25 metrů a tvrdou střelou pod břevno přidal druhou branku.

Finalista předchozího ročníku Ligy mistrů se po změně stran snažil nepříznivý výsledek zvrátit, ale bojovní Srbové se před domácími fanoušky nedali. V závěru zahrozil jen Mohamed Salah, jehož střela skončila na tyči.

Ztráty Liverpoolu chtěli využít jeho konkurenti. Pařížský celek šel v Neapoli do vedení v závěru prvního poločasu po brance Juana Bernata. Po změně stran si ale Neapol vytvořila velký tlak a jen zákroky brankáře Gianluigiho Buffona zabránily gólům.

Pak ale Buffon hasil chybu spoluhráče, fauloval a nařízenou penaltu proměnil Lorenzo Insigne. Stal se tak prvním Italem, který v Lize mistrů skóroval v pěti domácích zápasech po sobě. Pokud nyní Neapol i PSG uspějí v zápasech s CZ Bělehrad, Liverpoolu hrozí, že skončí ve skupině.

Dortmund i přes porážku v Madridu zůstává díky lepšímu skóre i vzájemným zápasům v čele skupiny A.

Šéf Monaka ve vazbě

Monako kromě debaklu s Bruggami utržilo další ránu. Předseda klubu, ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev, byl vzat do vazby kvůli podezření z korupce. Jedenapadesátiletý oligarcha podle vyšetřovatelů podplácel tamní policii i justici.

Bez šancí na postup je naopak Monako. Trenér Thierry Henry se ani v pátém utkání na lavičce týmu z francouzské ligy nedočkal vítězství, ba naopak: jeho svěřenci prohráli 0:4 s Bruggami.

Těm stačilo v rozmezí 12. a 24. minuty nasázet Monaku tři góly a jít do šaten s pohodlným náskokem. Dvakrát se trefil útočník Hans Vanaken, jednou Wesley.

Ve druhém poločase dokonal kanonádu střelou na zadní tyč po samostatném úniku Ruud Vormer.

Skupina A

Atlético Madrid - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Branky: 33. Saúl Ñíguez, 80. Griezmann. Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Preti. ŽK:6. Á. Correa - 31. Sancho, 90+1. Akanji, 90+3. Reus. Diváci: 61023.

Atlético Madrid Oblak – Juanfran, J. Giménez (46. Montero), Lucas Hernández, Luís – Saúl Ñíguez, Rodri, Partey, Á. Correa (81. Vitolo) – Griezmann (C), N. Kalinić (62. G. Martins).

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak, Hakimí – Witsel, Delaney – Pulisic (59. Guerreiro), Reus (C), Sancho (79. Bruun Larsen) – Alcácer (75. M. Götze).

Přejít na on-line reportáž

AS Monaco FC - Club Bruggy KV 0:4 (0:3)

Branky: 12. Vanaken, 17. Vanaken, 24. Wesley, 86. Vormer. Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares. ŽK:15. A. Barreca. Diváci: 8347.

AS Monaco FC Benaglio – Sidibé, Glik (76. A. Touré), Jemerson, A. Barreca – Tielemans, Aït Bennasser (68. Massengo), Chadli – Moussa Sylla, Falcao (C) (61. G. Gouano), Diop.

Club Bruggy KV Horvath – Poulain, Mechele, Denswil – Mata (77. Vlietinck), Vormer (C), Nakamba, Rits, Diatta (6. D. Cools) – Wesley (72. Kaveh), Vanaken.

Inter Milán - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Branky: 87. Icardi - 83. Malcom. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko). ŽK:84. Brozović, 88. Perišić - 42. Rakitić. Diváci: 70 915.

Inter Milán Handanovič – Vrsaljko, Škriniar, de Vrij, Asamoah – Vecino, Brozović (85. Lautaro Martínez) – Politano (81. Candreva), Nainggolan (63. Valero), Perišić – Icardi.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur (74. Arturo Vidal), O. Dembèlé (81. Malcom) – L. Suárez, Coutinho.

Tottenham Hotspur - PSV Eindhoven 2:1 (0:1)

Branky: 78. Kane, 89. Kane - 2. L. de Jong. Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (vš. SVK). ŽK:63. Son Hung-min, 90+5. Trippier - 38. Lozano, 90+3. Schwaab. Diváci: 46 588.

Tottenham Hotspur Gazzaniga – Aurier (75. Trippier), Alderweireld, D. Sánchez, Davies – Winks, Alli, Eriksen – Lucas Moura (62. Lamela), Kane (C), Son Hung-min (75. F. Llorente).

PSV Eindhoven Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario, Pereiro (73. Malen), Hendrix – Lozano, L. de Jong (C) (81. Sainsbury), Bergwijn (86. É. Gutiérrez).

1. FC Barcelona 4 3 1 0 11:3 10
2. Inter Milán 4 2 1 1 5:5 7
3. Tottenham 4 1 1 2 7:9 4
4. PSV Eindhoven 4 0 1 3 4:10 1

Skupina C

FK Crvena Zvezda Bělehrad - Liverpool FC 2:0 (2:0)

Branky: 22. Pavkov, 29. Pavkov. Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar. ŽK:6. Marin - 36. Lallana. Diváci: 51 318.

FK Crvena Zvezda Bělehrad Borjan – Stojković (59. Gobeljić), Savić, Degenek, Rodić – Krstičić (73. Jovičić), Jovančić – Srnić, Marin (64. Čaušić), Ben Nabouhane – Pavkov.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (46. Joe. Gomez), Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner, Wijnaldum, Lallana (79. Origi) – M. Salah, Sturridge (46. Firmino), Mané.

SSC Neapol - Paris Saint-Germain FC 1:1 (0:1)

Branky: 63. L. Insigne - 45+2. Bernat. Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (vš. NED). ŽK:45+2. Ruiz - 29. Mbappé, 32. Kehrer, 89. Verratti, 90+1. Neymar. Diváci: 55 489.

SSC Neapol Ospina – Nikola Maksimović (76. Hysaj), Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), Ruiz (71. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens (83. Ounas), L. Insigne.

Paris Saint-Germain FC Buffon – Kehrer (90+2. Choupo-Moting), Silva (C), Marquinhos, Bernat – Meunier (73. Kimpembe), Draxler, Verratti, Di María (77. Cavani) – Mbappé, Neymar.

1. Liverpool 4 2 0 2 7:5 6
2. Neapol 4 1 3 0 4:3 6
3. Paris St. Germain 4 1 2 1 11:7 5
4. CZ Bělehrad 4 1 1 2 3:10 4

Skupina D

FC Schalke 04 - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)

Branky: 4. Burgstaller, 58. Uth. Rozhodčí: Collum – McGeachie, Stewart. ŽK:54. Rudy, 55. Stambouli - 73. Donk, 82. Aziz, 84. Celik. Diváci: 54 740.

FC Schalke 04 Nübel – Stambouli (C), Sané, Nastasić – D. Caligiuri, Harít (56. McKennie), Rudy (76. Serdar), Uth (63. Bentaleb), Schöpf – Embolo, Burgstaller.

Galatasaray Istanbul Muslera (C) – Linnes (46. Bayram), Kabak, Aziz, Mariano – Bilhanda, Donk, Ndiaye – Onyekuru, Gümüs (72. Celik), G. Rodrigues (63. Inan).

FC Porto - FK Lokomotiv Moskva 4:1 (2:0)

Branky: 2. H Herrera, 42. Marega, 67. J. M. Corona, 90+3. Otávio - 59. Farfán. Rozhodčí: Massa – Tonolini, Meli (všichni Itálie). ŽK:48. Felipe, 61. Militao, 84. Otávio - 3. Ćorluka. Diváci: 34 616.

FC Porto Casillas – Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles – Ó. Torres (84. S. Oliveira), D. Pereira, H Herrera (C) – J. M. Corona (77. Hernâni), Marega, Brahimi (68. Otávio).

FK Lokomotiv Moskva Guilherme – Ignatěv, Höwedes, Ćorluka, Idowu – An. Mirančuk, Igor Denisov (C), Krychowiak, Manuel Fernandes (46. Farfán) – Al. Mirančuk – Éder (71. Smolov).

1. FC Porto 4 3 1 0 9:3 10
2. Schalke 4 2 2 0 4:1 8
3. Galatasaray Istanbul 4 1 1 2 3:3 4
4. Lokomotiv Moskva 4 0 0 4 2:11 0