AS Řím - Liverpool 4:2, italské mužstvo vítězí, finále ale čeká hosty

• 244
Dlouho byla semifinálová odveta nerozhodná, nakonec fotbalistům AS Řím chyběla jediná branka k prodloužení. Navzdory porážce 2:4 do finále Ligy mistrů postupuje Liverpool, který první zápas vyhrál 5:2. O trofej se utká s Realem Madrid.

Stejně jako před týdnem v Anglii, i tentokrát zápas Říma s Liverpoolem diváka bavil. Kdo by byl řekl, že ve vyřazovací fázi Ligy mistrů padne ve dvou utkáních třináct gólů! Navíc v semifinále...

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Dlouho se zdálo, že si Liverpool svůj náskok pohlídá. V italské metropoli dal dvě branky, dvakrát vedl. Velmi brzy se po chybě Nainggolana prosadil Mané, ještě v první půli se po závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval Wijnaldum. AS Řím vůbec poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů inkasoval doma.

Přesto se – podobně jako ve čtvrtfinále proti Barceloně – nevzdal a pomýšlel na další senzační obrat. Už to, že se Římanům podařilo záhy po Maného brance vyrovnat, dodalo domácím naději. Bylo to s patřičnou dávkou štěstí, El Shaarawyho centr odkopával Lovren a trefil svého spoluhráče Milnera, od nějž se balon odrazil do sítě.

Po změně stran vyrovnal na 2:2 Džeko a domácí v tu chvíli potřebovali za necelých čtyřicet minut vstřelit aspoň tři góly, aby si vynutili prodloužení.

Neměli k tomu nakonec daleko.

Liverpool ustál velký tlak, který si Řím vytvořil kolem šedesáté minuty. Střídající Ünder si naběhl za obranu, k přihrávce měl ale daleko a zakončoval na dlouhou nohu doprostřed brány.

O chvíli později tvrdě pálil El Shaarawy a dožadoval se penalty, jelikož trefil Alexander-Arnolda do ruky. Sudí Skomina měl pokutový kop odpískat, stejně jako na začátku poločasu po Kariusově faulu na Džeka. Tak jako ve druhém semifinále mezi Realem a Bayernem se budou rozebírat přehmaty rozhodčích.

Domácí se přeci jen penalty dočkali, v nastaveném čase ji ale Skomina nejspíš nařídit nemusel – Klavan, kterého z bezprostřední blízkosti trefil Ünder, měl totiž ruku u těla. Nainggolan, jenž pár minut předtím střelou z dálky zvyšoval na 3:2, s přehledem proměnil. Římu, v jehož dresu odehrál celé utkání Patrik Schick, už na další velký zázrak nezbyl čas, poslední dvě branky přišly pozdě.

Do finále tak prošel po jedenácti letech Liverpool, o trofej se utká 26. května v Kyjevě s obhájcem Realem Madrid.

AS Řím - Liverpool FC 4:2 (1:2)

Branky: 15. Milner, 52. Džeko, 87. Nainggolan, 90+4. Nainggolan - 9. Mané, 26. Wijnaldum. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan. ŽK:76. Florenzi, 84. Manolas - 44. Lovren, 84. Robertson, 90+1. Solanke.

AS Řím Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini (53. Ünder), De Rossi (C) (69. Gonalons), Nainggolan – Schick, Džeko, El Shaarawy (75. Antonucci).

Liverpool FC Karius – Alexander-Arnold (90+2. Clyne), V. van Dijk, Lovren, Robertson – Wijnaldum, Henderson (C), Milner – M. Salah, Firmino (87. Solanke), Mané (83. Klavan).