Kevin De Bruyne (Manchester City) slaví gól v Lize mistrů proti Atlétiku Madrid. | foto: AP

Benfica doma prohrála s Liverpoolem, De Bruyne prolomil obranu Atlétika

• 17
Anglické celky vstoupily do čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů vítězně. Liverpool porazil Benfiku v Lisabonu 3:1, Manchester City díky gólu Kevina De Bruyneho přetlačil Atlético Madrid 1:0. Odvety jsou na programu příští středu.

Mezi anglickým a španělským mistrem to byla podle očekávaní hlavně taktická bitva.

Kouč Atlétika Diego Simeone nastavil velmi defenzivní taktiku, jejíž cílem bylo hlavně nedat hráčům City prostor k zakončení.

Ti se v první půli do palebných pozic skutečně nedostávali, na obranný val se jim nedařilo vyzrát. Až trojnásobné střídání v 68. minutě pomohlo utkání rozseknout.

Philu Fodenovi stačilo na hřišti pobýt ani ne dvě minuty a už na sebe natáhl hned trojici obránců. Nahrávkou do šestnáctky nastartoval De Bruyneho, jenž z rohu malého vápna propálil Oblaka.

To byl jeden ze dvou střeleckých pokusů Guardiolova výběrů, který letěl na bránu. I ten druhý měl na svědomí belgický reprezentant, jeho přímý kop ale Oblak zlikvidoval. Zbytek střel buď letěl mimo, nebo ho obětaví fotbalisté Atlétika zablokovali.

Směrem dopředu toho moc nepředvedli, za celý zápas ani jednou nevystřelili. Nenavázali tak na vítězný výlet do Manchesteru tři týdny zpátky, kdy po vítěztví 1:0 v osmifinále vyřadili United.

Díazovi vyšel návrat do Portugalska

Liverpool se v Lisabonu ujal dvoubrankového vedení po brankách stopera Konatého, jenž hlavou zakončil rohový kop Andyho Robertsona, a Sadia Maného, který dorážel po nahrávce Luise Díaze.

Kolumbijský útočník, který od Liverpoolu letos přestoupil z Porta, se Benfice připomínal dál, jenže střelu z dálky v první půli ještě poslal mimo.

To až v 87. minutě vracel Liverpoolu klid, když ho vyslal do šance Naby Keita. Posunul si balon kolem brankáře Vlachodimose a uklidil do odkryté brány a zvýšil na 3:1.

Do té chvíle byli totiž byli Kloppovi svěřenci rozhození, za což mohl gól Darwina Núňeze, kterým snížil na rozdíl jedné branky. Uruguayský útočník využil Konatého promáchnutí a dal svůj 28. gól ve 33 zápase v sezoně. Pět z nich zvládl v Lize mistrů, minule například rozhodl proti Ajaxu.

Domácí cítili šanci na vyrovnání, na Alissona už nikdo další nevyzrál a Núněz si po souboji s Van Dijkem penaltu nevymodlil.

Liveprool mohl pak v tříminutovém nastavení, které se protáhlo na osm minut, ještě náskok zvýšit. Diogo Jota ale samostatný únik neproměnil.

Ještě předtím ale o víkendu sehraje s Manchesterem City duel o první místo v anglické Premier League. V tabulce je dělí jediný bod.

Benfica Lisabon - Liverpool FC 1:3 (0:2)

Branky: 49. Núñez - 17. Konaté, 34. Mané, 87. L. Díaz. Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Diego Barbero, Ángel Nevado (všichni Španělsko). ŽK:63. Taarabt - 58. Th. Alcântara. Diváci: 59 657.

Benfica Lisabon Vlachodimos – Gilberto, Otamendi (C), Vertonghen, Grimaldo – R. Silva, Weigl, Taarabt (70. Meïté), Everton (82. Jaremčuk) – Ramos (86. Mário) – Núñez.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (88. Joe Gomez), Konaté, V. van Dijk (C), Robertson – Keïta (88. Milner), Fabinho, Th. Alcântara (61. Firmino) – M. Salah (61. J. Henderson), Mané (61. Diogo Jota), L. Díaz.

Přejít na on-line reportáž

Manchester City - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Branky: 70. De Bruyne. Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene – Di Bello. ŽK:85. Jesus, 90+2. Ederson - 69. de Paul, 83. Á. Correa, 90+2. Vrsaljko.

Manchester City Ederson – Stones, Laporte, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (69. Grealish) – Mahriz (69. Foden), Sterling (68. Jesus), B. Silva.

Atlético Madrid Oblak – Vrsaljko, Felipe, Savić, Reinildo, Lodi – M. Llorente (60. Cunha), Kondogbia, Koke (C) (60. de Paul) – Félix (81. Lemar), Griezmann (60. Á. Correa).