Antonín Barák z Fiorentiny slaví gól v zápase s Maccabi Haifa. | foto: AP

Barák se trefil i v odvetě, Fiorentina slaví postup do čtvrtfinále Konferenční ligy

• 0
Antonín Barák byl jediným střelcem Fiorentiny, která v domácí odvetě osmifinále Konferenční ligy remizovala 1:1 s fotbalisty Maccabi Haifa a po úvodní výhře 4:3 postoupila. Český záložník, který rozhodl první zápas brankou v nastaveném čase, nastoupil v odvetě v základní sestavě a otevřel skóre v 59. minutě hlavou. Fiorentina po remíze udělala další krok k zopakování loňské účasti ve finále.

Mezi možné soupeře Viktorie Plzeň při pátečním čtvrtfinálovém losu se zařadily také PAOK Soluň, Fenerbahce Istanbul, Lille, Aston Villa a Bruggy. Dvojzápas Maccabi Tel Aviv - Olympiakos Pireus se po výsledcích 4:1 a 1:4 prodlužuje.

Vítězslava Jaroše v brance Štýrského Hradce překonal v Lille v závěru první půle prudkou a navíc tečovanou střelou obránce Tiago Santos. Hosté stihli ještě do přestávky vyrovnat, ale po domácí porážce 0:3 na čtvrtfinále pomýšlet nemohli. Udrželi nicméně alespoň remízu, poté co se Jaroš v druhém poločase vytáhl proti velké šanci Yusufa Yaziciho.

Zklamaní hráči Štýrského Hradce po vyřazení s Lille. Zleva Vítězslav Jaroš, Max Johnston a Szymon Wtodarczyk.

PAOK Soluň před týdnem prohrál v Záhřebu s Dinamem 0:2, ale doma smazal manko už za 33 minut. Do poločasu přidal ještě třetí gól a nakonec zvítězil vysoko 5:1. Postupový gól vstřelil v 72. minutě dvacetiletý reprezentační stoper Konstantinos Kulierakis, jenž předtím na první branku přihrál a při druhé si hosté srazili jeho střelu do vlastní sítě.

Fenerbahce doma prohrálo s lídrem belgické ligy Saint-Gilloise 0:1, ale z úvodního zápasu měl istanbulský celek pohodlný tříbrankový náskok. Ukončení dvanáctizápasové domácí neporazitelnosti v evropských pohárech ho tak mrzet nemuselo.

Aston Villa vyřadila v souboji bývalých vítězů Ligy mistrů/PMEZ Ajax Amsterodam, který dostal v Anglii čtyři góly a mezitím ještě přišel o vyloučeného Siverta Mannsverka. Bruggy poslal na úkor Molde do čtvrtfinále dvěma góly dánský útočník Andreas Skov Olsen.

ACF Fiorentina - Maccabi Haifa 1:1 (0:0)

Branky: 59. Barák - 88. Khalaily. Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo. ŽK:90+6. Belotti - 16. Cornud, 79. Šimić.

ACF Fiorentina Terracciano – Faraoni (71. Dodô), L. Martínez, Ranieri, Biraghi (C) (82. Parisi) – Bonaventura (76. López), Mandragora, Barák (82. Beltrán) – González, Belotti, Sottil (76. Ikoné).

Maccabi Haifa Kayouf – Feingold, Šimić, Seck (71. Kandil), Goldberg – Sundgren, Mohamed (71. Naor), Cornud (62. Khalaily) – Podgoreanu, Pierrot (62. Saief), Refaelov (C) (62. Kinda).

Lille OSC - SK Sturm Graz 1:1 (1:1)

Branky: 43. Santos - 45+1. Biereth. Rozhodčí: Jug – Žunič, Vidali (všichni SLO).

Lille OSC Mannone – Santos (73. Ismaily), Diakité (61. Yoro), Alexsandro, Gudmundsson – Bouaddi, bin Tálib (46. André) – Haraldsson (46. Gomes), Cabella (C), Žegrova (46. J. David) – Yazıcı.

SK Sturm Graz Jaroš – Gazibegović, Lavalée, Wüthrich (61. Affengruber), Johnston – Stankovič (79. Geyrhofer), Hierländer (C) – Horvat (68. Böving), Kitejšvili (46. Prass) – Biereth (46. A. Camara), Włodarczyk.

PAOK Soluň - GNK Dinamo Záhřeb 5:1 (3:0)

Branky: 27. Baba, 34. Sučić, 42. Thomas, 73. Koulierakis, 89. A. Živković - 49. Ar. Hoxha. Rozhodčí: Osmers – Kempter, Schaal. ŽK:60. Koulierakis - 15. Baturina, 89. J. Mišić, 90+1. Ogiwara. Diváci: 18 562.

PAOK Soluň Kotarski – Vieirinha (C) (78. Otto), Kędziora, Koulierakis, Baba – Meïté, Schwab (83. Ozdojev) – A. Živković, Konstantelias (78. Murg), Taison (67. Despodov) – Thomas (78. Samatta).

GNK Dinamo Záhřeb Nevistić – S. Ristovski, Bernauer, Théophile-Catherine, Perković – Sučić (83. Kulenović), J. Mišić – Špikić (74. Kaneko), Baturina, Ar. Hoxha (83. Vidović) – Petković (C) (83. Ogiwara).

Aston Villa FC - Ajax Amsterdam 4:0 (1:0)

Branky: 25. Watkins, 60. Bailey, 75. Durán, 81. Diaby. Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni. ŽK:11. Rogers, 16. Watkins - 14. Mannsverk. ČK:66. Mannsverk.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Carlos (74. Lenglet), Luiz (83. Kellyman), Torres – Rogers (46. Tielemans), McGinn (C), Diaby, Moreno – Bailey (74. Iroegbunam), Watkins (32. Durán).

Ajax Amsterdam Ramaj – J. Šutalo (69. Gaaei), Kaplan (39. Akpom), Hato – Rensch (79. Tahirović), Henderson (C), Mannsverk, B. Sosa – K. Hlynsson, Brobbey, Taylor.

Maccabi Tel Aviv - Olympiakos Pireus 1:6P (0:3)

Branky: 57. Zahavi - 10. Podence, 36. Fortounis, 45+3. al-Kaabí, 65. al-Kaabí, 93. Jovetić, 103. el-Arabí. Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA). ŽK:70. Davida - 81. Fortounis, 96. Podence.

Maccabi Tel Aviv Mišpati – Šahar (91. A. Cohen), Nachmias, Saborit, Revivo (113. Davidzada) – Peretz, van Overeem (74. Turgeman), Kanichowsky – Davida (108. Bondoso), Zahavi /C/, Milson (14. Biton, 108. J. Cohen).

Olympiakos Pireus Tzolakis – de Almeida (106. Marín), Retsos, Carmo, Ortega – Hezze, Horta (82. Jovetić), Machado – Podence (102. Iborra), al-Kaabí (88. el-Arabí), Fortounis /C/ (95. Masouras).

Club Brugge KV - Molde FK 3:0 (1:0)

Branky: 45+1. Skov Olsen, 48. Skov Olsen, 70. Skóraś. ŽK:88. De Cuyper - 88. Gulbrandsen.

Club Brugge KV Mignolet – Meijer (90+2. Sabbe), Mechele, Ordóñez, De Cuyper – Vetlesen (84. Nielsen), Onyedika, Vanaken (C), Skov Olsen (67. Skóraś) – Jutgla (84. Nusa), Thiago.

Molde FK O. Petersen – Haugen, Hagelskjaer, Öyvann – Lövik (67. Stenevik), Hestad (84. Nyheim), Daehli, Kaasa, Linnes (C) – Berisha (24. Eriksen), Gulbrandsen.

Fenerbahce Istanbul - RU Saint-Gilloise 0:1 (0:0)

Branky: 68. M. Rasmussen. Rozhodčí: Dabanovič – Todorovič, Jovanovic. ŽK:38. Yüksek, 87. Eğribayat - 87. Eckert.

Fenerbahce Istanbul Eğribayat – Osayi-Samuel, Djiku, Oosterwolde, Kadioglu – Fred (63. Zajc), Yüksek – Kahveci (C) (63. Tadić), Szymański, Kent (76. Yandaş, 90+2. Dursun) – Batshuayi (76. Džeko).

RU Saint-Gilloise Lindner – Terho, Castro-Montes, Vanhoutte (C), Mačida (89. Tshilanda), Lapoussin – Lazare (67. Puertas), M. Rasmussen, Sadiki, Nilsson (67. Teklab) – Eckert (89. Huygevelde).