Oliver Kahn, Bayern Mnichov,

Oliver Kahn, Bayern Mnichov, - Brankář Oliver Kahn z Bayernu Mnichov na kolenou po čtvrtfinále LIgy mistrů s AC Milán, který odvetu vyhrál 2:0 a postoupil. | foto: Giampiero Sposito, Reuters

Kahn po vyřazení kritizoval spoluhráče

• 5
Mnichov - Během čtyř minut pustil dva góly, pak sepsul spoluhráče. Kritiku si vyslechli fotbalisté Bayernu Mnichov od svého kapitána Olivera Kahna po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů s AC Milán. "Máme hodně hráčů, kteří se ještě musí zlepšit," prohlásil Kahn pro německou televizi Premiere.

Bayern Mnichov prohrál v domácí odvetě 0:2, ač po remíze 2:2 minulý týden v Miláně byl favoritem na postup. Ale precizní hra a téměř bezchybný výkon italského týmu byly nad síly německého mužstva.

"Radši bych první zápas v Miláně prohrál dva jedna, abychom k odvetě líp přistoupili," řekl Kahn.

"Špičkový tým jako je Milán lze porazit jen tehdy, když všichni hrají víc než na sto procent. To se o nás říct nedá," zdůraznil sedmatřicetiletý gólman.

Kahn inkasoval poprvé ve 27. minutě, kdy nedosáhl na přízemní střelu Seedorfa z 18 metrů. O čtyři minuty později ho překonal Inzaghi, který po chybě stoperů na něj běžel sám.

"Nebyli jsme na takové úrovni jako soupeř, který patří mezi nejlepší týmy na světě," řekl trenér Ottmar Hitzfeld.

Přitom Bayern chtěl v Lize mistrů zachránit nepříliš podařenou sezonu v domácí soutěži, kde šest kol před koncem je až čtvrtý se šestibodovou ztrátou na první Schalke. A hrozí mu, že se v příštím ročníku do prestižní klubové soutěže ani neprobojuje.

"Jsme ve vážné situaci. Musíme být druzí nebo třetí, ale bude to strašně těžké," dodal Kahn.