Jablonecký kouč Petr Rada a střelec gólu Martin Dolezal se radují po zápase na Dynamu Kyjev. | foto: Michal Šula, Reuters

Jablonecký útočník Doležal: Jasná penalta, kartu jsem nepochopil

  • 33
Útočník Martin Doležal byl hlavním hrdinou úvodních důležitých okamžiků čtvrtečního zápasu skupiny Evropské ligy mezi domácím Dynamem Kyjev a Jabloncem. V 10. minutě vstřelil hlavou po rohu gól, který byl nakonec v utkání jediný a pro Jablonecké vítězný.

O chvilku později výtečně vystihl mizernou rozehrávku domácího beka, řítil se sám na branku, gólman Buščan ho evidentně nohou zkosil, ale islandský sudí nepochopitelně pískl simulování a Doležalovi dal navíc žlutou kartu.

Urostlý forvard hodnotil vítězný zápas v Kyjevě i premiérové vystoupení Jablonce ve skupině Evropské ligy na klubovém webu.

O historické evropské výhře

Vyhráli jsme a jsem rád i za ten gól. Doma s Rennes jsem to klukům pokazil, tak jsem rád, že jsem to v Kyjevě tím gólem odčinil.

O neodpískaném penaltovém faulu

Penalta to byla jasná. Posunul jsem si balon a brankář mě trefil přes nohu. Nevím, kam se díval rozhodčí, i ten brankový to musel vidět. Co mám zprávy, všichni mi psali, že to byla penalta jasná. Ještě k tomu dostanu žlutou, což jsem už nepochopil vůbec. Šancí jsme měli víc a dost na to, že jsme hráli venku a ještě navíc v Kyjevě. Škoda jen, že jsme je neproměňovali. Aspoň, že tu jednu jsme dali a stačila nám k historickému vítězství.

O tlaku Kyjeva ve druhé půli

Skoro celý zbytek druhého poločasu jsme se už jen bránili a musím říct, že celá naše obrana byla v čele s brankářem Vlastou Hrubým vynikající. Před celým týmem musím smeknout, že jsme to takto zvládli.

O víře ve vítězství

Věřil jsem celou dobu, že to nakonec vyhrajeme. Oni, jak se dostali k naší šestnáctce, tak se to snažili prostrkávat a hledali tam mezery, aby si zaběhli za obranu. Naši obránci ale byli blízko u sebe a dobře se zajišťovali. Až na pár výjimek jsme je do ničeho moc nepustili. Kopali většinou kříže do stran a dávali tam centry. Stopeři to výborně odskákali a mohli jsme si užít vítězství.

O působení v Evropské lize

Nechtěli jsme to jen odehrát, chtěli jsme uhrát nějaké body a rozloučit se, což se nám podařilo a jsme za to strašně rádi. I když ten zápas byl spíše o běhání, zvládli jsme ho skvěle. V Česku takových zápasů člověk moc nezažije a je to pro nás další obrovská zkušenost. Za těmi třemi body jsme si šli bojovností a vůlí.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).