Axel Disasi (vpravo) z Monaka sledovaný Adamem Hložkem z Leverkusenu.

Axel Disasi (vpravo) z Monaka sledovaný Adamem Hložkem z Leverkusenu. | foto: AP

Leverkusen prohrál v Evropské lize s Monakem, Schick se vrátil po zranění

• 40
Fotbalisté Leverkusenu v sestavě s Adamem Hložkem - a v posledních minutách i s uzdraveným Patrikem Schickem -vstoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy domácí porážkou 2:3 s Monakem. Schick nastoupil v 88. minutě, kdy vystřídal na hrotu útoku svého kolegu z reprezentace. Barcelona remizovala na svém hřišti ve šlágru 2:2 s Manchesterem United. Odvety jsou na programu za týden.

Leverkusen musel dotahovat od deváté minuty a chyby brankáře Hradeckého, jenž si nedokázal pokrýt míč před dotírajícím Embolem a nakonec si ho sám kopl do sítě. Krátce po změně stran ale srovnal po individuální akci Diaby a po hodině podobným „slalomem“ mezi obránci otočil skóre Wirtz. Devatenáctiletý talent skóroval poprvé od svého lednového návratu po vážném zranění kolena.

Knížecí klub přesto prodloužil sérii neporazitelnosti na sedm utkání. V 74. minutě srovnal technickým obstřelem Diatta. Krátce před „českým“ střídáním mohl skórovat Hložek, prudkou ránou trefil ale jen bližší tyč. S remízovým skóre nepohnul ani Schick, jenž nehrál vinou problémů s třísly od 1. listopadu a návrat musel odložit i o víkendu kvůli nemoci.

Ve druhé minutě nastavení tak rozhodl střelou ze střední vzdálenosti Disasi. Bayer nevyhrál pátý zápas v evropských pohárech za sebou.

Wout Weghorst (vpravo) z Manchesteru United v souboji s Robertem Lewandowskim z Barcelony.

Šlágr na Camp Nou nabídl branky až ve druhém poločase, a hned tři mezi 50. a 59. minutou. Barcelonu poslal do vedení hlavou po rohovém kopu Alonso, záhy ale srovnal prudkou střelou na přední tyč Rashford. Anglický reprezentant vstřelil 22. soutěžní gól, čímž vyrovnal svůj nejproduktivnější ročník 2019/20.

Obrat nastal po vlastní brance Koundého, konečnou remízu ale zařídil čtvrthodinu před koncem Raphinha. Katalánci neprohráli 17. soutěžní duel v řadě, United sedmý.

Salcburk udolal doma 1:0 AS Řím, v 88. minutě rozhodl záložník Capaldo. Brankář Adam Stejskal sledoval triumf svého týmu z lavičky.

Juventus doma překvapivě pouze remizoval 1:1 s Nantes, na Vlahovičovu trefu z úvodu zápasu odpověděl ve druhé půli Blas. Stejným výsledkem skončil i duel Sportingu Lisabon s Midtjyllandem.

Šachtar Doněck v prvním soutěžním utkání od konce listopadu porazil v azylu ve Varšavě 2:1 Rennes. Francouzský celek prohrál popáté z posledních šesti zápasů.

Nejvyšší výhru dne si připsala Sevilla, která si doma poradila 3:0 s PSV Eindhoven. Ajax Amsterodam remizoval bez branek s Unionem Berlín.

Juventus FC - FC Nantes 1:1 (1:0)

Branky: 13. Vlahović - 60. Blas. Rozhodčí: Pinheiro – Jesus, Maia (POR). ŽK:54. Chiesa, 75. Danilo - 45+1. Castelletto, 57. Mohamed, 90. Corchia.

Juventus FC Szczęsny – De Sciglio (73. Cuadrado), Danilo (C), Bremer, Sandro – Fagioli (63. Kostić), Paredes (63. Locatelli), Rabiot – Di María (73. Soulé), Vlahović (86. Kean), Chiesa.

FC Nantes Lafont (C) – Centonze, Castelletto (88. Guessand), Girotto, Pallois (83. Corchia) – Moutoussamy, Chirivella (77. Mollet) – Blas, Sissoko, Coco (77. C. Traoré) – Mohamed (77. Simon).

Sevilla FC - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)

Branky: 45+2. Nasírí, 50. Ocampos, 55. Gudelj. Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (ROU). ŽK:59. Gudelj, 89. Lamela. Diváci: 29 593.

Sevilla FC Búnú – Navas (C), Nianzou, Badé (16. Fernando), Gudelj, Acuňa (70. Montiel) – Ó. Torres (70. Lamela), Jordán, Rakitić, Gil (46. Ocampos) – Nasírí (63. Suso).

PSV Eindhoven Benítez – Teze, Ramalho, Branthwaite, van Aanholt (75. Mauro Júnior) – Til (62. T. Hazard), Sangaré, Veerman – Saibari, L. de Jong (C) (62. F. Silva), Simons.

Sporting Lisabon - FC Midtjylland 1:1 (0:0)

Branky: 90+4. Coates - 77. Ašúr. Rozhodčí: Letexier – Rahmouni, Mugnier (FRA). ŽK:88. Coates, 90+3. Tanlongo - 63. E. Martínez, 83. Isaksen, 85. Gigović. Diváci: 39 889.

Sporting Lisabon Adán – St.Juste, Coates /C/, Reis (78. Inácio) – Esgaio (65. Bellerín), Gonçalves, Ugarte (86. Tanlongo), Santos – Edwards, J. Fernandes (78. Chermiti), Gomes (65. Trincão).

FC Midtjylland Lössl – Andersson, Dalsgaard /C/, Gartenmann, da Silva (68. Jensen) – Gigović, Martínez (68. Ašúr), Olsson – Isaksen (86. Simsir), Heiselberg (59. Sørensen), Andreasen (46. Chilufya).

FC Red Bull Salzburg - AS Řím 1:0 (0:0)

Branky: 88. Capaldo. Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (SWE). ŽK:84. Pavlović, 86. Koïta, 90+4. Gloukh - 90+2. Ibañez. Diváci: 29 520.

FC Red Bull Salzburg Köhn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Gourna-Douath, Seiwald – Sučić (83. Gloukh) – Fernando (60. Adamu), Okafor (83. Koïta).

AS Řím Patrício – El Shaarawy, Smalling, Ibañez, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C) (74. Wijnaldum), Matić, Cristante, Dybala (46. Çelik) – Abraham (74. Belotti).

Leverkusen - AS Monaco FC 2:3 (0:1)

Branky: 48. Diaby, 59. Wirtz - 9. Hrádecký, 74. Diatta, 90+2. Disasi. Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni. ŽK:14. Tapsoba, 50. Wirtz, 63. Adli - 82. Maripán, 90+7. Diatta. Diváci: 27 864.

Leverkusen Hrádecký (C) – Frimpong (88. Hudson-Odoi), Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich, Palacios, Amiri (68. Kossounou) – Wirtz, Hložek (88. Schick), Diaby (56. Adli).

AS Monaco FC Nübel – Aguilar (80. Matsima), Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta (C), Fofana, Mo. Camara (71. Matazo), Golovin (71. Jakobs) – Minamino (46. Ben Seghir) – Embolo (62. Ben Yedder).

FC Barcelona - Manchester United 2:2 (0:0)

Branky: 50. Alonso, 76. Lewandowski - 52. Rashford, 59. Casemiro. Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA). ŽK:31. Alba, 73. Gavi - 65. Casemiro, 72. Malacia.

FC Barcelona ter Stegen – Koundé, Araújo, Alonso (67. A. Christensen), Alba (C) (67. Balde) – Pedri (41. Roberto), F. de Jong, Kessié (67. Fati) – Raphinha (83. F. Torres), Lewandowski, Gavi.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia – Casemiro, Fred – Sancho (82. Garnacho), B. Fernandes (C), Rashford – Weghorst.

Ajax Amsterdam - 1. FC Union Berlín 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoğlu (TUR). ŽK:57. Khedira, 85. Doekhi.

Ajax Amsterdam Rulli – Rensch, J. Timber, Bassey, Wijndal (46. Brobbey) – Berghuis, Álvarez, K. Taylor – Kudus, Tadić (C), Bergwijn (75. Klaassen).

1. FC Union Berlín Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović, Lajdúní, Khedira (C), Thorsby, Roussillon (90. Gießelmann) – Becker (82. Michel), Behrens (70. Siebatcheu).

FK Šachtar Doněck - Stade Rennes FC 2:1 (2:0)

Branky: 12. Kryskiv, 45. Bondarenko - 59. Toko Ekambi. Rozhodčí: Peljto (BIH) – Ibrišibegović (BIH), Beljo (BIH). ŽK:41. Stěpaněnko, 85. Mychajličenko - 44. Bourigeaud, 58. Ugochukwu.

FK Šachtar Doněck Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv (77. Petrjak) – L. Traoré (78. Sikan).

Stade Rennes FC Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Truffert – Doku, Bourigeaud, Ugochukwu (78. Majer), Toko Ekambi (78. Santamaría) – Kalimuendo (86. Meling), Gouiri (72. D. Doué).