Young Boys vedli díky brance Steffena z 36. minuty, krátce po přestávce jim cestu za postupem usnadnil vyloučením po druhé žluté kartě domácí Paulinho. Přesilovku hosté využili v 66. minutě díky zásahu Michaela Freye.
V nečekaně úspěšném tažení pokračuje i nováček na pohárové scéně Stjarnan. Na hřišti Lechu Poznaň totiž uhrál bezbrankovou remízu a po domácí výhře 1:0 si zahraje v play-off.
Udržel tak naději, že jako historicky první islandský klub projde v Lize mistrů nebo Evropské lize až do základní skupiny.
O premiérovou účast ve skupině bude usilovat také Trnava, která vyřadila St. Johnstone. Slovenský celek před týdnem ve Skotsku vyhrál 2:1, dnes mu tak doma stačila k postupu i remíza 1:1, kterou zařídil osm minut před koncem vyrovnávací brankou Mikovič.
Evropská liga - odvetné zápasy 3. předkola
Ermis Aradippu (Kypr) - Young Boys Bern 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Bern
Molde (Nor.) - Zorja Luhansk 1:2 (1:1), první zápas 1:1, postoupil Luhansk
Esbjerg (Dán.) - Ruch Chorzów 2:2 (1:1), první zápas 0:0, postoupil Chorzów
FC Krasnodar - Diosgyör 3:0 (1:0), první zápas 5:1, postoupil Krasnodar
Černomorec Oděsa - RNK Split 0:0, první zápas 0:2, postoupil Split
St. Pölten - PSV Eindhoven 2:3 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Eindhoven
Rosenborg Trondheim - Karabükspor 1:1 (1:1), první zápas 0:0, postoupil Karabükspor
Hapoel Kirjat Šmona - Dynamo Moskva 1:2 (1:2), první zápas 1:1, postoupilo Dynamo
AIK Stockholm - FC Astana 0:3 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Astana
Šachťor Soligorsk - Waregem 2:2 (2.1), první zápas 5:2, postoupil Soligorsk
Lech Poznaň - Stjarnan (Isl.) 0:0, první zápas 0:1, postoupil Stjarnan
Čichura (Gruz.) - Neftči Baku 2:3 (1:3), první zápas 0:0, postoupilo Baku
Kluž - Dinamo Minsk 0:2 (0:0), první zápas 0:1, postoupil Minsk
Spartak Trnava - St. Johnstone (Skot.) 1:1 (0:1), první zápas 2:1, postoupila Trnava
Hajduk Split - Šachtar Karaganda (Kaz.) 3:0 (2:0), první zápas 2:4, postoupil Hajduk
Atromitos (Řec.) - FK Sarajevo 1:3 po prodl. (1:2, 0:1), první zápas 2:1, postoupilo Sarajevo
Bröndby Kodaň - FC Bruggy 0:2 (0:2), první zápas 0:3, postoupily Bruggy
Asteras Tripolis (Řec.) - Mohuč 3:1 (1:1), první zápas 0:1, postoupil Asteras
FC Turín - Brommapojkarna (Švéd.) 4:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupil Turín
Hull City - AS Trenčín 2:1 (1:1), první zápas 0:0, postoupil Hull
Hafnarfjördur (Isl.) - Elfsborg (Švéd.) 2:1 (1:0), první zápas 1:4, postoupil Elfsborg
Metalurg Skopje - Omonia Nikósie 0:1 (0:0), první zápas 0:3, postoupila Nikósie
Aberdeen - San Sebastian 2:3 (1:1), první zápas 0:2, postoupil San Sebastian
Rio Ave (Portug.) - IFK Göteborg 0:0, první zápas 1:0, postoupilo Rio Ave
Zimbru Kišiněv - Grödig (Rak.) 0:1 (0:0), první zápas 2:1, postoupil Kišiněv
HNK Rijeka - Víkingur (Faer. ostr.) 4:0 (1:0), první zápas 5:1, postoupila Rijeka
Liberec - Giurgiu 2:3 (2:1), první zápas: 0:3, postoupilo Giurgiu
Plzeň - Ploješť 1:4 (1:3), první zápas: 1:1, postoupila Ploješť
Lyon - Mladá Boleslav 2:1 (0:0), první zápas: 4:1, postoupil Lyon