Bomba v Moskvě: CSKA prohrálo

• 49
Praha - Fotbalisté CSKA Moskva nevyužili ve druhém předkole Ligy mistrů výhodu domácího prostředí. V utkání s Vardarem Skopje zahodili spoustu šancí a překvapivě prohráli 1:2. Blíž do třetího předkola, v němž čeká pražská Sparta, tak mají nečekaně fotbalisté z Makedonie. A to na stadionu moskevského Dynama viděli diváci, mezi nimiž byli i letenský trenér Jiří Kotrba a ředitel Miroslav Pelta, trvalou převahu favorizovaného CSKA. Ale vstřelit gól se domácím podařilo až v devadesáté minutě.

Zvláště exsparťan Jiří Jarošík dělal všechno pro to, aby se se svým novým klubem znovu podíval na Letnou. Už ve druhé minutě měl velkou šanci a v třiadvacáté trefil tyč. Ještě do přestávky ho napodobil Janovskij, jehož hlavička skončila rovněž na brankové konstrukci.

Druhý poločas začal opět Jarošíkovou parádní akcí, při níž elegantně obešel jednoho z makedonských zadáků, ale brankář Zekir byl na místě. Naopak jeho ruský protějšek Akinfejev v 55. minutě špatně vyběhl a Groždanovski přesnou střelou zmrazil hlediště.

Šokovaný ruský vicemistr se nezmohl na vážnější odpor, naopak v 64. minutě inkasoval podruhé po střele Brazilce Oliveiry. Až těsně před koncem vykřesal naději do odvety Kiričenko.

Velmi nadějné výhry ze soupeřových hřišť si odvezly také CSKA Sofie a GAK Štýrský Hradec.

Výsledky:
CSKA Moskva - Vardar Skopje (Mak.) 1:2 (0:0)
Branky: 90. Kiričenko - 55. Groždanovski, 64. Oliveira.

Pjunik Jerevan - CSKA Sofie 0:2 (0:1)
Branky: 17. Jančev, 48. Mukassi.

SK Tirana - GAK Štýrský Hradec (Rak.) 1:5 (1:3)
Branky: 8. Xhafa - 42. a 82. Naumoski, 15. Bazina, 33. Aufhäuser, 55. Standfest.

Šerif Tiraspol (Mold.) - Šachťor Doněck (Ukr.) 0:0

Wisla Krakov - Omonia Nikósie 5:2 (3:0)
Branky: 12. a 48. Žurawski, 20. Frankowski, 45. Baszczynski, 70. Dubicki - 75. a 82. Rauffman (obě z pen.).

MTK Budapešť - HJK Helsinky 3:1 (2:0)
Branky: 38. a 42. Da Silva, 90. Rednic - 53. Kottila.

FBK Kaunas (Lit.) - Celtic Glasgow 0:4 (0:2)
Branky: 13. Larsson, 29. Sutton, 52. Maloney, 85. Miller.

FC Kodaň - Sliema Wanderers (Malta) 4:1 (3:0)
Branky: 28. z pen. a 66. Larsen, 23. Zuma, 44. Jönsson - 51.
Dončič.

Partizan Bělehrad - Djurgaarden Stockholm 1:1 (0:0)
Branky: 60. Ilič - 73. Makondele.

Rapid Bukurešť - Anderlecht Brusel 0:0

Maribor (Slovin.) - Dinamo Záhřeb 1:1 (1:1)
Branky: 37. Pekič - 33. Kranjcar.

MŠK Žilina - Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Branka: 86. Bažík.

Bohemians Dublin - Rosenborg Trondheim (Nor.) 0:1 (0:1)
Branka: 35. Karadas.

Devidas Semberas (vlevo) z CSKA Moskva bojuje o míč s Jovicou Trajcou z makedonského týmu Vardaru Skopje při úvodním utkání druhého předkola Ligy mistrů.