Inter Milán - AC Milán; Toldo nechytil Ševčenkovu střelu

Inter Milán - AC Milán; Toldo nechytil Ševčenkovu střelu - Ani brankář Francesco Toldo, ani jeho spoluhráč z Interu Milán, obránce Ivan Cordoba, nezabránili ve skórování Andreji Ševčenkovi. Jeho gól nakonec rozhodl o postupu AC Milán do finále Ligy mistrů. | foto: Reuters

AC Milán je ve finále Ligy mistrů

• 38
Milán - Gól ukrajinského útočníka Andreje Ševčenka v nastaveném čase první půle rozhodl o postupu AC Milán do finále fotbalové Ligy mistrů. V odvetném semifinále sice Inter Milán dokázal vyrovnat, ale branka Obafemiho Martinse z 83. minuty městského rivala o finále nepřipravila. První zápas skončil 0:0 a v odvetě byl AC hostujícím týmem, proto po výsledku 1:1 postupuje.Dále čtěte: Fotbal je krutý, smutní střelec ObafemiJuventus, nebo Real? Finále chtějí oba

V boji o svůj šestý triumf v Lize mistrů či předchozím Poháru mistrů evropských zemí se utkají svěřenci Carla Ancelottiho 28. května na Old Trafford v Manchesteru s úspěšnějším týmem z druhého semifinálového klání mezi Juventusem Turín a Realem Madrid.

Hráči AC, přemožitelé Liberce v třetím předkole Ligy mistrů, měli od úvodu územní převahu, zatímco Inter hrozil z brejků. Do šancí však pozorné obrany útočníky nepouštěly. Brankáře AC Milán Abbiatiho, který nahradil v sestavě zraněného Didu, nedokázal v ojedinělé možnosti pokořit Crespo. Na druhé straně se neprosadil
nejlepší kanonýr AC Inzaghi.

Převahu hostujícího celku, který vyhrál oba vzájemné zápasy v letošním ročníku Serie A shodně 1:0, zužitkoval až v první minutě nastaveného času úvodní půle Ševčenko. Seedorf uvolnil ukrajinského reprezentanta v pokutovém území, Ševčenko obelstil Cordóbu a otevřel skóre.

Inter po přestávce s vědomím, že potřebuje k postupu vstřelit dvě branky, převzal iniciativu. Hru oživili střídající Dalmat s Martinsem a gólman Abbiati měl více práce. Ale s pokusem Javiera Zannetiho si poradil a Sergio Conceicao dorážel nepřesně.

Pak měl na chvíli více ze hry vedoucí celek, ale paradoxně v té době Inter vyrovnal. Martins ukořistil po nepřesné Costacurtově hlavičce míč Maldinimu a překonal Abbiatiho. Blízko postupovému gólu byl střídající Kallon, ale druhý gól Inter nedal.

Do historie se zapsala v 255. milánském derby stálice AC, obránce Paolo Maldini, i jinak než účastí u vyrovnávací branky. Maldini nastoupil již ve 45. vzájemném duelu a překonal tak rekord Giuseppeho Bergomiho.

Inter Milán - AC Milán 1:1 (0:1)
Branky
: 83. Obafemi Martins - 45. Andrej Ševčenko. Rozhodčí: Gilles Veissiere (France). Diváků: 76,854. První zápas: 0:0, postupuje AC Milán.
Sestavy:
Inter: Toldo - Zanetti, Cannavaro, Materazzi, Cordoba - Conceicao, Di Biagio (46. Dalmat), Zanetti, Emre - Crespo (71. Kallon), Recoba (46. Martins).
AC: Abbiati - Costacurta, Nesta, Maldini, Kaladze - Gattuso, Pirlo (89. Brocchi), Seedorf - Costa (64. Ambrosini) - Ševčenko, F. Inzaghi (80. Serginho).