Kristoffer Olsson z Midtjyllandu (vpravo) v souboji s Asmirem Suljičem z...

Kristoffer Olsson z Midtjyllandu (vpravo) v souboji s Asmirem Suljičem z Videotonu Székesfehérvár. | foto: AP

Novák zařídil postup, byl zase jediným střelcem Midtjyllandu

• 3
Český fotbalista Filip Novák je strůjcem postupu Midtjyllandu do závěrečného předkola Evropské ligy. Bývalý jablonecký obránce skóroval proti Székesfehérváru i v odvetě, v níž dánský klub díky jeho gólu v prodloužení remizoval 1:1.

Český obránce Novák byl jediným střelcem prvního utkání, na hřišti maďarského týmu zařídil výhru 1:0. Tu však v Dánsku soupeř v závěru vymazal, byť hrál v deseti. Zápas dospěl do prodloužení, které patřilo Novákovi.

Václav Kadlec, druhý český fotbalista v Midtjyllandu, odehrál 69 minut. Když vystřídal, hosté vzápětí skórovali. Novák odvrátil přímý kop pouze ke Kovácsovi a čtyřiadvacetiletý záložník vyrovnal celkový stav dvojzápasu. Na začátku prodloužení byl aktivnější Videoton, gólu se ale v 104. minutě dočkali domácí. Novák si umně zpracoval Hassanův pas a poslal míč k tyči. Obránce s číslem 70 se trefil v předkolech EL už potřetí.

Osmanlispor rozhodl o postupu už v prvním poločase na hřišti Kalju, když se prosadili Cürüksu a bývalý liberecký útočník Delarge. Turecký tým postoupil s celkovým skóre 3:0. Stoper Václav Procházka odehrál celý duel.

Do další fáze se naopak neprobojoval útočník Jaroslav Navrátil s Heraclesem Almelo, který remizoval 0:0 s Aroucou. Výsledek 1:1 z prvního zápasu tak vzhledem ke vstřelenému gólu na hřišti soupeře posunul dál portugalský celek.

Zaglebie Lubin s Michalem Papadopulosem remizovalo na hřišti Sönderjyske 1:1, úvodní domácí duel však prohrálo 1:2 a se soutěží se loučí. Ostravský odchovanec odehrál posledních 18 minut.

Zápas mezi Trnavou a Austrií Vídeň musely po výsledku 0:1 rozhodnout penalty. V páté sérii pokutový kop neproměnil domácí kapitán Mikovič, vídeňský tým byl stoprocentní. V nominaci Austrie chyběl český obránce Patrizio Stronati.

Výsledky odvet 3. předkola Evropské ligy

Mladá Boleslav - Škendija Tetovo 1:0 (0:0), první zápas 0:2, postoupilo Tetovo;
Rio Ave - Slavia 1:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupila Slavia;
Nomme Kalju (Est.) - Osmanlispor (Tur.) 0:2 (0:2), první zápas 0:1, postoupil Osmanlispor;
HJK Helsinky - IFK Göteborg 0:2 (0:1), první zápas 2:1, postoupil Göteborg.
Midtjylland - Videoton Székesfehérvár 1:1 po prodl. (0:1, 0:0), první zápas 1:0, postoupil Midtjylland;
Spartak Moskva - AEK Larnaka 0:1 (0:0), první zápas 1:1, postoupila Larnaka;
Krasnodar - Birkirkara (Malta) 3:1 (3:0), první zápas 3:0, postoupil Krasnodar.
Spartak Trnava - Austria Vídeň 0:1 po prodl. (0:1, 0:0), pen. 4:5, první zápas 1:0,postoupila Austria;
Beitar Jeruzalém - FK Jelgava (Lot.) 3:0 (2:0), první zápas 1:1, postoupil Beitar;
AIK Stockholm - Panathinaikos Atény 0:2 (0:0), první zápas 0:1, postoupil Panathinaikos;
Arouca (Portug.) - Heracles Almelo 0:0, první zápas 1:1, postoupila Arouca;
Gabala (Ázerb.) - Lille 1:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Gabala;
Vorskla Poltava - Lokomotiva Záhřeb 2:3 (0:1), první zápas 0:0, postoupila Lokomotiva;
PAS Janina (Řec.) - AZ Alkmaar 1:2 (1:2), první zápas 0:1, postoupil Alkmaar;
Sönderjyske (Dán.) - Zaglebie Lubin 1:1 (0:1), první zápas 2:1, postoupilo Sönderjyske.
Apollon Limassol - Grasshopper Curych 3:3 po prodl. (2:1, 0:0), první zápas 1:2, postoupil Grasshopper;
Maccabi Tel Aviv - Pandurii Targu Jiu (Rum.) 2:1 (1:0), první zápas 3:1, postoupilo Maccabi;
Dinamo Minsk - Vojvodina Novi Sad 0:2 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Vojvodina;
AEK Atény - St. Etienne 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupilo St. Etienne
Bröndby Kodaň - Hertha Berlín 3:1 (2:1), první zápas 0:1, postoupilo Bröndby;
NK Maribor - Aberdeen 1:0 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Maribor;
Viitorul Konstanta - Gent 0:0, první zápas 0:5, postoupil Gent;
Rijeka - Basaksehir 2:2 (1:1), první zápas 0:0, postoupil Basaksehir.
Hajduk Split - Oleksandrija (Ukr.) 3:1 (1:1), první zápas 3:0, postoupil Hajduk;
FC Sassuolo - Lucern 3:0 (2:0), první zápas 1:1, postoupilo Sassuolo.
Cork City (Ir.) - KRC Genk 1:2 (0:2), první zápas 0:1, postoupil Genk;
West Ham - Domžale (Slovin.) 3:0 (2:0), první zápas 1:2, postoupil West Ham.
Rapid Vídeň - Torpedo Žodzina (Běl.) 3:0 (2:0), první zápas 0:0, postoupil Rapid.